Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, nie smiejcie się:P - człowiek nigdy nie chodził w nocy a nagle prawie co noc i sie boi.

 

Czytałam , że powodów jest dużo, np. cukrzyca wiec zmierzyłam sobie cukier dziś na czczo i szok - 98:( O 9:30 rano. To dużo. Zmierzyłam znów - 95. Załamka. W ciązy miałam cukrzyce. Potem juz nie, sama nie wiem...wczoraj o północy zjadłam małego banana ale to nie to...

Ale znowu też wzięłam ulotkę Bioxetinu - a tam w ubokach piszą "bezmocz albo częstomocz" - no masakra, co tu mysleć...

 

Mili nie pije herbaty tylko wodę, tak godzine przed snem zwykle jeszcze pare łyków

 

Agusia, mrowienie skóry to psychogenne, nerwicowe, naprawdę. Agusia ale co noc wstajesz? Ile razy?

 

D@ri@nk@ kopnij mnie w tyłek :shock: Ale tak serio - mam powody jw. napisałam. Wcześniej spać tj. o której, o 22?

 

Malenstwo ale wiesz...jak ktos nie chodził i nagle chodzi, zwariowac idzie ...

 

A tak tw ogóle to co porabiacie dziś? Pytam tak ogólnie - czy prowadzicie normalne życie? tak na 100%. Czy wiele waszych decyzji i czynnosci jest uwarunkowanych lękami i objawami. Bo u mnie większość. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, ja staram sie jakos funkcjonowac - o tyle dobrze, ze nie pracuje- jestem na kursie obecnie raz w tygodniu musze wyjsc do ludzi, a u mnie pojawila sie dodatkowo agorafobia i bez Cloranxenu nie ma szans na wyjscie. Maz robi zakupy, bo do sklepu tez sie boje wejsc - zaraz mi slabo...ciagle mysle, ze to jakas choroba...

wiec staram sie, a wychodzi na to, ze w wielu kwestiach choroba mnie ogranicza.

w domu wszystko robie- sprzatam, uwielbiam gotowac... wiec o tyle dobrze, ze chociaz tutaj zachowuje sie w mire normalnie- no chyba, ze cos zaboli , zakluje i tylko mysle czy leciec do lekarza/szpitala czy sie zegnac ze wszystkimi i odrazu google i wyszukiwanie :oops::roll:

od kiedy mam cisnieniomierz i na holterze wyszedl mi wysoki puls to co 15 minut go mierze- szalenstwo

nefretis, skoro tak masz w sutkach ubocznych i pijesz cos godzine przed snem to normalka :) nie chodzisz w nocy przeciez co godzine siusiu ? :lol:

zrob sobie badanie moczu dla spokoju jesli chcesz- uspokoisz sie co do bolow brzucha i tego siusiania :D

 

to Twoja fotka na avatarze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czytałam , że powodów jest dużo, np. cukrzyca wiec zmierzyłam sobie cukier dziś na czczo i szok - 98:( O 9:30 rano. To dużo. Zmierzyłam znów - 95. Załamka. W ciązy miałam cukrzyce. Potem juz nie, sama nie wiem...wczoraj o północy zjadłam małego banana ale to nie to...

Ale znowu też wzięłam ulotkę Bioxetinu - a tam w ubokach piszą "bezmocz albo częstomocz" - no masakra, co tu mysleć...

 

 

D@ri@nk@ kopnij mnie w tyłek :shock: Ale tak serio - mam powody jw. napisałam. Wcześniej spać tj. o której, o 22?

 

 

 

A tak tw ogóle to co porabiacie dziś?

 

nefretis, jaka cukrzyca, ja mam 104 na czczo i nie ma żadnej cukrzycy ;)

 

 

Jak sa takie skutki uboczne to już w ogóle sie nie martw częstomoczem.

Spać o 22.30 to jest dla mnie bardzo wcześnie, zwykle kłade sie przed północą

 

Ja urządzam urodziny córki 6 lat kończy :mrgreen: wszystko przygotowane, teraz kawka, kąpiel i można czekac na gości :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili, ja tez miałam agora, a nawet mam ale wiem, ze to ona i już wiem co robić. Jak tylko czuję że zaraz się zacznie, muszę wyjść. Natychmiast. Albo wziąć Validol, waleriane prosto na język i powoli konczyć zakupy. Ile to razy mąz wyprowadzał mnie pod łokieć z szalonym pulsem i mroczkami przed oczami. Najgorzej jest w kolejce, albo w duzych sklepach typu IKEA, gdzie do wyjścia jest daleko. Kiedyś w Ikea miałam straszny atak. Musiałam schowac się w jednym z pokoi i błągać męza, ze jak zemdeleje to ma nie wzywać karetki. Piłam wodę, mąz mnie głaskał. Okropieństwo.

No to mamy podobnie z tym, że ja panicznie boje się lekarzy, wizyt, diagnoz, więc na swoją biede duzo szukam po googlach a do lekarza idę w przypływie impulsu bez planowania. Potrafię nagle na zakupach stwierdzić ze teraz musze isc gdzies prywatnie. To dodatkowo męczące:(

Ty mierzysz puls...ja nie mam cisnieniomierza ale każe męzowi mierzyć z zegarkiem, natomiast miewam fazy na mierzenie temperatury i codziennie się ważę kilka razy i obserwuję czy nie chudnę

p.s. Mili napisałam do CIebie na prv.

