Skocz do zawartości
Nerwica.com

Baclofen jako antydepresant.


benzowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie , Jak wezmę raz na jakiś czas baclofen rekreacyjnie 50-100 mg ,Występuję u mnie taki stan.

Czuję się po prostu świetnie i w tym stanie mógłbym trwać cały czas , to jest coś pięknego.

Empatia do świata ludzi , zaczynasz szukać tylko żeby z kimś pogadać,z kimś porozmawiać,czujesz radość z rozmowy z drugim człowiekiem.

Słuchanie muzyki to jest poezja , odczuwasz bardzo dobrze muzykę i sprawią ci to ogromną frajdę sluchanie muzyki.

Nie ma strachu ,niczego się nie boisz , a wszystko jest takie piękne,każdy przechodzień może być twoim przyjacielem,zwykłe czynnośći jak chodzenie po mieście sprawiają przyjemność,rozmowa,nawet stanie w kolejce po papierosy.

Pewność bardzo duża,robiłem nawet akrobacje samochodem , mając przy tym cały czas banana na pysku.

Niczego się nie boisz a wszystko jest takie piękne.

 

Wiem że baclofen działa na gaba-b na ten receptor co alko i powoduję uwalnianie dopaminy . Mogę go brać jako antydepresant co o tym sądzicie? . dawka 25/50 mg. Poważnie to rozważam. Po tym leku czuję że żyję,wszystko jest piękne i radosne . A najbardziej podoba mi się to, że silnie odczuwa się emocje i empatie a z tym wiążę się , szukanie towarzyskośći. zawszę na tym leku , potrzebuję do kogoś pojechać,pogadać bo czuję wkońcu emocję! empatie i miłość. Na SSRI nic nie robię ani z nikim się nie spotykam , bo nie mam emocji. a po Baclo po prostu szukam na chama ludzi , chodzenie nawet w tłumie nieznanych mi ludzi powoduję przyjemność,ale największa przyjemność powoduję pojechanie do znajomego i porozmawianie z nim, Nie znam leku bardziej prospołecznego. Czy można go brać jako antydepresant ?:)

 

ps: Pamiętam raz na baclo , pojechałem do znajomego i rozmawiałem z nim , i czułem wielką radość , emocję , opowiadałem różne rzeczy jak w jakimś transie,a łzy mi napływały z emocji do oczu. nastepnego dnia , zadzwonił czy pojadę nad jezioro,baclo już nie działało i po prostu nie pojechałem bo znowu czułem się emocjonalnym wrakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać go regularnie ile chcesz.

Mnie pomagał wyluzować się, świetnie działał na lęk wolnpłynący i na kontakty społeczne.

Nie czułem poprawy nastroju, ale byłem bardzo wyluzowany i bez trudu oddawałem się prostym zajęciom (hmm, czyli w sumie na nastrój też jakoś wpłynął, pośrednio).

Dobrze, że Ci służy - nie musisz brać żadnych zamulaczy, ani noradrenalinowych leków, które powodują potliwość, mdłości itp.

Niech Ci służy jak najdłużej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, lek nie ma działania uzależniającego, stosowany jest często na spastyczność, nawet mój znajomy go brał, więc możesz spokojnie brać, jak tylko Ci pomaga. Jest trochę badań wykazujących wpływ receptorów GABA-B na depresję i lęk, jak zgłębię temat to coś więcej skrobnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem badania jakoby układ GABA był odpowiedzialny u niektórych pacjentów na przykład za lęk społeczny. Sam jestem ciekaw zależności GABA a zaburzenia lękowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, lek nie ma działania uzależniającego, stosowany jest często na spastyczność, nawet mój znajomy go brał, więc możesz spokojnie brać, jak tylko Ci pomaga. Jest trochę badań wykazujących wpływ receptorów GABA-B na depresję i lęk, jak zgłębię temat to coś więcej skrobnę.

 

Musze kolege zacytowac znowu :D

 

Baklofen uzaleznai jak cholera, szczegolnie fizycznie a u kogos kto czuje sie rewelacyjnie i swietnie psychicznie rowniez psychicznie.

Schodzenie z tego to koszmar, jest raczej chwilowym i rekreacyjnym poprawiaczem nastroju a nie antydepresantem.

Ale brany doraznie jak zycie dokswiera to czemu nie, byle nie w ciagu, bo odstawienei alko to przy tym pikus.

Wszystko co dzial na gabab = szybka tolerancja i uzaleznienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście notuje się dość przykre objawy odstawienne. Nie rozumiem więc dlaczego bada się tą substancję do leczenia alkoholizmu. Żeby z jednego uzależnienia wpadać w inne?

 

-- 08 lut 2015, 14:52 --

 

Poszperałem, w badaniach nad baklofenem pada określenie "neuroadaptation process" i opisane są dość nieprzyjemne skutki odstawienne. Samo stwierdzenie, że lek powoduje uzależnienie nie pada ale lepiej zachować ostrożność bo same ew. skutki uboczne leku jak i proces jego odstawiania do przyjemnych nie należą... Wybaczcie pomyłkę, GABA nigdy jakoś szczególnie mnie nie interesowało - właśnie ze względu na potencjalne działanie uzależniające wszystkiego co mocniej działa na ten układ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kiedyś trzeba będzie pobrać. mam opakowanie 25mg bo tylko takie kupuję i jest git. A za miesiąc schodzę z SSRI i pojadę jednak na samym Wellbutrinie , mam nadzieje że się odblokują emocje. Już teraz bym zszedł ale za miesiac niecaly mam szpital i nie chcę robić sajgonu w mózgu , mam zamiar brać sam Wellbutrin + baclo 25/50

 

-- 08 lut 2015, 20:59 --

 

Jak wyżej, lek nie ma działania uzależniającego, stosowany jest często na spastyczność, nawet mój znajomy go brał, więc możesz spokojnie brać, jak tylko Ci pomaga. Jest trochę badań wykazujących wpływ receptorów GABA-B na depresję i lęk, jak zgłębię temat to coś więcej skrobnę.

 

Musze kolege zacytowac znowu :D

 

Baklofen uzaleznai jak cholera, szczegolnie fizycznie a u kogos kto czuje sie rewelacyjnie i swietnie psychicznie rowniez psychicznie.

Schodzenie z tego to koszmar, jest raczej chwilowym i rekreacyjnym poprawiaczem nastroju a nie antydepresantem.

Ale brany doraznie jak zycie dokswiera to czemu nie, byle nie w ciagu, bo odstawienei alko to przy tym pikus.

Wszystko co dzial na gabab = szybka tolerancja i uzaleznienie

 

Tyle że przy braniu baclofenu, nie rośnie tolerancja nawet po 2 latach brania. Po 2gie alkoholicy biorą to całe życie, bo nie chcą pić , czyli co schodzenie z alko to pikuś do baclo , to czemu biorą regularnie baclofen.

Co do tolerancji to to nie benzo , benzo działa na gaba-a i tolerancja rośnie szybko , baclofen na gaba-b przy tym piszę wyraźnie na różnych wikipediach ,że nie występuję tolerancja na lek.

A schodzenie z niego to pewnie łatwiej niż z benzo.

 

-- 08 lut 2015, 21:01 --

 

"A beneficial property of baclofen is that tolerance does not seem to occur to a significant degree — baclofen retains its therapeutic anti-spasmodic effects even after many years of continued use"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×