Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Mysle, ze między tymi dwoma lekami różnica jest tylko w nazwie, chociaż czytałem ze Afobam jest lepszy. Dla mnie to, to samo. Jeśli odczuwam niepokój, nerwy, uścisk w mostku, czy trzęsące się ręce to biore sobie Zomiren i puszcza. Lęków jako takich nie mam. Afobam/Zomiren to dodatek do SSRI którymi lecze depresje i nerwice NN. Afobam uspokaja i rozluźnia. Moim głownym problem jest zołądek i jego ból, ale niestety na to leków jako takich nie ma. Pozdrawiam

 

Ja cierpię na cięzkie dolegliwości, omdlenia częste, utraty świadomości, utraty kontaktu z rzeczywistością a co za tym idzie lęki i to silne, nerwica i deprecha. Dolegliwości z omdleniami przyczyna jest jeszcze nie jasna bo narazie muszę wykonać wszystkie badania. Jednak to wszystko już tak utrudnia mi życie że nie wiem co robić, nie mogę pracować ,uczyć się, spełniać marzeń no po prostu wszystko się przez to wali.

 

-- 31 sty 2015, 21:03 --

 

Zaufaj lekarzowi prowadzącemu, a Afobam wcale nie jest zły, w naszych przypadkach efekty nie przyjdą od razu, troche trzeba się przemęczyć, zamiast zmieniać co chwile leki.

 

Powodzenia !

 

Lekarz który mi przepisał jest bardzo dobrym lekarzem z powołania więc mam jeszcze nadzieję że to kwestia czasu i że zaczną działać na mnie te leki co przepisał. Zastanawiam się co jeśli po tygodniu nadal będzie źle, pisałeś że Bellergot jest słaby, kazał mi wtedy brać 2 dziennie, a to pewnie nic mi nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś o tym wiem, o marzeniach... Ja też nie mogłem ich spełniać ale warto wierzyć. W takich dolegliwosciach o jakich wspomniałaś 2 tabletki afobamu mają swoje uzasadnienie. Od czego Ci się zaczęło ? Może być PW.

 

Kiedy wzięła mnie deprecha nie spałem przez 2 miesiące prawie wcale 2-3 godziny nad ranem. Miałem belargot mogłem zjeść 2-3- lub nawet 4 i cięzko było zasnąć. Możesz napomnieć lekarzowi po mianserynie. dawka 15mg już skutecznie powoduje senność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

afoban lepszy zdecydowanie . Zomiren to najgorszy ze wszystkich generyków Alpry.

Ja mam doświadczenie tylko z Zomirenem ... stara sprawa. A teraz się dowiaduję, że gdybym brała alprę pod inną nazwą to by dopiero był dym :mrgreen: Dobrze wiedzieć na przyszłość, bo obecnie jadę na innym benzo.

 

-- 31 sty 2015, 21:21 --

 

Ja mam przepisany od niedawna po 1 tabletce (0,25 mg) biorę od 4 dni jednak jak na razie jest gorzej zamiast lepiej. Może być tak że efekt odczuje po czasie? Po tygodniu stosowania 1 tabletki lekarz kazał przejść na 2 dziennie.

Wiktoria, efekt działania leków z tej grupy ( benzodiazepin ) powinien być natychmiastowy ! To nie antydepresanty, które wkręcają się powoli i na efekt trzeba czekać parę tyg. Więc albo masz zbyt mała dawkę i nie ma co czekać tydz. tylko zwiększyć, a jak nie podziała lub będzie gorzej, to pójść do lekarza poprosić o zmianę na inny lek. To, że alprazolam na Ciebie nie działa, nie oznacza, że jakieś inne benzo by Ci nie pomogło. Chociaż generalnie to pakowanie się w te leki na dłuższą metę jest bez sensu ... nie wiem, jaka jest Twoja sytuacja ... doraźnie jak najbardziej, ale tu mi wygląda na to, że psychiatra planuje Cię tym leczyć długoterminowo. Zastanawia mnie także przepisanie Ci Bellergotu, bo to w sumie stary lek i lekarze bardzo rzadko i niechętnie go zapisują pacjentom. Ja osobiście mam doświadczenie z tym lekiem, brałam jakiś czas ... fajnie i szybko uspokajał, ale jego działanie bardzo szybko się skończyło ( mimo iż brałam krótko i wyłącznie doraźnie ). Poza tym trzeba pamiętać, że Bellergot to lek złożony i w jego skład wchodzą aż 3 substancje czynne.

