Skocz do zawartości
Nerwica.com

OMEPRAZOL (Polprazol)


listonosz

Rekomendowane odpowiedzi

niestety nie ma leków ktore wplywajac na głowe nie wplywaja na zoladek

i odwrotnie

 

te same zwiazki wystepuja w obydwu ukladach nerwowych

 

ja mam problem z zoladike man tle nerwowym i tez szukam rady :(

 

u mnie tez IPP nasilaly apatie i lęki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz przypisała mi bioprazol raz dziennie na czczo. Biore już 2 miesiące , ale ostatnio mam ciśnienie w granicach 130/80 lub 140/70/80/90 a na ulotce bioprazolu jest napisane :

''Ponadto opisano nieliczne przypadki wystąpienia bradykardii (zwolnienie czynności serca), tachykardii (przyspieszenie czynności serca), podwyższenia ciśnienia krwi. Związek występowania wymienionych wyżej objawów ze stosowaniem omeprazolu nie jest jednoznacznie udowodniony.

U niektórych osób w czasie stosowania leku Bioprazol mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.''

 

Byłem z tym u lekarza i on powiedzial mi że mam takie cisnienie ze stresu w gabinecie lekarskim ale ja byłem wtedy wyluzowany . Na razie nie biore juz bioprazolu od 1 dnia i dzis kupuje nowy ciśnieniomierz i będe mierzył . Najgorsze jest to że mam 19 lat ! I takie ciśnienie ? Prosiłbym o jakomś pomoc ,bo mój lekarz to jakiś kiepski jest ...

 

-- 23 maja 2011, 09:25 --

 

Dodam tylko nie wiem czy to ważnie że paliłem 5 lat i nie pale już od ponad 2 miesięcy . Prowadzę siedzący tryb życia , z niezdrową dietą . I dodam że jak myślę o moim ciśnieniu to dostaje lekkiego lęku , mam zaburzenia widzenia ,ból głowy i teorytycznie jeszcze większe ciśnienie . A także pukaniu w uchu ale to tylko w niedziele .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omeprazol w forum dla lękowców i chorych na depresję?To pomyłka.Lek zmniejsza wydzielanie kwasu solnego przez żołądek i to wszystko.Jedynym jego minusem przy przewlekłym stosowaniu jest zahamowanie libido/związek prolaktyną-szczegółów nie pamiętam/.W skrajnych przypadkach może powodować raka żołądka tzw. srebrzaka.Dlatego zaleca się przerwę w stosowaniu tego leku raz w tygodniu do momentu poczucia wydzielania sie kwasu.Nie znam leku psychotropowego,którego metabolizm byłby zmieniony przez omeprazol.Tym bardziej symboliczna dawka jaką zawiera bioprazol.Czasami lekarze przepisują ten lek "osłonowo",aby duże dawki innych leków wraz z kwasem,nie podrażniały żoładka.

Lekiem,który zmniejsza wydzielanie kwasu solnego a ma wpływ na metabolizm leków psychotropowych jest cymetydyna.Ostrzeżenia przed nią są na każdej ulotce.Jest to lek starej generacji i praktycznie nie stosowany.Również leki zwierające magnez typu Renie mogą zmienić metabolizm niektórych leków.Ostrzeżenia są na ulotkach.

I to by było na tyle.

 

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×