Skocz do zawartości
Nerwica.com

Enneagram


Kasandra

Rekomendowane odpowiedzi

6w5 - obrońca.

 

"W stresie, szóstki z tym skrzydłem mogą okazywać emocjonalne odosobnienie. Silniej ujawnia się w nich połączenie z dziewiątką. Pokazują mało emocji, ale wyczuwa się u nich to, że czują się czymś dotknięte lub czymś poruszone. Rośnie w nich napięcie pomiędzy potrzebą bycia dostrzeganym, a potrzebą wycofania się w celu chronienia siebie. Mogą też się zachowywać arogancko, tajemniczo i cynicznie gdy się czegoś boją."

 

pasuje chyba ;) I co najlepsze: sławną szóstką ze skrzydłem 5 jest Chuck Norris :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój typ to : 4w5

4 - Indywidualista

5 - Obserwator

 

zgadzam się... =]

(zabawne opisy, szczególnie części : "Zdrowe czwórki mają skłonność do bycia(...)", "Gdy czwórki są mniej zdrowe, skupiają się na tym co(...)", "Bardzo nie zdrowe czwórki mogą być(...)"

ಠ_ಠ

 

---- EDIT ----

 

uhhh a z opisem "Czwórka ze skrzydłem pieć: 4w5 - "Włóczęga"" to już w ogóle się uosabniam w 110% O_O ಠ_ಠ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze oparte jest to głównie na tym gdzie kierujesz swoja pecepcje do srodka czy na zewnatrz .swoja droga w opisie tego test autor twierdził ze owa osobowosc jest raczej niezmnienna co oczywiscie jest nieprawda bo psychoteria chociazby w nerwicy to własnie praca nad osobowoscia ..ja sama kiedys byłam 5w4 a teraz jestem 7w8 i znam kilka takich osob które podobnie sie zmienyły...wczesniej opis mojego dziecnista wygladał tak ze jako dziecka bylam samotna a teraz wyglada ze miałam piekne dziecinstwo....z piekła do raju ...wszystko mozna trzeba tylko chciec ..pozdrawiam

o właśnie, ile razy to robiłam to za każdym razem wychodziło mi co innego.

 

kobiety niby zm,ienne są ale żeby aż tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynka ze skrzydłem dwa: 1w2 - "Adwokat"

 

To skrzydło daje jedynce więcej ciepła i pozytywnych odczuć międzyludzkich. Wysokie standardy i wymagania są nieco stonowane przez bardziej ludzkie oblicze. Jedynka z tym skrzydłem, rozumie i łatwiej wybacza innym za to, że nie spełniają jej oczekiwań. Ciężko pracuje, poświęca swój czas i energię, aby poprawić warunki życia innym.

Gdy jest w stresie, może być bardzo gwałtowna i agresywna. Uważa się za jedyną osobę trzymającą się zasad. Ma przerost autorytatywnych ambicji i jest zarozumiała. Może wygłaszać moralizatorskie kazania lub próbować uderzać w czyjś czuły punkt. Możliwa jest postawa "rób jak Ci mówię, a nie to co Ja robię". W tym co robi i mówi okazuje dużo hipokryzji, ponieważ jest przekonana o swoim wysokim morale, podczas gdy inni nie spełniają jej standardów. Jest też bardzo nie konsekwentna w swoim zachowaniu. Ustala własne reguły, po czym je zmienia w zależności od potrzeby chwili.

 

Słynne jedynki ze skrzydłem dwa: Gregory Peck, Margaret Thatcher, Jane Fonda, Hillary Clinton, Sidney Poitier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×