 

Ooo D@ri@nk@ to mnie pocieszyłaś, naprawdę. :*

Słuchaj, powiedz córce, że taka ciocia z forum składa jej zyczenia:) na pewno będzie miło, fajnie macie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie duzy sklep od zawsze byl problemem, ale nie bylo to tak nasilone jak teraz... w kolejce do kasy czesto mam ochote kucnac, bo serce mi wali jak oszalale i zawsze mysle ze zaraz padne...kasjerki pewnie mysla, ze mam cos z glowa, bo jak place to rece trzesa mi sie niemilosiernie ... :roll::roll:

widze, ze mamy wiele wspolnego...

ale co do badan to ja jestem maniaczka, mieszkam w UK, ale jak przylatuje do Polski to zostawiam fortune w laboratoriach a i tak nie znajduje przyczyny mojego zlego samopoczucia..i szukam dalej ..bo tak ciezko uwierzyc, ze to tylko/az nerwica :roll::roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@, zyczenia dla córci:)

Mili89, jaczasmi normalnie funkcjonuje na 100% a czasami mam dni kiedy mam lęk przed lękiem. Np mam miec impreze firmową i myslę wtedy "oo super ale, żebym nie dostała ataku.." albo boję się iśc na fitness ,że nagle mnie złapie coś.

nefretis, Kochana niewinny banan:) tylko Ci się wydaje. ja np w diecie mialam zabronione banany, w ogole owoce na noc to bomba cukrowa wg dietetyków, warzywa owszem , owoce stanowczo NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi znow tak slabo i dziwnie jakbym miala upasc..mierzylam puls i mialam 90 :o teraz troche sie uspokoilam i 81 ...eh.. lyknelam proprananol... tylko czy to aby napewno same nerwy ?:( przeciez niczym sie nie stresuje:( tzn stresuje sie tym, ze bede sie tak czula i to wraca jak bumerang :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martini123, a bierzesz jakis lek na obnizenie tetna ? czy tez masz tak, ze robi Ci sie slabo (ale nie ma krecenia w glowie) ?

 

ja biore proprananol 40mg i wtedy tetno spada do 65.

 

Stokrotk@, to kuruj sie szybciutko! zdrowka:* przynajmniej na chwile skupisz sie na realnym problemie (chociaz wiem, ze to zadne pocieszenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, ja mam tylko afobam. Jeszcze do tego moja siostra mi podnosi ciśnienie swoimi pretensjami. Dziś nie wezmę setaloftu. 9 idę do lekarza. Zmieniam psychiatre. Zastanawiam się nad zmianą psychologa. Ten juz chyba na tyle co mógł to mi pomógł. Czas na zmiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili tez dostałam propranolol ale nie biore bo się boje tego leku:( Biorę Milocardin czasami. Staraj sie robic wszystko powoli, jakby w zwolnionym tempie mi to pomagalo na wysoki puls. Albo wyciszanie się na siłe, klade sie na podłodze, i próbuję, czasem pomaga

 

martini dzięki , musze przestac sie od nowa nakręcać, a jak tam Twoj brzuch??

 

Musiałam sobie wypić czerwonego wina wole to niż tabletka Sedamu, bo boje sie uzaleznienia, alkohol tez uzaleznia ale juz mam wszystko gdzieś :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, ostatnio troszke sie uspokoilam i brzuch troche odpuscil, ale pod lewym zebrem kluje codziennie, mam tez zmienne pory wyprozniania i ze tak powiem zmienną konsystencję. jem zdrowo i jest lepiej, zaczelam cwiczyc, po pierwszym treningu czulam sie jakby ktos mnie wypuscil z zaciasnego gorsetu. bardziej schizuje mnie teraz glowa, co chwile cos sie w niej dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, dziewczyny :* Całe szczęście prawie całą sesję mam za sobą, obstawiam, że to stres, no i kurczę, pewnie ta pogoda. Na zmianę pogody już mnie brało kilka razy tej zimy, ale zawsze miałam dobre samopoczucie i jedną z dolegliwości, teraz, przy kolejnym przymrozku + wilgoci połączonej z paskudną pluchą mnie chwyciło. A myślałam, że się uchronię, bo od początku stycznia zażywam kapsułki z olejem wiesiołka i tran, ale może biorę za krótko :D

 

Bliska mi koleżanka trafiła na dobrego psychiatrę - świetny lekarz i człowiek; jeśli ktoś chce, mogę podać namiary, pani doktor jest z Tarnowskich Gór :) maleństwo31, ty jesteś chyba ze Śląska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malenstwo31, a ile czasu bralas Setaloft?

nefretis, nie bo sie, ja proprananol bralam tez jak mialam zapalenie tarczycy- ladnie uspokaja puls...

ja jeszcze pomecze lekarza o echo serca i morfologie kontrolna ...

a teraz ciesze sie jak dziecko,bo kupilismy dzis pralke (w starej odpadal beben) i chodzi tak cichutko niemal jej nie slychac :yeah::yeah: podniecam sie tym juz pol dnia ... :lol::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

effie a długo Cię już boli? Ja raz jestem spokojna i pocieszam się, z eto ze spięcia a za chwilę siedze w googlach na forum o raku jelita, Crohnie itp:(

 

Mili ja też dostałam propranolol w związku z tarczycą, mam Hashimoto i musiałam zwiększać dawkę hormonu a wtedy moje serce waliło akbym biegła 10km. Ostatecznie faszerowałam sie walerianą itp, ale propoan. leży w szafce, moze sie kiedys przyda.

Miałaś zapalenie tarczycy? po porodzie? czy Hashimoto?

 

martini dobrze, ze ćwiczysz, masz silną wolę, ja nie moge sie zebrać ale pamietam jak cwiczyłam kiedys pilates w domu to czuła się super, a teraz tak mi sie nie chce, ze szok.

 

Stokrotka ta pogoda jest podła, dbaj o siebie, pij duzo ciepłej wody z cytryną, miodem, imbir, czarny bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×