Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Trudno wyczaić, 5-HT1a można raczej z tego wywalić, podobnie jak antagonizm alfa-2 (yohimbina która jest antagonistą alfa-2 poprawia libido). Zostaje antagonizm 5-HT2a, 5-HT2c (odwrotny agonizm działa inaczej niż antagonizm) i H1. Jako, że trazodon który jest słabym antagonistą 5-HT2c a blokuje 5-HT2a poprawia czasami libido to pozostaje odwrotny agonizm 5-HT2c i H1, tzn. ich połączenie prawdopodobnie tak na Ciebie działa.

 

Jest jeszcze druga teoria, trochę fantazyjna, co nie znaczy, że nie jest możliwa. Mirtazapina zwiększa aktywność kory przedczołowej, czyli centrum dowodzenia mózgu i siedziby naszego logicznego myślenia i kontroli (to prawdopodobnie ta rozwinięta najbardziej u ludzi część mózgu czyni nas ludźmi). Wyższa aktywność kory przedczołowej to większa kontrola nad "zwierzęcymi" i bardziej prymitywnymi obszarami mózgu które odpowiadają za popęd seksualny. A więc w skrócie, większa aktywność kory przedczołowej tłumi libido, masz większą samokontrolę (co zauważyłem na mirtazapinie u siebie). Sprawy seksu mało mnie na tym leku interesują, uważam je za wręcz odrażające. Czyli podobne działanie jak u Ciebie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wcale nie przeszkadza, jestem sam i nie potrzebuje do niczego libido. Jeśli mirtazapina zadziała tak jak kiedyś na moją depresję to jestem w stanie wiele zaakceptować. Jedyny lek który coś więcej kiedykolwiek zdziałał u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest sposób na cold turkey odstawić?

 

bezsennośc z odbicia jest chyba tylko (niech mnie ktoś poprawi z znacznie podwyższonej histaminy),

więc planuje tak 3 do 5 gram witaminy C, aby zbić histamine i tak brać ze 3 dni, dodatkowo witamina C podobne jak diuretyki pozwoli mi szybciej pozbyc się z układu mirtazapiny, to samo robią inne leki moczopędne

 

 

a później przez kilka dni obniżac histaminę rumiankiem, forskoliną

 

chyba że bezsenność z odstawienia to nie tylko histamina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest sposób na cold turkey odstawić?

 

bezsennośc z odbicia jest chyba tylko (niech mnie ktoś poprawi z znacznie podwyższonej histaminy),

więc planuje tak 3 do 5 gram witaminy C, aby zbić histamine i tak brać ze 3 dni, dodatkowo witamina C podobne jak diuretyki pozwoli mi szybciej pozbyc się z układu mirtazapiny, to samo robią inne leki moczopędne

 

 

a później przez kilka dni obniżac histaminę rumiankiem, forskoliną

 

chyba że bezsenność z odstawienia to nie tylko histamina

A co takiego cie zmusza zeby odstawiac cold turkey?Odstaw w kilka dni bedzie mniej bolalo. Witamine c jako antyhistamine etc to zostaw nakreconym homeopatom na bezsennosc nic ci nie pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że trazodon który jest słabym antagonistą 5-HT2c a blokuje 5-HT2a poprawia czasami libido to pozostaje odwrotny agonizm 5-HT2c i H1, tzn. ich połączenie prawdopodobnie tak na Ciebie działa.

Mylisz się, Trazodon nie poprawia libido, pomaga osiągnąć erekcję lecz wydłuża czas do osiągnięcia orgazmu.

 

http://server.activeweb.pl/wwwfiles/starowicz_2003_trazodon_a_seksualnosc.pdf

 

Z analizy piśmiennictwa wynika, że trazodon dzia-

ła proerekcyjne oraz hamuje orgazm [5], a także wy-

dłuża czas trwania nocnych erekcji członka [6]. Tego

typu stwierdzenia powtarza w swoich pracach wielu

autorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samym tym artykule są przytoczone badania które wskazują na poprawę libido.

 

1986 (Gartell) - Trazodon zwiększa libido

"Increased libido in women receiving trazodone"

http://psycnet.apa.org/psycinfo/1986-27956-001

 

"Increased libido in three men treated with trazodone"

http://psycnet.apa.org/psycinfo/1989-12920-001

 

"Increased libido with trazodone"

http://psycnet.apa.org/psycinfo/1987-35434-001

 

1986 (Tordjman) - Trazodon zwiększa libido u kobiet

"Treatment of Inhibited Sexual Desire in the Woman by Trazodone"

http://link.springer.com/chapter/10.1007/978-3-642-73794-7_39#page-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim, wpadam tu rzadko bo miewam sie calkiem ok. Jestem na mirtazapinie ze 3 lata a od roku na polowie 15 mg (po prostu przekrawam tabletke na pol i biore taka dawke) Uwazam, ze to jest naprawde malutko w porownaniu z osobami, ktore maja 3 rozne leki skojarzone np. Niepokoi mnie jedno..mianowicie...tego sie kuzwa nie da odstawic! Tej malutkiej zakichanej dawki...Wystarczy, ze raz nie wezme i nocka z glowy (bezsennosc z lękami) Nie wiem o co chodzi, te leki powoduja chyba jakies nieodwracalne zmiany w mozgu. Odstawialiscie mirte kiedys po kilkuletnim okresie przyjmowania? (nie pytam o zamiane na cos innego, tylko o to zeby byc czystym)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też zastanawiam sie jak to odstawić

 

włączyłem donezepil-dawka 10 mg dziennie (stymulacja rec. nikotynowych w teorii powinna obniżąć histamine wystrzeloną w kosmos po odstawieniu mirty), dodatkowo donezepil przeciwstwia sie skutkom noradrenalinowym

 

 

działa to trochę, chodx inna rzecz mi przeszkdza latam do kibla po kilkanaście!!! razy w nocy i w c.j z takim snem, to pewnie znów stymulqacja rec. muskarynowych przez donezepil

 

ładuje 1 gram witaminy C dziennie na histmine

 

mysle przestawić sie na doksepine albo pramolan, bo czuje, ze nie dam rady, a przez seksualne skutki uboczne musze to odstawić

 

troche czarna dupa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hashim, ulala, a ten donezepil i wit C to Twoj patent czy lekarz tak Cie probuje?

 

suwak, ojj dac sobie miesiac na detox, troche dlugo..lęki, bezsennosc i brak apetytu jednoczesnie - boje sie, ze to wroci. Wg ulotek i opinii lekarskiej po wyleczeniu mozna lek odstawic (sprobowac) i logicznie powinno to przebiegac lagodniej a nie tak hardcorowo. Swoja droga znacie kogos kto wyszedl z depersji i juz do niej nie wrocil? bo ja nie...Mysle, ze jestesmy skazani na leki do konca zycia..ciezki to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirta odstawiona ponad tydzień temu, agresja i autyzm społeczny zmniejszone, otwarłem się na ludzi i czasem nawet roześmieję. Niestety kosztem dobrego snu, który oczywiście się pogorszył na 5mg miansy, ale to do przeżycia, bo wraca popęd i chęć na browara... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×