Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Don Kamillo, napisz, jakie konkretnie leki brałeś, żebyśmy Ci mogli coś doradzić :!: Jeżeli chodzi o psychotropy, to przy zaburzeniach somatycznych z objawami żołądkowymi przepisuje się Sulpiryd ( to dość stary lek, ale na niektórych dobrze działa ... może warto byłoby zasugerować go lekarce na następnej wizycie ). Jeżeli ssri to tej pory Ci na to nie pomogły, to wątpię, że to się nagle zmieni :bezradny:

Trudno się tak z mety zmienić, a wiadomo, że stres nasila dolegliwości. Mimo wszystko dla mnie to jest niepokojące :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw był ranigast max potem była Nolplaza, następnie Duspatin Retard, i jeszcze jakieś jedne na redukcje kwasu żołądkowego, ale kosztowały swoje, a efektów brak, więc zrezygnowałem, bo szkoda kasy i wątroby

 

Brzuch boli tylko w sytuacjach nerwowych, tylko to za lekkie słowo, bo praktycznie cały czas, gdy byłem jeszcze w toksycznym zwiazku, to rano budziłem sie z bólem, i zamykałem oczy z bólem, teraz idzie mi lepiej, ale mimo wszystko boli cały czas. Moja psychika nie odróznia już bólu na tle nerwowym, a bólu po złym jedzeniu, czy bólu związanego ze wzdeciami.

 

Boli ciągle, to jest machina napedzajaca nerwice i depresje..

 

-- 26 sty 2015, 19:37 --

 

Miałem badania robione też na żołądek, usg jelit jak wczesniej wspominałem, badania krwi, wszystkiego.. niestety, to wszystko kwituje tą jedną chorobą na dep...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don Kamillo, nie wybiegasz za bardzo w przyszłość ? Masz przed sobą maturę, a Ty już o żonie myślisz. Spokojnie, chłopie ... wszystko w swoim czasie :D Za dużo byś chciał naraz ... 18-19 lat, a Ty już o dziecku wspominasz :shock:

 

Co do diety, to tak jak mówią dziewczyny ... najlepsza lekkostrawna, unikać smażonego, surówek, ostrych przypraw, napojów gazowanych, kawy ... to jasne. Ale uważam, że naprawdę przydałaby Ci się gastroskopia :!: Podczas tego badania są pobierane wycinki z dwunastnicy pod kątem badania na celiakię, która może się ujawnić w każdym wieku i dawać bardzo niespecyficzne objawy :idea: Radziłabym się udać do gastrologa i nie wspominać mu, że leczysz się psychiatrycznie, jak chcesz być poważnie potraktowany.

 

Jeżeli gastro nic nie wykaże, to wtedy można obstawiać zespół jelita nadwrażliwego, który bardzo często współistnieje z nerwicą ( ale nie zawsze ! ), chociaż gdyby to było to, to Duspatalin powinien pomóc, bo on właśnie na to jest.

 

Kamil, nie zwalaj wszystkiego na nerwy, tylko weź się jeszcze raz za porządną diagnostykę gastrologiczną, a leki zażywaj jak dotąd :!: USG jest mało miarodajnym badaniem, jeżeli chodzi o żołądek czy jelita, bardziej może wykazać jakieś problemy z wątrobą.

 

Naprawdę nie warto się tak męczyć, licząc, że samo przejdzie :!::!::!: Trzymam kciuki za właściwe decyzje i odpowiednie leczenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, źle mnie zrozumiałaś, to bardziej była sentencja, aniżeli jakieś moje plany.. nie mam takich planów. Zawsze myślałem, ze jak już słub to 27-28 lat a jesli chodzi o dzieci to dopiero kiedy bede już z kimś tak naprawde, i bede dojrzały, nigdy nie spierdzieliłbym sobie życia w tak młodym wieku, tak więc wytłumaczyłem Ci jak to u mnie pokrótce jest :smile: dopóki nie wylecze sie z ostaniej porazki, nie mam zamiaru pakować się w następne :mrgreen:

 

chce byc sam, i jak kiedyś mnie tchnie zeby to zmienić, to tak zrobie na razie nic mnie nie ciagnie w zadne zwiazki, traktuje to wszystko jako zabawe teraz. Oczywiscie nie jestem głupcem, i nie będę się odgrywał na innych za moje krzywdy

