Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak 84% 84% [ 93 ] x

Nie 8% 8% [ 9 ]

Zaszkodził 8% 8% [ 9 ]

 

hyhy , jak że inaczej :) Mają rozmach skurwysyny 84% :D

 

-- 31 sty 2015, 23:36 --

 

Wiktoria91, daj klona 4 mg , jak ci na chwilę nie przyniesie ulgi to jesteś cyborgiem :)

 

-- 31 sty 2015, 23:41 --

 

Swoją drogą twój lekarz jest mega debilem zapisując ci odrazu na lęki , 2gie pod względem uzależnienia benzo o najkrótszym okresie póltrwania T1/2t . powinien dać diazepam , to nie ma tak szybko wzrostu tolerancji i może i nawet nie trzeba było brać codziennie jak do 100h w organizmie siedzi ,a alpra do 12 . Dziwne dziwne . chyba że to na nagłe ataki paniki to tak klony i alpra. swoją drogą diazepam jest bardziej miorelaksacyjny i przyjemniejszy od alpry. diazepamem się zalecza w USA skutki odstawienia silniejszych benzo jak klony czy alpra.

 

 

Ja cierpię na cięzkie dolegliwości, omdlenia częste, utraty świadomości, utraty kontaktu z rzeczywistością a co za tym idzie lęki i to silne, nerwica i deprecha. Dolegliwości z omdleniami przyczyna jest jeszcze nie jasna bo narazie muszę wykonać wszystkie badania. Jednak to wszystko już tak utrudnia mi życie że nie wiem co robić, nie mogę pracować ,uczyć się, spełniać marzeń no po prostu wszystko się przez to wali.

 

Dlatego wlasnie zapisał mi Afobam powiedział " żebyś mogła jakoś funkcjonować"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiktoria91, działanie każdego leku to sprawa indywidualna, jednemu lepiej pomoże ten, drugiemu - jakiś inny. Fakt, że alprazolam jest dość silnym lekiem, ale masz mała dawkę. devnull, miał na myśli Clonazepam, który działa trochę inaczej, ale co ciekawe jest podawany przy napadach padaczkowych. Ja bardzo sobie cenię jego działanie !

 

 

Lorazepam dożylnie też przy padaczkach. Diazepam to samo .

 

-- 31 sty 2015, 23:48 --

 

co do osłabienia , mnie alrpa aktywizuję , jak czuję się zmęczony to po alprze to znika.

u mnie to samo, ciekawi mnie czy to jest dzięki temu że niweluje lęk i wraca energia dzięki temu czy jest za to odpowiedzialny jakiś inny mechanizm

 

mi się zdaję że aktywacja Gaba-A , i może blokowanie serotoniny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiktoria91, działanie każdego leku to sprawa indywidualna, jednemu lepiej pomoże ten, drugiemu - jakiś inny. Fakt, że alprazolam jest dość silnym lekiem, ale masz małą dawkę. devnull, miał na myśli Clonazepam, który działa trochę inaczej, ale co ciekawe jest podawany przy napadach padaczkowych. Ja bardzo sobie cenię jego działanie !

 

Więc jak myślisz zacząć brać od jutra po 2 tabletki dziennie? Kazał brać 2 po jakichś 5 lub 7 dniach. Chyba że faktycznie jestem jakimś odmieńcem któremu ten lek szkodzi i wtedy tak jak mi powiedzial musze odstawić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha,

staram się brać najmniejsze możliwe, 0,25 wziąłem

ja sie nie ciesze, jestem załamany, jezeli dochodzi do sytuacji ze musze brac benzo co drugi dzien to nie jest dobrze ,wiem z doswiadczenia czym skonczy sie u mnie zbyt częste jego branie

Jasne, że konieczność brania benzo to nie powód do radości, ale sam wiesz, że czasem nie da się inaczej. Jeżeli alpra wystarcza Ci co 2 dni to nie jest źle ( w dodatku w takiej dawce ), bo ma krótki okres półtrwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że konieczność brania benzo to nie powód do radości, ale sam wiesz, że czasem nie da się inaczej. Jeżeli alpra wystarcza Ci co 2 dni to nie jest źle ( w dodatku w takiej dawce ), bo ma krótki okres półtrwania.

ale to jest tylko kwestia czasu kiedy nie zacznie wystarczać jeżeli główny lek nie bedzie działał, juz to kiedyś przerabiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, ciężko dostać czysty Luminal ( wiem z doświadczenia ).

 

Wiktoria91, a ile tego Bellergotu bierzesz ? Może spróbuj 2 tabletki naraz, bo jedna wydaje mi się, że może być za mało.

