Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jutro odbieram wyniki cineMRI i też się boję. Okaże się czy z przepływem płynu mózgowo- rdzeniowego wszystko ok i czy mam tego arnolda chiari.

 

Od kilku dni na niczym się nie mogę skupić oprócz czytania durnych książek. Problemy rodzinne przyprawiają mnie o zawrót głowy, ale przynajmniej nie myślę o chorobach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie dzisiaj dopadła ta cholera :evil: Wzięłam pół tabletki Afobamu i czekam aż zadziała :roll:

Szef wymyślił spotkanie firmowe i odpada mi cały dzień pracy. Od poniedziałku mam urlop i żeby spokojnie na niego pójść musze do wszystkich klientów dojechać bo w przyszłym tygodniu mnie nie będzie. A że to setki kilometrów to jeden dzień w plecy od razu mnie wyprowadził z równowagi. Nie wiem jak tego dokonam :roll: Tak się zestresowałam że od razu wewnętrzny niepokój, drżenie kończyn, bóle, zawroty głowy i mdłości - wszystko na raz :evil: Wiem że Afobam zaraz pomoże ale nie chciałam go brać a muszę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evvelinka, daj znac odrazu jak beda wyniki- wierze, ze wszystko bedzie dobrze i bedziesz chociaz na jakis czas spokojniejsza;)

 

D@ri@nk@, wspolczuje- i jednoczesnie podziwiam, ze jestes w stanie tyle robic mimo tej wstretnej nerwicy ...

Ja tez doraznie ratuje sie Cloranxenem- chociaz staram sie tylko w wyjatkowych sytucjach....dobrze, ze chociaz to troche pomaga......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@ - nie wkurzaj się, i tak wspaniale pokonujesz wszystkie trudności, jesteś optymistką i przezwyciężyłaś sporo.

No niestety my nerwicowi ludzie mamy w sobie wiele wrażliwości stąd czasami łatwo nas wyprowadzić z równowagi rzeczami, które zwykłego śmiertelnika tylko trochę wnerwiłyby.

Wzięłaś tabletkę i jest OK, po to je masz by Ci pomagały i żeby zapewnić sobie komfort w takich właśnie sytuacjach.

 

Ja mam Sedam, w razie W. i Pramolan, i nie raz brałam doraźnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...dzisiaj cały dzień się schizuje że diagnoza zapalenia gardła jest błędna. ...i ze pewnie to coś gorszego. W nocy obudzilam się z dreszczami ale w sumie zaraz przeszło i usnelam. Dziś bolała mnie chwilami w różnych miejscach, bolała mnie lewa ręka w lokciu albo między łokciem a dłonią. Oczywiście odczuwam też w klatce jakieś kilkusekundowe lekkie pobolewanie po lewej stronie nad piersią bliżej mostka albo po srodku piersi tez blizej mostka...strasznie się tego boję :( zaraz pojawia się myśl że zaraz mnie scisnie i koniec nastąpi. ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki cineMRI prawidłowe.. przepływ płynu mózgowo-rdzeniowgo w porządku, położenie migdałków prawidłowe, czyli nie mam arnolda chiari.. zostaje zatem tylko jamistość rdzenia, to się chyba nazywa idiopatyczna. Kupiłam dziś bilety na premierę 50 twarzy greya to się trochę rozerwę chociaż mój chłopak jest wściekły, że go na to ciągnę, ale z drugiej strony on nie ma litości katując mnie gwiezdnymi wojnami.

 

Mój brat przyprawia mnie o zawrót głowy. Myślę sobie teraz, że duży wpływ na moje samopoczucie i pobyt w szpitalu oprócz tych dolegliwości związanych z czuciem w nodze i brzuchu miał też i silny stres z nim związany. Wpakował się w niezłe gówno, a ja nie umiem mu pomóc i kompletnie nie wiem co się dzieje i co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evvelinka - bardzo się cieszę z Twoich DOBRYCH wyników. Gratuluję, nareszcie jakaś pozytywna wiadomość. A za ile kupiłaś te bilety, może i ja się skuszę ...

U mnie nieciekawie, mam problemy rodzinne i mega dół. Nie mogę spać, codziennie płaczę. Myślę, myślę, myślę i nie widzę wyjścia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam na allegro po raz pierwszy kody po 17zł za sztukę, czyli za 2 bilety w sumie ok. 35zł zamiast 62 bo tyle kosztuje bilet w weekend :) Kod wymienia się w kasie na bilet.

 

Też mam problemy rodzinne pralinka, znowu się denerwuję z powodu brata i też nie widzę wyjścia. Dręczy mnie to wszystko na maksa. Czuję się jak w jakimś filmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muffinka25, zaufaj lekarzowi, lada dzien poczujesz sie lepiej, nie nakrecaj sie, chociaz wiem co czujesz, bo kiedys tez sobie wkrecalam rozne choroby, ktorych objawem jest bol gardla... :roll::roll:

evvelinka, ciesze sie z wynikow, od poczatku wiedzialam, ze beda dobre :) a skad Ci sie wziela ta jamistosc Kochana ? :roll:

 

ja dzis dalej zakatarzona, ale puls bez proprananolu ciagle 70-80 az dziwne :shock: :)

 

wlasnie dziewczyny jak chcecie sie wymienic FB czy gg to piszcie na priv do mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evelinka czyli jest mozliwość, ze większość tych Twoich niepokojących objawów to nerwica. Aż trudno uwierzyć. Żadne SM itp...