 

Jakie Ty masz w ogóle rozpoznanie Wiktoria ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się już w dzieciństwie , utraty świadomości było to co jakiś czas były okresy spokoju kiedy objawów nie było. Z czasem te okresy spokoju były coraz krótsze. Do tego fobia społeczna, w szkole widzieli co się dzieje, a wiadomo jak ludzie w takim wieku reagują na kogoś z takimi problemami. Z czasem choroba miała swoje etapy jak był moment kulminacyjny to później tak kilka miesiecy trzymało że musiałam prawie cały czas być w domu, był taki czas kiedy siedziałam w swoim pokoju w ciemnościach i zimnie nawet jeśli była zima, chodziło mi tylko o to by uciekać przed moimi objawami. Rodzice bali się że zachoruje na zapalenie płuc tak było zimno. Kulminacyjne napady są takie że naprawdę wole ból fizyczny czuć niż to wszystko. Dodam do tego wszystkiego że w wieku 16 lat zaczęłam się samo okaleczać , jak objawy zaczęły się nasilać, a ja zaczęłam zawalać swoje życie to dodatkowo pchało w stronę okaleczania się, poprostu czułam że muszę ukarać się oraz wyładować nerwy. Często dopiero wtedy mogłam zasnąć. Dopiero kiedy poznałam mojego narzeczonego przestałam się okaleczać obiecałam to jemu i w sumie sobie też, chociaż często mam chęć by znowu się wyżyć w taki sposób to nie robię tego. Planujemy .ślub, a ja przez te objawy nawet teraz nie mogę prawie nigdzie wychodzić. Lekarz radził by nie zamykać się i wychodzić stopniowo, więc próbuje ale choroba przytłacza a ja nie wiem co chociaż trochę mnie od niej odciąży.

 

-- 31 sty 2015, 21:34 --

 

afoban lepszy zdecydowanie . Zomiren to najgorszy ze wszystkich generyków Alpry.

Ja mam doświadczenie tylko z Zomirenem ... stara sprawa. A teraz się dowiaduję, że gdybym brała alprę pod inną nazwą to by dopiero był dym :mrgreen: Dobrze wiedzieć na przyszłość, bo obecnie jadę na innym benzo.

 

-- 31 sty 2015, 21:21 --

 

Ja mam przepisany od niedawna po 1 tabletce (0,25 mg) biorę od 4 dni jednak jak na razie jest gorzej zamiast lepiej. Może być tak że efekt odczuje po czasie? Po tygodniu stosowania 1 tabletki lekarz kazał przejść na 2 dziennie.

Wiktoria, efekt działania leków z tej grupy ( benzodiazepin ) powinien być natychmiastowy ! To nie antydepresanty, które wkręcają się powoli i na efekt trzeba czekać parę tyg. Więc albo masz zbyt mała dawkę i nie ma co czekać tydz. tylko zwiększyć, a jak nie podziała lub będzie gorzej, to pójść do lekarza poprosić o zmianę na inny lek. To, że alprazolam na Ciebie nie działa, nie oznacza, że jakieś inne benzo by Ci nie pomogło. Chociaż generalnie to pakowanie się w te leki na dłuższą metę jest bez sensu ... nie wiem, jaka jest Twoja sytuacja ... doraźnie jak najbardziej, ale tu mi wygląda na to, że psychiatra planuje Cię tym leczyć długoterminowo. Zastanawia mnie także przepisanie Ci Bellergotu, bo to w sumie stary lek i lekarze bardzo rzadko i niechętnie go zapisują pacjentom. Ja osobiście mam doświadczenie z tym lekiem, brałam jakiś czas ... fajnie i szybko uspokajał, ale jego działanie bardzo szybko się skończyło ( mimo iż brałam krótko i wyłącznie doraźnie ). Poza tym trzeba pamiętać, że Bellergot to lek złożony i w jego skład wchodzą aż 3 substancje czynne.

