Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o odpowiedź.

 

Wczoraj, około godziny 7.10 pierwszy raz zażyłam Xanax. Miałam brać, kiedy naprawdę czuję się źle.

Tabletkę 0,5 chciałam podzielić na 0,25. Połówki wyszły nierówne - jedna zdecydowanie mniejsza.

Bałam się tego leku, dzień wymagał ode mnie dyspozycyjności i niebycia śpiącą, więc tą mniejszą połówkę rozkruszyłam na pół raz jeszcze.I tą ilość zażyłam.

Bardzo niepokoi mnie to, że po około 30-40 minutach zaobserwowałam - oprócz nasilenia się lęku taki dziwny objaw - pieczenie języka i takie uczucie jakby był "gorący" i jakby swędzenie ust....Tak samo piecze mnie język po zjedzeniu truskawek na które jestem uczulona., tak samo swędziały mnie usta po kontakcie z olejem orzdechowym ( jestem uczulona na orzechy)

 

podejrzewam, że to objaw alergiczny jest...nie jest to nigdzie wymienione w ulotce

naprawdę się boję ...

 

jutro idę do lekarza po hydroksyzynę...dziś od rana mam lęki i czuję się fatalnie....

 

Proszę o udzielenie mi odpowiedzi na pytanie : jeśli brałam w sobotę o 7.10 ten xanax, to po jakim czasie mogę wziąć hydroksyzynę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o odpowiedź.

 

Wczoraj, około godziny 7.10 pierwszy raz zażyłam Xanax. Miałam brać, kiedy naprawdę czuję się źle.

Tabletkę 0,5 chciałam podzielić na 0,25. Połówki wyszły nierówne - jedna zdecydowanie mniejsza.

Bałam się tego leku, dzień wymagał ode mnie dyspozycyjności i niebycia śpiącą, więc tą mniejszą połówkę rozkruszyłam na pół raz jeszcze.I tą ilość zażyłam.

Bardzo niepokoi mnie to, że po około 30-40 minutach zaobserwowałam - oprócz nasilenia się lęku taki dziwny objaw - pieczenie języka i takie uczucie jakby był "gorący" i jakby swędzenie ust....Tak samo piecze mnie język po zjedzeniu truskawek na które jestem uczulona., tak samo swędziały mnie usta po kontakcie z olejem orzdechowym ( jestem uczulona na orzechy)

 

podejrzewam, że to objaw alergiczny jest...nie jest to nigdzie wymienione w ulotce

naprawdę się boję ...

 

jutro idę do lekarza po hydroksyzynę...dziś od rana mam lęki i czuję się fatalnie....

 

Proszę o udzielenie mi odpowiedzi na pytanie : jeśli brałam w sobotę o 7.10 ten xanax, to po jakim czasie mogę wziąć hydroksyzynę ?

 

To wygląda na objaw alergiczny.

 

Alprazolam na krótki okres półtrwania, ok. 6-8 godzin, więc spokojnie po weekendzie będziesz mogła wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, prosze o szybka porade. biore zomiren 0,5 3 razy dziennie. jednak od wczoraj mam problem. dawka ta w ciagu dnia jakby nie dziala. mam okropne napady leku. nie wiem jak sobie poradzic. wziac druga tabletke w razie ataku czy przeczekac czy co do ch...ja wafla bo nie wiem juz... biore leki krotko, bardzo krotko, mam je od internisty na psychiatre czekam bo wizyta 20 dopiero...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

megumi178, Im dluzej i wiecej bedziesz bral, to ataki paniki beda coraz czestsze i mocniejsze. Nie idz ta droga. Przeszlam ja przed Toba.

 

-- 15 sty 2015, 21:13 --

 

megumi178, Na terapie idz. To wbrew pozorom najszybszy sposob na poprawe stanu zdrowia.

Leki sprawiaja, ze kompletnie zawracasz kierunek, choc odczucia na poczatku sa zupelnie inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o odpowiedź.

 

Wczoraj, około godziny 7.10 pierwszy raz zażyłam Xanax. Miałam brać, kiedy naprawdę czuję się źle.

Tabletkę 0,5 chciałam podzielić na 0,25. Połówki wyszły nierówne - jedna zdecydowanie mniejsza.

Bałam się tego leku, dzień wymagał ode mnie dyspozycyjności i niebycia śpiącą, więc tą mniejszą połówkę rozkruszyłam na pół raz jeszcze.I tą ilość zażyłam.

Bardzo niepokoi mnie to, że po około 30-40 minutach zaobserwowałam - oprócz nasilenia się lęku taki dziwny objaw - pieczenie języka i takie uczucie jakby był "gorący" i jakby swędzenie ust....Tak samo piecze mnie język po zjedzeniu truskawek na które jestem uczulona., tak samo swędziały mnie usta po kontakcie z olejem orzdechowym ( jestem uczulona na orzechy)

 

podejrzewam, że to objaw alergiczny jest...nie jest to nigdzie wymienione w ulotce

naprawdę się boję ...

 

jutro idę do lekarza po hydroksyzynę...dziś od rana mam lęki i czuję się fatalnie....

 

Proszę o udzielenie mi odpowiedzi na pytanie : jeśli brałam w sobotę o 7.10 ten xanax, to po jakim czasie mogę wziąć hydroksyzynę ?

 

To wygląda na objaw alergiczny.

 

Alprazolam na krótki okres półtrwania, ok. 6-8 godzin, więc spokojnie po weekendzie będziesz mogła wziąć.

