Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Ja to chyba mam przeciwienstwo hipochondrii- od dziecka mówie sam sobie i innym że mi nic nie jest, ze dam sobie rade, to tylko katar lub jakis tam ból...możliwe że to syndrom dda.

Wiadomo hipochondria i wkręcanie sobie przeróżnych choróbsk to skrajność, ale z drugiej strony całkowite ''nic mi nie jest'' chyba tez nie jest dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba mam przeciwienstwo hipochondrii- od dziecka mówie sam sobie i innym że mi nic nie jest, ze dam sobie rade, to tylko katar lub jakis tam ból...możliwe że to syndrom dda.

Wiadomo hipochondria i wkręcanie sobie przeróżnych choróbsk to skrajność, ale z drugiej strony całkowite ''nic mi nie jest'' chyba tez nie jest dobre

No nie jest dobre. Tez kiedyś tak mówiłam. A potem wpadłam ze skrajności w skrajność :?

 

-- 31 sty 2015, 09:11 --

 

D@ri@nk@, możesz sypać podtekstami ;)

Wiedziałam że zrozumiesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mija 20 dni. Pierwsze 2 tygodnie 10 mg - nie było efektu, potem zwiększenie do 15 i lęków niby nie ma, ale zamulenie jest dość duże. Czuje się trochę, jak po alkoholu i zastanawiam się, czy to tak zostanie, czy minie...

 

A czego sie spodziewales, przeciez to lek typowo serotoninowy, najbardziej selektywny, jebie tylko po serotoninie jak bedziesz mial nadmiar serotoniny to bedziesz zamulony, ja mam teraz podobnie na sertralinie, juz mnie huj szczela doslownie od tych SSRI :time:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Mówili, że nabiorę jakiejś energii, większej motywacji, a tu trochę ni w tą, ni w tą. Nie leże całymi dniami w łóżku, ale mega ochoty do życia też nie mam. W ogóle dzisiaj jestem jakiś kompletnie wyzuty z emocji. Przerażające uczucie (w sensie pewnie bym się przeraził, gdybym mógł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz zamierzam się wyleczyć do końca....

I to jest słuszne podejście :great: Tylko wytrzymaj w postanowieniu ! Ja również sugerowałabym branie przez pierwszy tydz. 5 mg.

 

-- 31 sty 2015, 15:34 --

 

D@ri@nk@, Ty to w ogóle jesteś jakimś ewenementem na tym forum ( w pozytywnym znaczeniu :D ) ... pierwszy lek, od razu trafiony, zero uboków, szybkie działanie ... powinnaś wystawić pomnik Esci :lol:

 

Przynajmniej człowiek może się łudzić, że te leki cokolwiek działają :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te leki działają po 5 miesiącach,mam na myśli SSRI i TLPD,bo mechanizm działania mają taki sam-inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny.TLPD są silniejsze i nieselektywne.Biorę już 3.5 miesiąca anafranil i zdarzają sie przebłyski formy,mam nadzieję że za ponad miesiąc osiągne remisje.Wszystkim wam życzę pokory i cierpliwości i czekania na remisję.Chociaż to czekanie jest bardzo irytujące muszę wytrwać.Po pół roku jest już pełna stabilizacja i działania na lęki i depresję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbychu 1977, od razu taki zapas dostałeś? Szczęściarz, ja musiałam 2,5 godziny w kolejce do lekarki stać :roll:

 

 

 

Don Kamillo, tez jesteś szczęściarz, u mnie libido po esci mniej niż zero :why:

 

 

 

 

D@ri@nk@, Ty to w ogóle jesteś jakimś ewenementem na tym forum ( w pozytywnym znaczeniu :D ) ... pierwszy lek, od razu trafiony, zero uboków, szybkie działanie ... powinnaś wystawić pomnik Esci :lol:

 

Przynajmniej człowiek może się łudzić, że te leki cokolwiek działają :roll:

Na mnie zawsze leki działały ekspresowo. Ja się bardzo cieszę że jestem ewenementem, ale myślę że taka pozytywna osoba z dobrymi doświadczeniami jest ważna (oj jakaż ja skromna jestem :oops: ) Bo ci co zaczynają brać leki nie usłyszą wyłącznie - to nie działa :(

Działają, może nie na wszystkich jednakowo ale działają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×