 

Jakie Ty masz w ogóle rozpoznanie Wiktoria ?

 

Może faktycznie to za mała dawka ,lekarz kazał po tygodniu zażywać 2 ale jak będzie gorzej tak jak aktualnie to mam odstawić i brać bellergot tylko. Co do lekarza to byłam prywatnie u lekarza ogólnego nie u psychiatry, ten lekarz był polecany przez wiele osób i potrafi podejść do pacjenta, zna się na rzeczy, nie olewa dlatego też przepisał mi coś co miało by pomóc mi funkcjonować jakoś, ale do specjalisty i tak jestem kierowana. W poniedziałek dopiero się umówię bo na jednej wizycie byłam i mam mieć robione testy dopiero z tego wyjdzie rozpoznanie, tak sądzę. Prawdopodobnie terapia mnie czeka bo o tym była mowa na tej jednej wizycie.

 

-- 31 sty 2015, 21:37 --

 

Coś o tym wiem, o marzeniach... Ja też nie mogłem ich spełniać ale warto wierzyć. W takich dolegliwosciach o jakich wspomniałaś 2 tabletki afobamu mają swoje uzasadnienie. Od czego Ci się zaczęło ? Może być PW.

 

Kiedy wzięła mnie deprecha nie spałem przez 2 miesiące prawie wcale 2-3 godziny nad ranem. Miałem belargot mogłem zjeść 2-3- lub nawet 4 i cięzko było zasnąć. Możesz napomnieć lekarzowi po mianserynie. dawka 15mg już skutecznie powoduje senność.

 

Zaczęło się już w dzieciństwie , utraty świadomości było to co jakiś czas były okresy spokoju kiedy objawów nie było. Z czasem te okresy spokoju były coraz krótsze. Do tego fobia społeczna, w szkole widzieli co się dzieje, a wiadomo jak ludzie w takim wieku reagują na kogoś z takimi problemami. Z czasem choroba miała swoje etapy jak był moment kulminacyjny to później tak kilka miesiecy trzymało że musiałam prawie cały czas być w domu, był taki czas kiedy siedziałam w swoim pokoju w ciemnościach i zimnie nawet jeśli była zima, chodziło mi tylko o to by uciekać przed moimi objawami. Rodzice bali się że zachoruje na zapalenie płuc tak było zimno. Kulminacyjne napady są takie że naprawdę wole ból fizyczny czuć niż to wszystko. Dodam do tego wszystkiego że w wieku 16 lat zaczęłam się samo okaleczać , jak objawy zaczęły się nasilać, a ja zaczęłam zawalać swoje życie to dodatkowo pchało w stronę okaleczania się, poprostu czułam że muszę ukarać się oraz wyładować nerwy. Często dopiero wtedy mogłam zasnąć. Dopiero kiedy poznałam mojego narzeczonego przestałam się okaleczać obiecałam to jemu i w sumie sobie też, chociaż często mam chęć by znowu się wyżyć w taki sposób to nie robię tego. Planujemy .ślub, a ja przez te objawy nawet teraz nie mogę prawie nigdzie wychodzić. Lekarz radził by nie zamykać się i wychodzić stopniowo, więc próbuje ale choroba przytłacza a ja nie wiem co chociaż trochę mnie od niej odciąży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiktoria91, teraz doczytałam o Tobie trochę więcej ;) A powiedz, to są w ogóle Twoje pierwsze leki psychotropowe w życiu ? Jeżeli masz problemy ze snem, to mianseryna, którą proponuje Don Kamillo, albo podobnie do niej działająca mirtazapina są bardzo dobre ( zwł. do długotrwałego stosowania ). Tylko to trzeba na spokojnie przedyskutować z lekarzem psychiatrą ;) Teraz rozumiem zastosowane leki ... Wiktoria uwierz, ogólny mimo najlepszych chęci, za wiele Ci nie pomoże :? Nie ukrywam, że na dobrego psychiatrę też trzeba trafić, bo nie każdy ma odpowiednie podejście do pacjenta :!:

 

Jak tak czytam o Tobie, to rzeczywiście ciężko :? Ja w sumie z nerwicą też mam do czynienia od szkoły, ale miałam okresy spokoju od niej. Idealnie nigdy nie było, ale dało się żyć. Teraz jest zdecydowanie gorzej. Pozdrawiam Cie serdecznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha kiedyś miałam przepisany Sertagen, a w dzieciństwie jakieś leki od psychologa były ale już nie pamiętam ich nazw. Co do problemów ze snem to jest tak że mam problem często zasnąć przez te moje objawy, ale jednocześnie odczuwam nadmierną senność i kiedy np nie prześpię się chociaż troche wtedy kiedy czuje potrzebę to bierze mnie znowu na te moje odloty. Do specjalisty pójdę, mimo że tam gdzie byłam powiedziano mi że nie leczą lekami, a jedynie terapia, a ja wiem że leków i tak potrzebuję bo sobie nie radzę. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie teraz 1 tabletka niedostatecznie wygasiła napad lęku, tachykardia i osłabienie nie chcą ustąpić, a jeszcze kiedyś wystarczała

najgorsze jest to ze jak tak sie dzieje zaczynam sie denerwować ze to nie od lęku skoro lek nie działa i jeszcze bardziej nasilają mi się objawy, teraz wkręciłęm sobie ze to od niedocukrzenia bo miałem typowe objawy spadku cukru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie teraz 1 tabletka niedostatecznie wygasiła napad lęku, tachykardia i osłabienie nie chcą ustąpić, a jeszcze kiedyś wystarczała

najgorsze jest to ze jak tak sie dzieje zaczynam sie denerwować ze to nie od lęku skoro lek nie działa i jeszcze bardziej nasilają mi się objawy, teraz wkręciłęm sobie ze to od niedocukrzenia bo miałem typowe objawy spadku cukru

 

a zażyłeś też Afobam? Jaka dawka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zomiren 0,25, kiedyś mi wystarczała nawet połówka która działała po kilku-kilkunastu minutach, teraz jakiekolwiek działanie czuje dopiero po 2 godzinach i jest ono słabsze niz wcześniej

myslalem ze strace przytomnosć, wszystko wskazuje na to że lęk daje tak silne objawy somatyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zomiren 0,25, kiedyś mi wystarczała nawet połówka która działała po kilku-kilkunastu minutach, teraz jakiekolwiek działanie czuje dopiero po 2 godzinach i jest ono słabsze niz wcześniej

myslalem ze strace przytomnosć, wszystko wskazuje na to że lęk daje tak silne objawy somatyczne

 

mi narazie niestety nic nie pomaga, teraz czuje sie gorzej i wzięlam bellergot tak jak kazał lekarz (na noc) ale i tak nie czuje zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie pomaga to są tylko 2 opcje, albo za małą dawka albo to nie lęk

poza tym on działa kilka godzin, dlatego jeżeli się nim już leczy chwilowo stany lękowe to zalecają brać 3 razy dziennie

 

tak jak juz pisalam Biore od 4 dni Afobam 0,25 mg rano a na noc 1 bellergot, jednak czuje sie gorzej zamiast lepiej. Co do lęków to u mnie są w następstwie czegoś, mam podejrzenie padaczki skroniowej ale nie mam wszystkich badan jeszcze zrobionych. Nie wiadomo jaka jest przyczyna tego co sie mi dzieje w kazdym razie mam już tego wszystkiego dość..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze benzo pod słońcem, próbowałem Clonazepamu ale nie przypadł mi do gustu.

Podobno alprazolam działa bardziej "euforycznie" niż depresyjnie jak reszta benzo np. Lorazepam,

z resztą sam odczuwam takie wrażenie, bo wątpie w efekt placebo.

 

Które benzo masz na myśli? Tzn które według Ciebie jest najlepsze? I ile go bierzesz by czuć efekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do specjalisty pójdę, mimo że tam gdzie byłam powiedziano mi że nie leczą lekami, a jedynie terapia, a ja wiem że leków i tak potrzebuję bo sobie nie radzę.