 

Napisałem również, że w przyszłości, a przyszłosc to odlegly temat. Na razie jestem wypłukany w uczuć i emocji, więc nic nie wchodzi w gre

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze was o rade: od 2 tygodni nie biore Esci w dawce 20mg/dobe. Zwyczajnie mi sie skonczył lek, a nie ma miejsc do konca stycznia u mojej pani doktor. O dziwo nie mam jakis mega cięzkich stanów, mój organizm znosi to nie zle musze przyznać. Chciałbym sie was poradzic co powinienem robic? czy pojsc na wizyte dopiero w przyszłym tygodniu ,czyli 3 tyg. bez brania esci, czy moze zaprzestać go całkowicie brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labradorek, to nie jest dobry pomysł nagłe przerywanie leku ( zwł. tak dużej dawki, jaką bierzesz ), bo mogą się pojawić niemiłe objawy odstawienne. Wydaje mi się, że zbyt krótko bierzesz lek, żeby mówić o całkowitym wyleczeniu. Lepiej nie przerywać niż potem od początku męczyć się z wchodzeniem ( o czym mogą Ci tu niektórzy zaświadczyć ). Nie masz możliwości dostania się do innej lekarki ... przecież to tylko kwestia wypisania recepty, a nie stawiania od nowa diagnozy. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze was o rade: od 2 tygodni nie biore Esci w dawce 20mg/dobe. Zwyczajnie mi sie skonczył lek, a nie ma miejsc do konca stycznia u mojej pani doktor. O dziwo nie mam jakis mega cięzkich stanów, mój organizm znosi to nie zle musze przyznać. Chciałbym sie was poradzic co powinienem robic? czy pojsc na wizyte dopiero w przyszłym tygodniu ,czyli 3 tyg. bez brania esci, czy moze zaprzestać go całkowicie brać?

 

Idź do lekarza domowego i poproś by Ci wypisał, możesz też awaryjnie podjechać na izbę przyjęć jakiegoś szpitala (psychiatryka najlepiej),

tam przedstawić sprawę, a jeśli nie to możesz kogoś z forum poprosić by Ci wysłał parę tabletek lub odsprzedał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze was o rade: od 2 tygodni nie biore Esci w dawce 20mg/dobe. Zwyczajnie mi sie skonczył lek, a nie ma miejsc do konca stycznia u mojej pani doktor. O dziwo nie mam jakis mega cięzkich stanów, mój organizm znosi to nie zle musze przyznać. Chciałbym sie was poradzic co powinienem robic? czy pojsc na wizyte dopiero w przyszłym tygodniu ,czyli 3 tyg. bez brania esci, czy moze zaprzestać go całkowicie brać?

Mam dokładnie ten sam problem, od 3 dni poluje na doktorkę ale nie ma miejsc. Jutro ostatnia tabletka więc zaraz znowu pakuje się w auto i jadę próbować się zarejestrować.

Absolutnie nie odstawiaj leku, pół roku to minimum. Idź powiedz że tylko recepte potrzebujesz, najlepiej od razu pod gabinet i między wizytami wejdź i zapytaj czy by ci wypisała. Rodzinni teraz nie wypisują, musisz mieć zaświadczenie że się leczysz i co bierzesz (byłam wczoraj i odesłał mnie z kwitkiem). ja mam zamiar dzisiaj poprosić o taki papier na przyszłość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę dziś do lekarza rodzinnego to mu wspomnę o żołądku.

 

2tyg uzytkowania Escitilu, na pewno wróciło mi libido, ale pewnie to tylko chwilowe, poza tym huśtawka, raz czuje się dobrze, raz źle jedyny plus tego wszystkiego ze nikt mi nie marudzi i z nikim nie musze sie uzerac. Od dziś zacząłem robić pompki, potem zaczne biegać, bo od tych leków przytyłem a nie chce wyglądać jak bambaryła, na razie jest ok, ale więcej to nie chce. Najpierew schudnąłem 14kg, a potem przytyłem 16kg taki rollercoasrer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×