Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie piję alkoholu, zwłaszcza na studniówce, owszem czasem sobie wypiję, ale sporadycznie.

 

Dziękuje ! Postaram się, żeby była udana dla mnie i mojej partnerki

 

Partnerkę załatwiłem sobie od razu, gdy zerwałem z moją eks, po prostu na starych przyjaciół zawsze można liczyć !

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie moge się poddać, bo mam cele w życiu, studniówka, matura, zawodowy, samochód,praca ->> Wyleczenie się z depresji. Przez ostatni rok myślałem tylko o tym, żeby ten ktoś się dobrze czuł, nie zważając na to, że się staczam. Stoczyłem się, uderzyłem w dno i zaliczam come back. oprawcom niebawem będę śmiał się w twarz - już się śmieje, a wiem, że sa ludzie którzy chcieliby mnie widzieć na dnie - szkoda że ja się nie poddamn nigdy, czemu ? no temu, że chociaż czułem się podle, najgorzej, wszystko mnie bolało, psycha poshizowana, nigdy nie pomyślałem o samobójstwie. To jest dla tchórzy, a ja mam wsparcie, mam ludzi którzy mnie kochają. Ogarne się sam, albo zaje.. się starając. Nie dbam. Chcieli to mają. Emocji nie znajda we mnie.

 

Tak więc do góry głowa.

 

Potem mądra i ładna kobitka :)

 

Wyobrażam sobie co czułaś..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lu_80 Ja też ostatnio miewam takie myśli. Nie kumam tego o co chodzi, że biorę leki, chodzę na terapię, jest w miarę ok i nagle trach i coś zaczyna znowu szumieć.

Na razie zwiększyłam Mozarin z 15 mg na 20 mg (biorę już kilka dni). Niby jest odrobinę lepiej, ale za to bardzo boli mnie głowa i zaczęłam mieć problemy z zasypianiem. Myślicie, że to może być konsekwencja wejścia na większą dawkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@, Arasha, devnull, murbeton, wszyscy macie rację. Chcemy poprawy za wszelką cenę. Jeden dzień jest lepszy, następny gorszy. Leki zmieniamy, efekty marne. Na terapię chodzimy i co.. Dupy nie urywa. Po prostu czasem nie mam siły walczyć. Nadzieja jednak jakaś się tli. Oby jak najdłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lu_80, zupełnie cie rozumiem, tez był taki czas że nie miałam siły, prawie się poddałam mojej nerwicy (wtedy jeszcze nie brałam leków) ale potem jeszcze bardziej nie miałam siły z nią żyć i po 10 latach męczarni i zmarnowanych setkach dni nadszedł moment kiedy powiedziałam dość... nie sobie tylko nerwicy i poszłam do psychiatry. "co nas nie zabije to nas wzmocni" u mnie sprawdziło się w 100% bo nie dość że znalazłam resztki sił żeby zawalczyć o swoje życie to jeszcze z super skutkiem

 

Cieszę się że na mnie leki działają, ale strach że to wróci zawsze pozostaje. Przykro że nie każdemu pomagają i naprawdę życzę Wam z całego serca żeby w końcu zdarzyło się coś co ułatwi walkę. Ale najważniejsze że jest ta iskierka nadziei :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po ESCITALOPRAMie się tyle z racji przyjmowania leku czy tylko z racji zwiększonego apetytu? Mam przypisaną 10kę rano a czytając różne fora i opinie każdy zupełnie sprzeczne info podaje.

dzięki

Nie sprzeczne info tylko kazdy inaczej reaguje. Nawet kilka postów wczesniej było o tym. Jedni tyją inni nie, nikt ci nie da jednoznacznej odpowiedzi. Tak samo z apetytem, każdy po lekach inaczej jada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, dzięki :)

 

 

 

Czyli temat obija się o jadłospis?

Raczej o indywidualne reakcje organizmu. Jak ktoś ma problemy z utrzymaniem wagi to i po psychotropach może przytyć będac na diecie. Ktoś inny (np ja) całe życie dużo jem, jestem szczupła i nawet lek tego nie zmienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :) pisałam wczesniej o 40mg escitilu ktory lekarz mi przepisał i okazalo się ze to jednak wdał sie błąd na recepcie. nie 40 tylko 20 i tak tez bralam zaczynając od 10. teraz biore 20 i jakos czuje ze mi juz lepiej. nie dziwne to? po tygodniu?

Nie dziwne, tez na mnie zadziałał błyskawicznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodakochm

witam :) pisałam wczesniej o 40mg escitilu ktory lekarz mi przepisał i okazalo się ze to jednak wdał sie błąd na recepcie. nie 40 tylko 20 i tak tez bralam zaczynając od 10. teraz biore 20 i jakos czuje ze mi juz lepiej. nie dziwne to? po tygodniu?

Czyli tak jak obstawiałem w poprzednich komentarzach najprawdopodobniej lekarz pomylił citalopram z escitalopramem gdzie,40 mg citalopramu odpowiada 20 mg esctalopramu.Escitalopram dość szybko działą może być tak jak piszesz ze po tygodniu już są jakieś pierwsze efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×