I nie zwlekaj z wizytą u psychiatry, proszę Cię :!:

 

Biorę 1 tylko, lekarz kazał brac 2 jeśli odstawie Afobam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jeżeli chodzi o benzo to niskie działają tylko do czasu, nawet u mnie, jak kiedyś je brałem regularnie to nie dość ze musiałem w ciągu kilku miesięcy zwiększyć dawke czterokrotnie to w dodatku pominięcie jakiejkolwiek od razu wyzwalało napad lękowy

 

-- 01 lut 2015, 00:04 --

 

ale wtedy nie brałem zadnego innego leku przeciwlękowego i być może to miało wpływ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, może nie radźmy już nic więcej Wiktorii, bo dziewczyna jest niezdiagnozowana przez psychiatrę, nie wiadomo, skąd się u niej biorą te dolegliwości. Dlatego zalecam jak najszybszą wizytę. My te leki bierzemy od dawna, mamy doświadczenie, a nie wiemy, jak jej organizm zareaguje, skoro po najmniejszej dawce czuje się gorzej ! Też mnie zdziwiło to, co dostała, ale przecież napisała, że była u lekarza ogólnego, który chciał jej doraźnie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiktoria91,

idź do szpitala jak masz utraty przytomności, kiedyś byłem z taką osobą na oddziale która tez traciła przytomność, niby jej tam chcieli sugerować ze to od stanów lękowych ale nie słyszałem jeszcze zeby lęk dawał objawy w postaci omdleń, z tego co pamiętam chyba to była u niej tężyczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiktoria91, chciałabym Ci jakoś pomóc dziewczyno, bo zdaję sobie sprawę, że cierpisz, a naprawdę nie wiem już jak, żeby Ci nie zaszkodzić. Słuchaj, a o której godzinie bierzesz Afobam ? Pytam, bo w zależności od tego zastanawiam się, czy mogłabyś wziąć 2 Bellergoty, jeżeli odstęp jest duży ( np. Afobam rano, a Bellergot na wieczór ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które benzo masz na myśli? Tzn które według Ciebie jest najlepsze? I ile go bierzesz by czuć efekt?

 

no skoro temat jest o alprazolamie to o nim piszę.

skoro Ci nie pomaga to nie bierz większych dawek, bo wspominałaś coś o padaczce i tutaj pewnie trzeba czegoś innego.

idź do lekarza i z nim to konsultuj, albo zmień lekarza i jednocześnie idź też do neurologa.

nie bierz alprazolamu jeśli czujesz, że Ci szkodzi.

poproś rodzinę by Ci pomogła ogarnąć dobrych lekarzy, spróbuj prywatnie, będzie szybciej, warto zainwestowac.

 

Nie bierz benzo o 10 rano, organizm musi się porządnie przebudzić, najwcześniej o 12.

Chyba, że już o 10 odczuwasz lęk i masz potrzebe wzięcia to tak.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, może nie radźmy już nic więcej Wiktorii, bo dziewczyna jest niezdiagnozowana przez psychiatrę, nie wiadomo, skąd się u niej biorą te dolegliwości. Dlatego zalecam jak najszybszą wizytę. My te leki bierzemy od dawna, mamy doświadczenie, a nie wiemy, jak jej organizm zareaguje, skoro po najmniejszej dawce czuje się gorzej ! Też mnie zdziwiło to, co dostała, ale przecież napisała, że była u lekarza ogólnego, który chciał jej doraźnie pomóc.

 

Diagnozy nie mam niestety, miałam tomografie, badania krwi, serca, tk wyszło ok krew też , mialam skierowanie na oddział neurologiczny ale ze szpitala do szpitala odsyłali mówiąc że nie mają miejsc :/ a ja mialam pilne skierowanie na oddział, mieli wykonać wszystkie badania w tym EEG które potwierdziłoby lub wykluczyło padaczkę skroniową. Jedyne co miałam stwierdzone już kiedyś to tak jak pisałam depresja, nerwica lękowa a co do serca niedomykalność zastawki trójdzielnej. Do neurologa mam termin na luty , może doczekam się badanie EEG i mam jeszcze mieć badanie USG naczyń szyjnych (drożność).

 

-- 01 lut 2015, 00:11 --

 

Wiktoria91, chciałabym Ci jakoś pomóc dziewczyno, bo zdaję sobie sprawę, że cierpisz, a naprawdę nie wiem już jak, żeby Ci nie zaszkodzić. Słuchaj, a o której godzinie bierzesz Afobam ? Pytam, bo w zależności od tego zastanawiam się, czy mogłabyś wziąć 2 Bellergoty, jeżeli odstęp jest duży ( np. Afobam rano, a Bellergot na wieczór ).