Bardzo dobrze kombinujesz Wiktoria. W Twoim przypadku najlepsze będzie zapewne połączenie psychoterapii z indywidualnie dobranymi lekami.

Tylko w ten sposób możesz się pozbyć problemów na dłużej ! Bo branie alprazolamu, nawet jakby Ci pomagał ( czego z serca życzę ;) ) to jest naprawdę tylko doraźne maskowanie objawów. Piszesz, że masz narzeczonego, planujecie ślub ... warto o siebie zawalczyć kochana, bo masz jeszcze życie przed sobą ;) Trzymaj się cieplutko.

 

-- 31 sty 2015, 23:29 --

 

lunatic, to cieszę się :great: A jaką dawkę wziąłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do specjalisty pójdę, mimo że tam gdzie byłam powiedziano mi że nie leczą lekami, a jedynie terapia, a ja wiem że leków i tak potrzebuję bo sobie nie radzę.

Bardzo dobrze kombinujesz Wiktoria. W Twoim przypadku najlepsze będzie zapewne połączenie psychoterapii z indywidualnie dobranymi lekami.

Tylko w ten sposób możesz się pozbyć problemów na dłużej ! Bo branie alprazolamu, nawet jakby Ci pomagał ( czego z serca życzę ;) ) to jest naprawdę tylko doraźne maskowanie objawów. Piszesz, że masz narzeczonego, planujecie ślub ... warto o siebie zawalczyć kochana, bo masz jeszcze życie przed sobą ;) Trzymaj się cieplutko.

 

Chciałabym żeby ten lek co teraz mam chociaż na chwile przyniósł ulgę, a na terapię i tak pójdę. Nie wiem co robić z tym że te ostatnie dni są coraz gorsze teraz też znowu czuję się źle i nie wiem czym sobie w takich momentach pomóc :( Dziękuję za ciepłe słowa, ja bardzo chcę walczyć i wyjść z tego bagna tylko coraz częściej brakuje sił i czuć bezsilność :/ Pozdrawiam Serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak 84% 84% [ 93 ] x

Nie 8% 8% [ 9 ]

Zaszkodził 8% 8% [ 9 ]

 

hyhy , jak że inaczej :) Mają rozmach skurwysyny 84% :D

 

-- 31 sty 2015, 23:36 --

 

Wiktoria91, daj klona 4 mg , jak ci na chwilę nie przyniesie ulgi to jesteś cyborgiem :)

 

-- 31 sty 2015, 23:41 --

 

Swoją drogą twój lekarz jest mega debilem zapisując ci odrazu na lęki , 2gie pod względem uzależnienia benzo o najkrótszym okresie póltrwania T1/2t . powinien dać diazepam , to nie ma tak szybko wzrostu tolerancji i może i nawet nie trzeba było brać codziennie jak do 100h w organizmie siedzi ,a alpra do 12 . Dziwne dziwne . chyba że to na nagłe ataki paniki to tak klony i alpra. swoją drogą diazepam jest bardziej miorelaksacyjny i przyjemniejszy od alpry. diazepamem się zalecza w USA skutki odstawienia silniejszych benzo jak klony czy alpra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak 84% 84% [ 93 ] x

Nie 8% 8% [ 9 ]

Zaszkodził 8% 8% [ 9 ]

 

hyhy , jak że inaczej :) Mają rozmach skurwysyny 84% :D

 

-- 31 sty 2015, 23:36 --

 

Wiktoria91, daj klona 4 mg , jak ci na chwilę nie przyniesie ulgi to jesteś cyborgiem :)

 

 

Ogólnie pogorszyło sie po tym jak zaczęłam brać te leki, teraz nie wezmę znowu kolejnej tabletki bo przed chwilą łyknęłam bellergot który i tak nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiktoria91, działanie każdego leku to sprawa indywidualna, jednemu lepiej pomoże ten, drugiemu - jakiś inny. Fakt, że alprazolam jest dość silnym lekiem, ale masz małą dawkę. devnull, miał na myśli Clonazepam, który działa trochę inaczej, ale co ciekawe jest podawany przy napadach padaczkowych. Ja bardzo sobie cenię jego działanie !

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×