Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj bez Sulpirydu. Myślę, że to jednak moja głowa zadziałała. Przecież potrafię sobie podnosić temperaturę, mdłości to dodatkowych skutków ubocznych sobie nie wywołam. Lek nie musiał ich wywołać, to pewnie ja.

Wiecie czy mżna łączyć go z Afobamem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steven,

Nie masz pojęcia jak się cieszę, że trafiłam na twój post! W końcu ktoś mówi o tak ważnym elemencie brania leków jak problemy z ich odstawieniem. Przecież zażywanie leków psychotropowych to tylko element leczenia i środek do odzyskania zdrowia a nie sposób na życie. Ja zażywałam 1 tabletkę dziennie przez prawie rok. W tym momencie chcę odstawić Cital ale idzie mi to ciężko. Szczerze mówiąc na początku brania nie myślałam o tym co będzie jak będę kiedyś chciała to skończyć. Poprostu cieszyłam się stabilnym nastrojem, byłam wręcz zachwycona działaniem. Dziś patrzę na to trochę inaczej i może gdybym wiedziała to, co wiem dziś, nigdy nie zdecydowałabym się na leczenie farmakologiczne. Może... Do rzeczy. Trzy tygodnie temu postanowiłam zostawić proszki. Zasugerował mi to mój psychiatra. Stopniowo zmiejszałam dawkę: pół tabletki codziennie, pół tabletki co drugi dzień. W końcu przestałam zażywać w ogóle. (Teraz już wiem, że zrobiłam to za szybko). Po kilku dniach zaczęłam odczuwać zwroty głowy, problemy ze wzrokiem: dziwne uczucie jakby przeskakiwania obrazu (nie umiem tego wytłumaczyć :(, nudności, dezorientację, brak ochoty do przebywania z ludźmi. Wszystko to odczuwałam mocniej podczas wysiłku fizycznego lub w momencie stresu, podenerwowania. A wystarczyło niewiele żebym się czymś mocno zdenerwowała. Niedawno dostałam ataku paniki: wszystkie wymienione obawy w x10. Wracałam wtedy z pracy do domu, zaczęłam ryczeć na ulicy, zrobiło mi się gorąco, nie wiedziałam co się ze mną dzieje ani jak wrócę do domu. Po jakimś czasie przeszło ale pozostało dziwne uczucie dezorientacji. Następnego dnia musiałam iść do pracy więc dla świętego spokoju postanowiłam zażyć 1/4 tabletki. Pomogło. Bez względu na to, co będzie się działo nie wrócę już do psychotropów. Boję się tych dziwnych stanów kiedy nie jestem sobą i boję się uzależnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

cital biorę już pół roku,bardzo mi pomaga, biorę już naprawdę małe daweczki 1/6 tabletki, tak jak inni piszą utwardził mnie i bardzo mi to odpowiada ale od dwóch tygodni mam problem - boli mnie głowa, czy ktoś tak reagował na cital? ja tak reaguję generalnie na tabletki, że jak długo biorę jakąś to muszę zrobić przerwę, nie wiem czy to efekt słabego organizmu? czy ktoś miał taki przypadek? jeśli tak to co robicie? poradźcie,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Trzy tygodnie temu zropbiłem jedna z najgłupszych rzeczy na świecie, a mianowicie poprosiłem lekarza by zmienil mi leki... To była decyzja nie przemyślana i jak się okazuje obecnie fatalna w skutkach. Od pół roku zażywałem Citabax 10 mg na dobę. Musze przyznać, że nie miałem po nim żadnych objawów ubocznych począwszy od pierwszej dawki. Cierpię na stany depresyjne i ogólnie na nerwicę, mam też natręctwa zwłaszcza myślowe. Po dłuższym czasie zażywania tego leku poczułem się bardzo dobrze, napięcie zniknęło, coraz żadsze napady lęku, niepokoju, ogólny luzik 8) Moje natręctwa myślowe też jakby osłabły, chociaż jednak czasem się jeszcze pojawiały. W związku z tym, na wizycie u lekarza kilka tygodni temu poprosiłem by zmienił mi leki, i dał coś na natręctwa.... No więc odstawiłem Citabax, jednak dostając w zamian anaflanil sr 75, gdy przeczytałem ulotkę i te wszystkie objawy uboczne, które mogą wysąić, nie byłem w stanie się przemóc by zażyc ten lek. I wszystkie objawy znów wróciły, mam doła, ogólnie jestem rozbity, czuję niepokój, a zwłaszcza męczą mnie natręctwa myślowe.... Wiem, że powinienem wziąć anafranil, jednak nie mogę się przełamać, i chciałbym wrócić do Citabaxu. Dopiero teraz doceniam jak dobry to był lek. Pozdrawiam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bruno, weź Anafranil. Zacznij od ćwiartki tabletki i powoli zwiększaj dawkę. To bardzo dobry lek na nerwicę natręctw, u mnie całkowicie zlikwidował natręctwa myślowe. I naprawdę działa szybko, najszybciej ze znanych mi leków, a wierz mi, przetestowałam z tonę :?