 

Okres póltrwania alprozolamu to okolo 15 godzin! 12 minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o udzielenie mi odpowiedzi na pytanie : jeśli brałam w sobotę o 7.10 ten xanax, to po jakim czasie mogę wziąć hydroksyzynę ?

Nie musisz czekac, mozesz brac odrazu a nawet mieszac z alpra, no ale jak wystepuja takie objawy to pewnie alergia.dobrze ze nie wzielas odrazu wiekszej dawki bo pewnie doszly by dusznosci.ja na twoim miejscu bym podszedl jeszcze raz do tego leku, jak znow bedzie to samo to zmien benzodiazepine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, prosze o szybka porade. biore zomiren 0,5 3 razy dziennie. jednak od wczoraj mam problem. dawka ta w ciagu dnia jakby nie dziala. mam okropne napady leku. nie wiem jak sobie poradzic. wziac druga tabletke w razie ataku czy przeczekac czy co do ch...ja wafla bo nie wiem juz... biore leki krotko, bardzo krotko, mam je od internisty na psychiatre czekam bo wizyta 20 dopiero...

 

Tak jak Ci napisała ala1983. Jeżeli będziesz zażywać coraz więcej regularnie to ataki lęku mogą być coraz silniejsze. ALPRAZOLAM potrafi zdziałać cuda ale tylko do czasu, odstawianie może być prawdziwym piekłem dużo gorszym niż sama nerwica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. mam okropne napady leku. nie wiem jak sobie poradzic. wziac druga tabletke w razie ataku czy przeczekac czy co do ch...ja wafla bo nie wiem juz.

Megumi178 , miałem podobnie ,że benzo jakby nie działało na moje lęki . Tu potrzebny jest SSRI , najlepsza Paroksetyna , Fluwoksamina lub Warioteksyna . Tym opanujesz lęki , a benzo będziesz miała na ewentualne krytyczne chwile , tylko dorażnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę zomien łącznie z sympramolem.

Zomiren 0,25 1 tabletkę wieczorem....+ sympramol 50 2 razy dziennie, cavinton forte i bibloc ( betablocker bo puls ok.110 prawie zawsze).

 

Wiem jedno ...spać mi się chce na maksa, a dzisiaj dodatkowo miałam tak a"karuzelę" w głowie, ze szkoda gadać, suchość w ustach , jakieś zaparcia....biorę ten "zestawik" od około 2,5 tygodnia - czy to tak może wyglądac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLA OLA, to mała dawka, ale uważaj, żebyś nie brała zbyt długo, bo się uzależnisz. Ja brałam ponad 3 lata ( dawno temu ), głownie nasennie. A Ty z jakiego powodu ? Pamiętaj,

że alprazolam jest wskazany wyłącznie do doraźnego stosowania, bo jest jednym z bardziej uzależniających benzodiazepin :!: Nie mówię, żebyś nie brała w ogóle, ale radzę zachować umiar i brać, jak już naprawdę musisz :!: Pozdrawiam ;)

 

Więcej do poczytania o alprazolamie ( pod różnymi nazwami handlowymi ) masz tutaj alprazolam-afobam-alprox-neurol-xanax-zomiren-t26802.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje zażyć przed wizytą u dentysty relanium, problem jest taki że została mi paczka z data ważności 2013 rok? czy cos się stanie jak wezmę? zawsze bralem na takie okazję 2-3 po 5mg

albo 4 x 0,5 mg Alproxu, ale tego to juz dawno nie mam :why:

 

Nic sie nie stanie, powinien dzialac jak trzeba, swoja droga po co brac benzo przed detntysta??

tak bardzo sie boisz dentysty, czy chcesz sie znieczulic :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje zażyć przed wizytą u dentysty relanium, problem jest taki że została mi paczka z data ważności 2013 rok? czy cos się stanie jak wezmę? zawsze bralem na takie okazję 2-3 po 5mg

albo 4 x 0,5 mg Alproxu, ale tego to juz dawno nie mam :why:

2mg alpry przed dentysta?

Jak ktos nie ma tolerancji to film sie moze zerwac, po co taka kosmiczan dawka?Nawet cpuny z hypereala tyle nie jedza po dluzszej przerwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z postu wynika ze tolerancje jednak jakas ma bo juz bral alpre, poza tym 2 mg alpry to nie jest strasznie duzo, bez przesady

Jak bral dawno to nie ma a z postu wynika, ze bral dawno :P

Paczka relanium z 2013r. tez raczej wskazuje , ze benzo dawno nie bylo uzywane ale w sumie nie moja sprawa, niech zje tyle zeby mu bylo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio bralem 10 mg i bylo za malo troszkę, przy innej wizycie brałem 15 mg prawie oki, teraz wezme chyba 20mg, z 3 lata temu brałem doxepin 25 mg(chyba) te wieksze tabletki, plus 3 albo 4 alproxy 0,5 i tez było dobrze. Po tych tabletkach u dentysty czułem sie spokojny, problem był po :time: tzn chciało mi sie spać i spałem reszte dnia i noc :mrgreen: .

Napewno nic sie nie stanie jak wezme te przeterminowane data wazności to 12.2013? :great:

 

 

A biore przed dentysta bo mam odrazu odruchy wymiotne jak mam rozdziarzewić jape , no i jeszcze jak mi ta wate dentysta pakuje.Bólu borowania sie nie boję , jak ktoś pisze że u dentysty boli to albo był z 20 lat temu, albo niech zmieni dentystę.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×