Jeśli chodzi o brata to współczuję trosk - mój kochany brat miał w zyciu wiele problemów, ja i cała rodzina przez to - dziesiątki nieprzespanych nocy, nerwica, lęk o niego...no a teraz jest pustka, nie ma już Go:( Taki młody, ale do 30-tki przeszedł chyba wszystko co może człowiek przejść.

Sorry, ze to wspominam ale jak mowa o martwienu się bratem to od razu mam wspomnienia, jak chcesz to możesz do mnie pisać na priv, może jakoś wesprę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evvelinka, ciesze sie z wynikow, od poczatku wiedzialam, ze beda dobre :) a skad Ci sie wziela ta jamistosc Kochana ? :roll:

 

No właśnie teraz to już w ogóle nie wiadomo z czego. Jedyna możliwość choć mało prawdopodobna to, że jamy są wrodzone; a druga to jakieś pozapalne tak jak i zmiany w głowie. Wiem, że jednym z czynników sprzyjających temu jest rozszczep kręgosłupa, który ja nawet do niedawna nie wiedziałam, że mam. Cholera wie w każdym razie nic z tym nie mogę na razie zrobić, muszę czekać aż będzie naprawdę źle.

 

-- 04 lut 2015, 20:26 --

 

evelinka czyli jest mozliwość, ze większość tych Twoich niepokojących objawów to nerwica. Aż trudno uwierzyć. Żadne SM itp...

Jeśli chodzi o brata to współczuję trosk - mój kochany brat miał w zyciu wiele problemów, ja i cała rodzina przez to - dziesiątki nieprzespanych nocy, nerwica, lęk o niego...no a teraz jest pustka, nie ma już Go:( Taki młody, ale do 30-tki przeszedł chyba wszystko co może człowiek przejść.

Sorry, ze to wspominam ale jak mowa o martwienu się bratem to od razu mam wspomnienia, jak chcesz to możesz do mnie pisać na priv, może jakoś wesprę

 

Nawet mi nie mów takich rzeczy.. ja się właśnie martwię, bo nie wiem co jest. Kilka dni temu chciał pożyczyć 500zł, teraz na gwałt chce przeprowadzić swoją dziewczynę do nas do domu rodziców na czas wynajęcia mieszkania. Mama mówi, że on nic nie je, schudł i się martwi - dziś z nią rozmawiałam i boję się czy nie jest chory albo czy nie grozi mu niebezpieczeństwo.

 

Co do moich objawów to problem z czuciem temperatury lekarz twierdzi, że jest od tych jam w rdzeniu kręgowym. Od chyba już ponad miesiąca mam ciepłą prawą nogę, jest wrażliwa na zimno i gorąco i nie czuję w niej temperatury, podobnie jak po prawej strony ciała od łuku żebrowego w dół. Obawiam się, że mi to już nie przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice się martwią, bo ona ma dziecko i ma teraz mieszkać z nami i to ich największy problem, ale gdyby wiedzieli to, co ja to chyba by ich to zabiło. Jej dziecko to malusieńki problemik w tym wszystkim. Nikt sobie nawet nie zdaje sprawy w jakie gówno on się wpakował. Ja nic rodzicom nie mówię, czekam aż pogadam na osobności z nią i z nim; ale jak moje podejrzenia się potwierdzą to będę musiała komuś powiedzieć, bo życie i zdrowie jest ważniejsze niż prywatność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Dlugo mnie nie bylo bo wyleczyłam sie z nerwicy - jeah ! rzynajmniej tych objawów które targały moim zyciem.. ale tak tak, nabawiłąm sie hipochondrii :)

W zasadzie to moja nerwica troche sie na tym opierala, wydawało mi sie ze umieram, robiło mi się sląbo a potem doszly te paniczne leki, nawet budzily mnie w nocy - cos okropnego. Te ataki masakra.

 

Teraz do wszystkiego przypisuję sobie najgorsze choroby. Jak czytam wasze przypadki to jakbym slyszała siebie samą.

Np dzis fryzjerka zwróciła uwage na pieprzyki w głowie i powiedziała zę nie zaszkodzi spytać dermatologa.. efekt - nagle czuje jak boli mnie glowa, dziwne kłocia - no jezus maria :) I tak mam z większościa przypadłosci :)

jakiś czas temu (w dzień zareczyn sit!) stwierdziłam ze mam włókniaka na kręgosłupie, dopiero jak zobaczyłam ze zgrubienie (tym bardziej jak się przytuje) w okolicach kosci ogonowej jest czymś naturalnym i pewnie miałam tak od zawsze tylko bedąc w innej łazience, gdzie pada inne swiatło.. no sami wiecie.

 

Skad wiem ze to na tle nerwowym? Ano wystarczy ze mam inny problem - nie układa sie w zwiazku, pokłóce sie z koleżanką, mam cos innego na głowie - wszystkie dolegliwosci znikają :)

Obawiam sie że jestem człowiekiem, który non stop musi się czymś przejmować - jak nie ma czym to sobie wymyslam choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie że jestem człowiekiem, który non stop musi się czymś przejmować - jak nie ma czym to sobie wymyslam choroby.

 

Dobrze ujęte :) Ja w momencie sesji egzaminacyjnej kiedyś na studiach, czy teraz przy oddawaniu ważnego projektu, po awanturze z mężem - jestem zdrowa i samopoczucie jest OK mimo, że się stresuje. Jak jest względny spokój to zaczynam kombinować :mhm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×