 

Myślę,że pomógłby także na natręctwa ruchowe, problem w tym, że ja moje po prostu lubię :lol:

 

Bierz leki i nie czytaj ulotek, a będzie dobrze. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ból głowy to jedyny efekt uboczny, to nie ma się czym przejmować, no chyba że boli cię bardzo. To wszystko zależy od organizmu, a mój reagował na cital dość dobrze. Przez pierwsze 2 tygodnie brania miałam nudności i brak apetytu ale przeszło. Zawsze to jakaś chemia i napewno w pewien sposób niszczy organizm. Miałam też epizod z Paxtinem i naprawdę źle go wspominam. W porównaniu do niego, cital jest wyjątkowo łagodny. No, ale mówię o sobie. Różnie ludzie reagują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bruno warto sprobowac,anafranil jest dobry,rozumiem,ze sie boisz tez sie balam.Tez zaczynalam od cwiartki tabletki przez 2-3 dni i tak powolutku zwiekszalam i nie mialam,zadnych objawow ubocznych.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam citronil przez dwa miesiące. Po odstawieniu czuje sie strasznie. Objawy nasiliły się i ataki przypadłości są częstsze. Ratuję sie hydroksyzyną (10g x 3 do 8 razy dziennie), a gdy hydroksyzyny nie ma czym sie da (np. 3 butelki neospazminy duszkiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostka jeżeli zażywałaś Citronil 2 miesiące to podstawowy błąd,powinno się go przyjmowac wg. mojego doświadczenia conajmniej 6-12 miesięcy a nawet w niektórych przypadkach lata.Podstawowa zasada odstawiać go bardzo powoli,gdyż lęk wróci z podwójną siłą.Natychmiast włącz go i przez pierwsze dni zażywaj 40mg/dobę.Hydroxizini niewiele pomoże a Neospasmina nic.

be84 nie wprowadzaj forumowiczów w błąd,poprawa po lekach antydepresyjnych/lęki,lepszy nastrój/ może wystąpić po kilku dniach ale zasadniczo 10-21-28 dni.Również opinia,że tzw.nerwice leczy się wyłącznie antydepresantami jest kompletna bzdurą.Zresztą w pojęciu psychiatrycznym pojęcie nerwicy już w zasadzie nie istnieje-jest to określenie potoczne,zastąpione w medycynie innymi okresleniami fachowymi.Lekarz często mówi pacjentowi z depresją,że ma nerwicę,żeby go całkiem nie "załamać" gdyż ta pierwsza jest gorzej odbierana przez chorych.Moja rada pacjent z depresja lub/i/ stanami lękowymi,jeżeli ma możliwość psychoterapii to niech korzysta,gdyż jest to wspaniała metoda wspomagająca leczenie,tylko muszą ją prowadzić fachowcy z certyfikatami, najlepiej w wyspecjalizowanych ośrodkach zajmujące się od lat tą dziedziną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Xanaxem ostrożnie jeżeli SR to możesz używac parę tygodni góra,jeżeli krótko działający to 21 dni i dość./uzależnienie/

Wpisz w Google "skala depresji Becka"-może bedzie -jest to dobry test na uprawdopodobnienie depresji.Jeżeli lek przepisał Ci nie psychiatra lepiej skontaktuj sie z tym specjalista,byc może bedzie Ci potrzebny neuroleptyk,ale to nie przez internet,lekarz musi z Toba porozmawiać.pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zauważył różnice w działaniu Citalu i innych leków z citalopramem?Który z nich polecacie z własnych doświadczeń?Bardzo bardzo proszę o opinie.

