Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      41
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Kalebx3 napisał(a):

Cytuj:

Bromantane (brand name Ladasten) is a stimulant drug with anxiolytic properties developed in Russia during the late 1980s,[1][2] which acts mainly by inhibiting the reuptake of both dopamine and serotonin in the brain

 

Czyli działa jak tianeptyna

 

 

 

Wiśnia , obydwa leki zupełnie inna bajka . Ladasten o Niebo lepszy .

 

 

Ale jak to lepszy?

--- Ladasten to lek , czuć wyrażnie ,że lek działa na motywację , napęd ogólnie dopingująco -antydepresyjnie .

A ta ściema tianeptyna to nie dośc ,że żadnego dobrego działania to w dodatku cukierki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala inaczej za kazdym razem, nie rozumie dlaczego tak sie dzieje, jak dzialal to czulem ze mam rozchwiane samopoczucie, była zwiekszona irytacja, nerwowość, teraz w ogole tak jakbym nic nie brał, czuje sie beznadziejnie i w ogole nie czuje jakiegokolwiek dzialania leku

 

-- 05 lut 2015, 19:00 --

 

nie wiem czy zmienic na oryginał czy zrobic przerwe zeby lek zaczal od nowa inaczej dzialac czy w ogole odstawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 napisał(a):

Cytuj:

Bromantane (brand name Ladasten) is a stimulant drug with anxiolytic properties developed in Russia during the late 1980s,[1][2] which acts mainly by inhibiting the reuptake of both dopamine and serotonin in the brain

 

Czyli działa jak tianeptyna

 

 

 

Wiśnia , obydwa leki zupełnie inna bajka . Ladasten o Niebo lepszy .

 

 

Ale jak to lepszy?

--- Ladasten to lek , czuć wyrażnie ,że lek działa na motywację , napęd ogólnie dopingująco -antydepresyjnie .

A ta ściema tianeptyna to nie dośc ,że żadnego dobrego działania to w dodatku cukierki .

 

PSychostymulanty maja to do siebie ze "czuc" ich dzialanie, do tego nei trzeba rosyjskiego wynalazku wystarczy amfetamina.

Nie ma to nic wspolnego z dzialaniem przeciwdepresyjnym, zreszta sami tworcy leku i ulotka pisza wyraznie ze to suplement na astenie.

Podobnei zreszta jak z tianeptyna w necie opinei sa rozne z reguly obojetne lub negatywne, widocznie Tobie stymulanty pomagaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie wyraźnie działa, tylko:

1. Większa nerwowość

2. i jakieś takie dziwne uczucie we łbie, ciężko mi znaleźć słowo na to.

 

3. Może być to efekt odstawienie SSRI które brałem 9 miesięcy.

4. Słaby wytrysk.

 

Nie dawno odkryto ze tianeptyna zwiększa poziom endorfin w mózgu(pobudza receptor opioidowy mu) .

 

A tak na chłopski rozum to co to oznacza? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego? Antagonizm 5-HT2b nie robi żadnej szkody, jak już to silny agonizm tych receptorów mieszał w sercu.

 

Co do opioidów to ciekawy może być ALKS 5461 który antagonizuje receptor k dla dynorfin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano zgodnie z rytmami dobowymi najwyżej skacze kortyzol i noradrenalina.

 

No właśnie o kortyzolu myślałem. Zwłaszcza że ja dużo sportu uprawiam. Ale nawet jak nie uprawiałem, to kiedyś było to samo.

 

Wstawałem rano i wypijałem antydepresanta w płynie - piwo. I to ciekawe że już po 2-3 łykach dawało się odczuć działanie przeciwlękowe.

 

Jednak coś w tym łbie mam poprzestawiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano zgodnie z rytmami dobowymi najwyżej skacze kortyzol i noradrenalina.

 

No właśnie o kortyzolu myślałem. Zwłaszcza że ja dużo sportu uprawiam. Ale nawet jak nie uprawiałem, to kiedyś było to samo.

 

Wstawałem rano i wypijałem antydepresanta w płynie - piwo. I to ciekawe że już po 2-3 łykach dawało się odczuć działanie przeciwlękowe.

 

Jednak coś w tym łbie mam poprzestawiane.

Kazdy po piwie czuje dzialanie przeciwlekowe i ogolnie jest mu chwilowo lepiej, dlatgeo picie jest takie zajebiste nie widze w tym nic dziwnego ;)

Tylko ze pozniej trzeba za to zaplacic bo jak alholo schodzi to leki i depresja sa jeszcze wieksze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano zgodnie z rytmami dobowymi najwyżej skacze kortyzol i noradrenalina.

