Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niemożność złapania oddechu


czarnobiała mery

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mam bardzo dziwny objaw. Nie mogę złapać oddechu. Muszę jakoś dużo nabierać powietrza, a mam wrażenie, że go w ogóle nie nabrałam. I mam wrażenie, że zaraz się uduszę. Mam takie napady tego czegoś, głównie przed snem. I to trwa bardzo długo, w sumie tak długo, aż zasnę. Godzinę, dwie, kilkadziesiąt minut. I jest to strasznie męczące.

Czytałam, że to objaw nerwicowy i że ostatecznie nie można się od tego udusić. Ja naprawdę miałam wrażenie, że zaraz się uduszę. Rano obudziłam się i już było normalnie. Już któryś raz mam coś takiego.

Na początku myślałam, że to skutek uboczny lamotryginy. Ale raczej jest to moja reakcja na stresy. Ja niby jest spokojna i wszystko normalnie, a mój organizm fizycznie daje mi znać, że jestem obciążona.

Na początku były bóle głowy i brzucha, a teraz jest tego coraz więcej.

 

Czy na to duszenie się są w ogóle jakieś leki? Ktoś z was miał podobny objaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na to duszenie się są w ogóle jakieś leki

a wiesz ,że są .i to jest dla Ciebie ratunek .

Ostatnio zdarzyło mi testować lek o nazwie montelukast .

Testowałem go ( zaledwie 1/4 tabletki - lek działa 24 godziny ) . Oddechy po nim jak złoto , głębokie , płynne ,i żadnej zadyszki przy dużym wysiłku, jakby powietrze samo wpadało do płuc . Normalnie super . Jest to lek dla dzieci astmatyków , więc bardzo bezpieczny . A że leżał sobie bezpańsko w koszu na przetermionowane leki w Apetece , to rypnąłem 3 paczki swoja długą rączką :lol: ( więcej nie było ). I NIE ŻAŁUJĘ !!! Nigdy w ten sposób nie zaopatrywałem się w leki , ale chyba będę musiał :lol::lol::lol:

http://indeks.mp.pl/leki/desc.php?id=568

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na to duszenie się są w ogóle jakieś leki

a wiesz ,że są .i to jest dla Ciebie ratunek .

Ostatnio zdarzyło mi testować lek o nazwie montelukast .

Testowałem go ( zaledwie 1/4 tabletki - lek działa 24 godziny ) . Oddechy po nim jak złoto , głębokie , płynne ,i żadnej zadyszki przy dużym wysiłku, jakby powietrze samo wpadało do płuc . Normalnie super . Jest to lek dla dzieci astmatyków , więc bardzo bezpieczny . A że leżał sobie bezpańsko w koszu na przetermionowane leki w Apetece , to rypnąłem 3 paczki swoja długą rączką :lol: ( więcej nie było ). I NIE ŻAŁUJĘ !!! Nigdy w ten sposób nie zaopatrywałem się w leki , ale chyba będę musiał :lol::lol::lol:

http://indeks.mp.pl/leki/desc.php?id=568

Ten montelukast jest dostępny bez recepty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle do jakiego lekarza powinnam z tym iść? Do ogólnego czy do psychiatry?

 

nie wiem , najlepiej takiego , który nie zlekceważy problemu . Może być nawet weterynarz . ;) ,,,ważne żeby lek przepisał ,,,i nawet niby ,że na astmatycznego pudelka w domu .

Koleś kiedyś u weterynarza zdobywał oryginalne Prozaki na NN na swojego wyimaginiowanego pieska . Oczywiście dla siebie . czego to sie nie robi dla zdrowia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chłopaki tu sobie jaja robią

czarnobiała mery, taki płytki oddech, łapanie powietrza jak ryba, to jeden z objawów napadu lęku. Miałam identyczne jak opisujesz zanim zaczęłam leczenie. Koszmar. Spróbuj hydroksyzyny na wieczór. Dostaniesz ją od rodzinnego albo psychiatry. Ewentualnie Calmsy czy Forstres. Jeżeli masz jeszcze inne objawy radzę wybrać się do psychiatry, bo wątpię, żeby to były problemy z sercem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, i do tego przeterminowane z kosza na "śmieci" w aptece :roll: Żałosne.

Kalebx3, puknij się w głowe tyle ci powiem i sam idź do weterynarza i ciekawe jaki lek ci przepisze bo według mnie nie dostaniesz od niego nawet aspiryny. Żart nie żart, ale tępy i głupi. Już nie wspomnę o braniu przeterminowanych leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać są źle dobrane. Lepiej jeden a porządny

 

-- 01 lut 2015, 20:59 --

 

moze być też tak, że ich jednoczesne działanie powoduje u Ciebie takie "sensacje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Argish. Też zdarzały mi takie problemy z oddychaniem, chociaż nie trwało to tak długo jak u Ciebie czarnobiała mery. Leki na astmę mogą ewentualnie zwalczyć objaw, jakim jest niemożność złapania oddechu, ale psychiatra powinien pomóc pozbyć się przyczyny, jeżeli duszności są skutkiem nerwicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej dobrze dobrane, działają, na co mają działać. Ale doszły mi dodatkowe objawy od jakiegoś pół roku.

 

-- 01 lut 2015, 21:02 --

 

mi te objawy doszły po odstawieniu sertraliny. Po odstawieniu sertry mam te problemy z oddechem, ciągle mnie boli brzuch i mam ciągle biegunkę.

Ale nie wiem, czy lekarka mi ją znowu zapisze. Bo miałam manię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarnobiała mery, leć do lekarza powiedz o co chodzi a nie bierz leków dla astmatyków na własną ręke. Są to sterydy, leki rozkurczowe na oskrzela, które raczej na pewno nie pomogą na twoją nerwicę. Może masz po prostu skutki uboczne brania leków, potrzeba je może zmienić lub zmodyfikować dawkę, ale to zrobi tylko lekarz tak by było bezpiecznie. Żaden forumowicz niestety nie jest madrzejszy od lekarza, a tylko możesz sobie poważnie zaszkodzić.

 

-- 01 lut 2015, 21:20 --

 

czarnobiała mery, to lepiej żeby zrobił to lekarz jeśli uzna taką potrzebe niż słuchać rad froumowicza, który radzi brać przeterminowane leki z niewiadomego źródła itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przedstaw sytuację rodzinnemu. Możesz spróbować wziąć jakiś delikatny preparat/lek uspokajający i poobserwować jak organizm na to reaguje. Objawy odstawienne mogą trwać tygodniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skurczenie oskrzeli zna każdy chory na astmę oraz alergik stykający się z alergenem. Czuć wtedy, że te oskrzela są zwężone, często zaczyna w nich "grać". Oddech staje się płytki i chrapowaty. Jeżeli podejrzewasz u siebie, że spłycenie może być na tle alergicznym to możesz kupić leki dostępne bez recepty i wziąć w ciągu dnia. Jeżeli płytki oddech pojawił się po jakiejś wprowadzonej zmianie, to być może ona jest przyczyną i należy ją wyeliminować.

Jeżeli to nie są objawy alergii to nie ma co brać żadnych leków tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×