 

---- EDIT ----

 

Czy w ogóle ktoś z Was zauważył różnicę w działaniu między dwoma lekami zawierającymi ten sam składnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są leki oryginalne/Cipramil/ i tzw.generyki /Cital,Citabax i inne/ Zostały dopuszczone do obrotu na terenie RP a więc ich działanie lecznicze jest udowodnione.Natomiast różnica w cenie jest bardzo wysoka.Od około 100 zł za oryginał do 13 zl za generyk/Citabax/-oczywiście przy tej samej dawce i ilości tabletek w opakowaniu/28lub30 tabl/ Ci co myśla że oryginał mu bardziej pomoże to kupują go ci co mają mniej środków kupuja tani generyk a w sumie działanie leków jest takie samo lub generyków nieistotnie klinicznie słabsze.Takie opinie kształtują producenci drogich oryginałów i niektórzy lekarze związani z firmami farm.- by je kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długie miesiące brałem Citabax i nadal biorę - na początku dałem się nabrać na oryginał, bo byłem niedoświadczony - teraz tylko Citabax. Nie stwierdzam najmniejszych różnic w działaniu, żadnych odmiennych efektów ubocznych - po prostu nic. Chętnie bym zobaczył na rynku mirtazapinę w wersji indyjskiej ;) Wolałbym płacić przykładowo 20 PLN niż 40 ;) Ale i tak jest nieźle, bo Remeron [oryginalna mirtazapina] to wydatek około 200 PLN :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już poradziłam sobie z bólem głowy - okazało się, że cital w połączeniu z deprexoletem dawał taki efekt, deprexolet brałam na noc aby lepiej spać - ale jednak 2 antydepresanty to dla mnie było za dużo, tzn przez parę miesięcy było bardzo dobrze.... ale wszystko co dobre kiedyś się kończy. Teraz pomagam sobie hydroksyzyną - i znów jest w miarę dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valkiria u mnie Citabax nie zwiększa wagi, właściwie nawet trochę odwrotnie - mam mniejszy apetyt, ale w ulotce pisze że mogą występować utrata wagi lub tycie. Mój lekarz powiedział że po nim się raczej chudnie.

 

U mnie Citabax czasem powoduje mimowolny ścisk szczęk i jak to wcześniej było powiedziane nakręca trochę za bardzo (rzadko) dlatego staram się brać małe dawki i pomagam sobie trochę hydroksyzyną, która rozluźnia

Jednak Citabax najbardziej mi pomógł ze wszystkich leków i bardzo się cieszę że na niego trafiłam

pozdrawiam wszyskich Citabaxowiczów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie moze czy przy braniu tego leku trzeba odstawiac odzywki?? Wydaje mi sie ze nie bo to tylko białka weglowodany i witaminki ale lekarka powiedziała ze lepiej nie ryzykowac.Niestety mi to jest nie na reke bo jak je odstawiam zaczynam natychmiast chudnac;/ pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od lutego 2008 biore Citalopram. Na poczatku bylam na dawce 20mg. Pare meisiecy temu przeszlam na 10mg z mysla o odstawieniu. Mialam 2 nieudane proby :oops: teraz jestem w trakcie 3 podejscia no i w sumie swietnie sobie radzilam az do teraz... Tak jak mi lekarz zalecil bralam tabletke co drugi dzien do czasu kiedy sama czulam, ze jest OK i ze moge zwiekszyc odstep. Wiec przez jakies 2,5 tygodnia bylam na dawce "co drugi dzien" W zeszlym tygodniu przeszlam na dawke tabletka - 2dni przerwy - tabletka no i sie pojwil problem... po wzieciu tabletki w przeciagu paru godzin wpadlam w lekki stan depresyjny. Nastepnego dnia bylo jeszcze gorzej... bylam "wylaczona" na wszystko i zupelnie nie moglam sie pozbierac. To byla zeszla niedziela. W poniedzialek rano wszystko bylo OK. Postanowilam wiec nie brac kolejnej tabletki bo wydawalo mi sie to dziwne ze nagle po wzieciu ostatniej w sobote mialam takie rewelacje. Poniedzialek i wtorek jakos zlecialy ale w srode zaczelam byc werbalnie agresywna i bardzo szybko tracilam cierpliwosc do mojego 2latka :oops: Wczoraj od rana bylo to samo a po poludniu zaczelam odczuwac ucisk w klatce piersiowej (taki sam jaki przed rozpoczeciem leczenia :( ) Oprocz tego rowniez od wczoraj zaczelam miec uderzenia goraca i zawroty glowy.

Czy ktokolwiek z was byl na tym leku i mial podobne "sensacje" przy odstawianiu? Ja juz nie chce byc na lekach! Chce byc zdrowa, szczesliwa mama i partnerka. Za jakis rok planujemy starania o drugiego potomka i ja MUSZE byc zdrowa!!! Pomocy :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to samo co Citabax,?????

Citalopram to Niemiecka nazwa,a moze to nie to samo???????

 

 

W kazdym razie brałam , 20 mg potem 40 mg potem 60 mg a na koncu dostałam skutków ubocznych i juz go nie biore :lol:

Skutki uboczne okrutne ,po odstawieniu tydzien ściskało w głowie...tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×