 

No właśnie o kortyzolu myślałem. Zwłaszcza że ja dużo sportu uprawiam. Ale nawet jak nie uprawiałem, to kiedyś było to samo.

 

Wstawałem rano i wypijałem antydepresanta w płynie - piwo. I to ciekawe że już po 2-3 łykach dawało się odczuć działanie przeciwlękowe.

 

Jednak coś w tym łbie mam poprzestawiane.

Kazdy po piwie czuje dzialanie przeciwlekowe i ogolnie jest mu chwilowo lepiej, dlatgeo picie jest takie zajebiste nie widze w tym nic dziwnego ;)

Tylko ze pozniej trzeba za to zaplacic bo jak alholo schodzi to leki i depresja sa jeszcze wieksze.

 

 

Dziwne jest to jak dobrze i szybko działa alkohol w porównaniu z innymi lekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dziwne jest to jak dobrze i szybko działa alkohol w porównaniu z innymi lekami.

 

Wiśnia , co ma być dziwne ? Przecież alkohol bardziej podchodzi pod narkotyki niż pod leki , więc jak to tu przyrównywać ?

A tak poza tym to bardzo inteligentnie i przewrotnie mistrzowsko ułożyłeś ten post . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dziwne jest to jak dobrze i szybko działa alkohol w porównaniu z innymi lekami.

 

Wiśnia , co ma być dziwne ? Przecież alkohol bardziej podchodzi pod narkotyki niż pod leki , więc jak to tu przyrównywać ?

A tak poza tym to bardzo inteligentnie i przewrotnie mistrzowsko ułożyłeś ten post . ;)

ja zaluje ze nie ma w ogolnym obiegu stymulantow , na przyklad AMFA-COLA i w puszce coli 5 mg amfetaminy.

Na bank mielibysmy duzo mniej ludzi z depresja za to wiecej schizofrenikow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zaluje ze nie ma w ogolnym obiegu stymulantow , na przyklad AMFA-COLA i w puszce coli 5 mg amfetaminy.

 

Artur , widzę ,że jesteś wielbicielem mocnego wejścia,,, a jak by Ci sie widziała Coca-cola z 10 mg Metylofenidatu . Taką mógłbym spokojnie sam przyrządzić i dać naprzykład teściowej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dziwne jest to jak dobrze i szybko działa alkohol w porównaniu z innymi lekami.

 

Wiśnia , co ma być dziwne ? Przecież alkohol bardziej podchodzi pod narkotyki niż pod leki , więc jak to tu przyrównywać ?

A tak poza tym to bardzo inteligentnie i przewrotnie mistrzowsko ułożyłeś ten post . ;)

 

Bzdura, alkohol to substancja psychoaktywna tak samo jak wenlafaksyna czy amfetamina. Różnią się jedynie w proporcjach skutki uboczne vs. działanie pozytywne.

 

Się wie, jestem alkoholikiem niepijącym :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiśnia , Ty jak cos powiesz,,, to ciężko Cię zagiąć. ;) poważnie .Masz dar.

 

-- 06 lut 2015, 13:47 --

 

Się wie, jestem alkoholikiem niepijącym

ta , bo ja też . DZIŚ mi pukło 10 lat + 69 DNI ;)

 

A mi 12 lat i 36 dni :D

 

Z nalogu wychodzilem na czysto bez zadnych lekow i dobrze mi bylo przez kilka lat, zaluje ze dalem sie wpuscic w leki bo depresje mi zawsze same mijaly i czulem ze bylem zyjaca istota.

generalnie dla alkusa lepiej nic nie brac bo zawsze jest ta cholerne ssanie pod czaszka zeby poczuc sie jeszcze trocje lepiej i jeszcze troche i jeszcze troche ...

Rozumiecie mam nadzieje :D

 

Ale ze wszystkich lekow tianeptyna narobila najmniej balaganu i najwiecej pomoga na lęki.

Wenla - kilka miechow bezsennosci i akatyzji, dobra nakretka po dostawce 2 lata hipomanii (boze ale mi bylo cudownie)

Reszta SSRI na poczatku korba i lekka hipomania pozniej zwala i letarg, juz smierc chyba jest lepsza od tego stanu.

MIrta,miansa - zamulacze gorsze od wywaru z maku, nie dalo sie zyc po tym

Klomipramina- daj Pan spokoj, wacek do wyrzucenia plus zamula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×