Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dlaczego w Polsce nie chcą leczyć DNRI?


Ferdynand k

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda, ale jak pisałem decyzja czy dany lek wejdzie nie zależy od tego czy komuś pomoże tylko od tego czy danej firmie się go opłaca wprowadzić. A rządy dość mocno siadają na taką firmę gdy lek zaczyna szkodzić (przez uzależnienie), do tego pozwy poszczególnych osób. Alkohol i papierosy tak wgryzły się w historię, że nie da się ich wyplenić, a wprowadzenie nowego leku poprzedza przejście przez ten lek masy kosztownych testów - gdy dana substancja w tych testach wykaże działanie uzależniające to na końcu może nie zostać dopuszczona do obrotu np. przez FDA i kasa wydana na badania pójdzie się paść. Jednak jest różnica między lekiem (który ma pomagać i być pozbawiony skutków ubocznych, a działanie uzależniające jest dość dużym) a używką.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, ale benzo i opiaty są na rynku i nikt ich nie pozywa

 

-- 23 sty 2015, 12:48 --

 

zresztą nawet adderall nie uzależnia fizycznie więc wszystko leży w osobie biorącej nie w substancji chemicznej

ktoś zwala winę na substancję chemiczną której działania nie rozumie

poza tym w innych krajach nawet adderall jest metylo łatwiej dostać tylko u nas jest debilizm urzędasy decydują o lekach a lekarze mają skostniały system nauki i kucia na pamięć co na co przepisać to co ma do tego sytuacja gdy ktoś pozywa firmę farmaceutyczną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli danej substancji nie ma w danym kraju w formie leku tzn. że się jej nie opłaca mieć i tyle. Czysty rachunek, nic więcej. Takie żale nic nie dadzą, sam chętnie spróbowałbym Adderallu ale nie ma go i już. Taki bupropion jest tylko w formie oryginalnej i drogiej, Polska to peryferyjny kraj dla firm farmaceutycznych i to się nie zmieni. Poza tym nie wiem czy w jakimś kraju Europy jest dostępny ten lek. Ameryka to inny świat. Europa i USA zawsze miały trochę inne podejście do leczenia i leków. W USA jest trochę leków których nie ma w Europie (np. "prawdziwe" MAO), z kolei w USA nie ma paru leków które są w Europie, jak tianeptyna, amisulpryd itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, jeżeli chodzi o psychologów. Miko mniej więcej zna mój przypadek (objawy negatywne). Rozmawiałem, opisałem dokładnie i mam od niej podejrzenie źle rozwijającej się osobowości, trochę śmiechłem jednocześnie łapiąc się za głowę ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i oczywiście wciska mi psychoterapię ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zzYxx pieprzenie za przeproszeniem :)

 

Na objawy negatywne polecam Ci (jeśli czegoś z tego nie brałeś):

 

- fluoksetynę+olanzapinę,

- duloksetynę+kwetiapinę,

- duloksetynę+buspiron,

- wenlafaksynę+mirtazapinę,

- reboksetynę+mirtazapinę,

- amitryptylinę,

- metylofenidat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś na forum schizophrenia.com zytałem losy chłopaka,który próbował już chyba wszystkiego nawet minocykliny na negatywne objawy schizo, a co pomogło to dopiero nortyptylina(snri), prawdopodobnie ze wzgledu na to że zwiekszała właśnie dopamine w przedczołowej

 

ciekawostką było, że dfziałanie leku zanikało po dodaniu olejów omega-3 (zmniejszają noradrenalinę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleje omega-3 są ogólnie be (piszę ja natchniony Rayem Peatem :mrgreen:)

 

Brakuje imipraminy, dezypraminy i nortyptyliny z leków trójpierścieniowych w Polsce. W USA nadal się je ze skutkiem stosuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko on mocniej blokował SERT niż DAT, a blokada SERT daje początkowe działanie anorektyczne (które przechodzi z czasem gdy zdownregulują się receptory 5-HT2c i ew. 5-HT1b).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to dokładnie wkleić, ale czuję potrzebę napisania o tym. A mianowicie, "wspaniały" ordynator uświadomił mnie iż nie mam żadnej choroby psychicznej i po dodatkowym wywiadzie wypisza mnie najprawdopodobniej. Kocham cię sluzbo zdrowia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miko apropo objawów negatywnych

 

mam bardzo słaby węch, który dość znacznie poprawia się po mirtazapine (stymulacja dopaminy w korze czołowej) i donezepilu (stymulacja receptorów nikotynowych w korze przedczołowej)

 

jesteś w stanie wydedukować czemu te substancje poprawiają węch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hashim wiem, że braki w transmisji dopaminy są związane z osłabieniem węchu bo ten wątek pojawia się np. u ludzi chorych na Parkinsona. Jeśli te leki poprawiają Ci węch tzn. że działają prawdopodobnie przez zwiększenie dopaminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli u mnie jest jakiś brak dopaminy. Mój węch jest bliski niemal zeru, zresztą wszystkie zmysły mam osłabione. Węch i cała reszta wraca do zdrowego poziomu np. po tabletce pirybedylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak byś o mnie pisał. Anhedonia, apatia, NN, uzależnienie od nikotyny i dawniej od zolpidemu. Jedna tabletka Pronoranu sprawia, że wszystko to mija, zmysły są na zdrowym poziomie. Efekt trwał przed niecałe trzy dni. Więcej nie bralem, miałem tylko jedną tabletkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś z Was l dope? Właśnie niedawno dowiedziałem się, że lek ten stosowany w chorobie Parkinsona jest takim "dopaminowym" odpowiednikiem 5htp. Dziwię się, że nikt tutaj o tym leku nie wspomniał, jeśli jest uważany za najlepszy na parkinsona, to chyba na dopaminę działa dosyć porządnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×