 

Afobam biorę ok 10 rano a Bellergot tak ok 23

 

-- 01 lut 2015, 00:19 --

 

Do momentu zanim trafiłam do tego lekarza co przepisał Afobam i bellergot to łykałam ziołówki Relamax B6 forte ponieważ nie wiedziałam co mogę brać, i w momentach gorszych takich jak mam teraz jak wzięłam to było czuć lekką ulgę a czasami większą wiem że to dziwne ale tak było mimo że ten lek to tylko ziołówka. Ale nie biorę tego już bo kazał przestać to brać i zacząć zazywac przepisane leki więc tak robię ale to tylko pogorszylo, więc jak sądzicie narazie zaprzestać brania Afobam i bellergotu do czasu aż zobaczy mnie specjalista?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiktoria91, to możesz spokojnie wziąć 2 Bellergoty. Ja bym nawet teraz wzięła drugi. Mnie się wydaje, że jeden to w ogóle nie podziała. Tylko cholera też nie mam pewności, czy gorzej się czujesz od Afobamu, czy Bellergotu :bezradny:

Ale naprawdę nie zwlekaj z tą wizytą, w takiej sytuacji powinni Cię przyjąć w szpitalu ... coś Ci na pewno zaradzą.

 

Uważam, że powinnaś jutro nie wziąć Afobamu w ogóle i zobaczysz, jak się będziesz czuła. W razie większego lęku weźmiesz najwyżej wcześniej Bellergot. Chyba nie ma sensu branie tych 2 leków jednocześnie, bo nie wiesz, który Ci tak naprawdę szkodzi !

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiktoria91, to możesz spokojnie wziąć 2 Bellergoty. Ja bym nawet teraz wzięła drugi. Mnie się wydaje, że jeden to w ogóle nie podziała. Tylko cholera też nie mam pewności, czy gorzej się czujesz od Afobamu, czy Bellergotu :bezradny:

Ale naprawdę nie zwlekaj z tą wizytą, w takiej sytuacji powinni Cię przyjąć w szpitalu ... coś Ci na pewno zaradzą.

Niestety ze szpitala mnie odsyłają :( nawet jak widzieli jak ledwo stałam na nogach to padł tekst od lekarki neurolog " skoro to trwa tyle lat to nie jest pilne"... a w tym szpitalu co mialam tez leżec tam robili mi tomografię to stwierdzili brak wskazań do hospitalizacji... A jak nie dałam rady uprosic badania EEG to zapisalam się prywatnie miałam godzinę i termin na badanie a jak przyjechałam nikogo tam nie było co się tym zajmował... kompletna beznadzieja :?

 

-- 01 lut 2015, 00:31 --

 

Wiktoria91, to możesz spokojnie wziąć 2 Bellergoty. Ja bym nawet teraz wzięła drugi. Mnie się wydaje, że jeden to w ogóle nie podziała. Tylko cholera też nie mam pewności, czy gorzej się czujesz od Afobamu, czy Bellergotu :bezradny:

Ale naprawdę nie zwlekaj z tą wizytą, w takiej sytuacji powinni Cię przyjąć w szpitalu ... coś Ci na pewno zaradzą.

 

Uważam, że powinnaś jutro nie wziąć Afobamu w ogóle i zobaczysz, jak się będziesz czuła. W razie większego lęku weźmiesz najwyżej wcześniej Bellergot. Chyba nie ma sensu branie tych 2 leków jednocześnie, bo nie wiesz, który Ci tak naprawdę szkodzi !

 

Chyba tak zrobię odpuszczę ten Afobam, no właśnie lęki ogromne i nerwowość osłabnięcia mi się zaczynają znowu wcześnie odkąd zaczelam łykać te leki. Więc wziąść bellergot wtedy? A tej mojej ziołówki wogóle nie brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzięłam jakieś 30 min temu 2 bellergoty a na wieczór może wziąść tą moją ziołówkę Relamax B6 forte ?ona zawiera też magnez (90 mg) sama nie wiem co może działać skuteczniej czy wieczór zróbić powtórkę i wziąść znowu Bellergot? Dziękuję za pomoc i Serdecznie pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiktoria91, zobaczysz jak się będziesz czuła po tych 2 tabletkach. Daj znać w ciągu dnia. Myślę, że ziołowe w niczym nie powinny Ci zaszkodzić ... wiele osób bierze leki psychotropowe, a do tego różne suplementy takie jak magnez. Tylko nie jednocześnie i powinno być OK ;) A jak Ci minęła noc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie jest w miare ok, ale wiem że i tak będę musiała coś jeszcze dzisiaj wziąść. Noc kiepsko tzn do ponad 1 w nocy było średnio. Wczoraj zasnęłam jak wziełam ten 2 bellergot tak jak radziłaś. Chciałabym wkoncu iść do specjalisty by przepisał mi jakieś leki które też leczą i zwalczają objawy i by działały długotrwale.Czytam jak ludzie piszą że jak wzięli swoje leki to się uspokoili też chciała bym mieć takie koło ratunkowe które skutecznie pomaga. Miłego dnia życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×