Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Grzędowicz, Pan Lodowego Ogrodu. Naprawdę dobrze napisana książka o podróży na inną planetę :)

Znam cztery tomy :mrgreen:

Skończyłam na drugim. Pewnie to była zła decyzja, bo chętnie bym kontynuowała tylko jakoś nie mogę wytrzymać z tym ''nowym'' Vuko. A właściwie chodzi tu o metamorfozę tego nieszczęsnego cyfrala. Nie podoba mi się ten pomysł. Chyba ze w kolejnych tomach uporządkują tą sprawę i nadadzą jakiś sens.

Nigdzie nie mogę trafić na spoilery.

Ale wątek młodego władcy bardzo ciekawie się rozgrywa. 1 tom był naprawdę świetny. Czytałam z zapartym tchem :P

 

Ostatnio usłyszałam w radiu(trójce?) recenzję książki. Bardzo interesująco opisana, zapadła mi w pamięć. Świetnym trafem-szczęściem znalazłam ją w internecie przez przypadek.

Limes Inferior. ( autorstwa J.A Zajdla) Mam nadzieję że opis nie przerósł tego co w rzeczywistości autor przedstawił..:)

A i zaczęłam czytać Świat jest pełen chętnych suk- Piekary Ale oczywiście są priorytery narzucone mi przez szkołę więc muszę odłożyć.

Nie lubię tak zaczynać i nie kończyć.

Siewca wiatru- Kossakowskiej nie przypadł mi do gustu. Wydaje się to trochę przewidywalne. Choć sam pomysł dosyć ciekawy. Pewnie jeszcze do tego wrócę.

Ferdydurke uświadomiło mi że nie lubię Gombrowicza. Ale przeczytanie 1/3 książki nie powinno o tym decydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gdy człowiek zamyka się na świat, a potem zaczyna się otwierać, co ożywa w pierwszej kolejności? Zapewne, jak wydaje się oczywiste, zmysły, serce, umysł, dusza. Jednak być może wszystko jest ze sobą powiązane, tylko nie potrafimy odróżnić drgnień serca od zapachu, poruszenia duszy od dotyku bryzy na skórze, myśli od uczucia, uczucia od modlitwy.”

 

Aktualnie.Inteligentna , życiowa , ciepła i piękna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proza XVII-XIX w. Rosji, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemiec, Polski

proza współczesna: Iny Lorentz, Majgull Axelsson, Umberto Eco, Wiesław Myśliwski, Szczepan Twardoch, Olga Tokarczuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałam Wybór: dominacja czy przywództwo Zbigniewa Brzezińskiego. Lekko się czyta, ale w sumie niewiele się z tej książki dowiedziałam nowego o bezpieczeństwie na świecie.

Teraz Buszujący w zbożu. Jak na powieść należącą do zbioru lektur (amerykańskich), to bardzo przyjemnie się ją czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz z okazji tego, że mam trochę wolnego czasu zaopatrzyłam się w parę książek. Myślę, że do końca lutego uda mi się je przeczytać.

1. A. Sapkowski Krew elfów

2. J.L. Wiśniewski S@motność w sieci

3. K. Moses Przezimowanie: powieść o Sylvii Plath

4. J. Warman Pomiędzy światami

5. N. White Zagłuszyć krzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smutny lisek przeczytałam a raczej przemeczyłam. Niby fajna bo pisana zwykłym językiem (bardziej jak dziennik/pamietnik) ale dla mnie troszkę chaotyczna i gubiłam sie w niej.

Rebelia dokładnie.Krótko pisząc: zarządzanie czasem i uporządkowanie chaosu :smile:

 

-- 04 lut 2015, 08:47 --

 

magnolia84 Księgi Jakubowe mnie przerażają ;) Żulczyk chodzi za mną 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasaw, ogólnie nie przepadam za kobiecą literaturą, ale byłam w opłakanym stanie psychicznym i chciałam poczytać coś lżejszego kalibru. Trafiłam na Plebanek, z którą miałam nawet okazję porozmawiać :D "Pudełko ze szpilkami" i "Dziewczyny z Portofino" są lekkie, łatwe i przyjemne :)

Paukszty czytałam "Młodość i gwiazdy" i pewnie sięgnę po więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enii, dzięki za opinię, może pożyczę zamiast kupować.

 

Jak ktoś ma dzieci, albo lubi picture booki to zachęcam do zapoznania się z twórczością Iwony Chmielewskiej. A na urodziny planuję zrobić sobie prezent w postaci zbioru "Zgubione, znalezione" Shauna Tana - fenomenalne ilustracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×