Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam Serdecznie!


Rara Avis

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Zarejestrowałam sie na tej stronie, ponieważ wiem, że są tu osoby z podobnymi problemami jakie mam Ja. Mam nadzieje, że pomoże mi to zrozumieć co ze mną nie tak i naucze panować sie nad swoim mózgiem, jak i całym swoim marnym życiem.

Głównym problemem z którym sie zmagam jestem sama Ja...

Przeważnie nie rozumiem swoich działań i tego jak sie zachowuje. Powielam błędy po czym doprowadza mnie to do autodestrukcji! Najwięcej błędów popełniam, będąc pod wpływem alkoholu... Co przyczyniło sie do tego, że przestałam pić. Przez alkohol straciłam wiele! między innymi pieniądze, zdrowie( fizyczne, jak i psychiczne) przyjaciół, reputacje, a przede wszystkim samą siebie.

Od mniej, wiecej pół roku zauważyłam u siebie dziwne zachowania... Takie jak:

-Dziwny niepokój w środku jak by coś sie stało.

-Lęk ... Często boje sie iść sama np. do toalety, a kiedy nie mam z kim iść zaczynam panicznie sie denerwować i płakać.

-Mam takie momenty kiedy potrafię myć co chwile dłonie i zęby.

-Przekładam rzeczy z miejsca na miejsce.

-Czasem mam wrażenie, że coś po mnie pełza lub coś mnie dotyka. Ostatnio tak sie przestraszyłam, że spadłam z łóżka.

-Ciągle mam wrażenie, że ktoś mnie nagrywa albo podgląda... przez co boje sie mówić różne rzeczy.

-Nienawidzę ludzi.

Żyje w ciągłym strachu. Byłam u psychologa i skierował mnie do poradni leczenia uzależnień, psychiatry i psychoterapie. Do psychiatry nie pójde bo sie boje, boje sie, że zrobią ze mnie czubka. Nie chciałabym zażywać jakiś leków.

Co mi jest i jak sobie z tym radzić?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychiatra, terapia może jak sie nie uczysz to dzienna terapia. Jesteś wrażliwa wiec to chyba połączenie dwóch rzeczy, reakcja odstawienna z tymi sprawami lekowymi. Takiego czegoś dostają też osoby które nigdy nie miały epizodów lękowych, za to odstawiły alkohol po sporym okresie picia. Jesteś uzależniona? masz przymus picia jak zaczniesz? czy możesz przestać w każdej chwili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynam pić to moge pić nawet dwa dni. Dlatego nie pije w dużym gronie. Jak już coś to napije sie z koleżanka piwa...

Kiedy sie zdenerwuje to czesto mysle o tym, żeby sie opić. Ale umiem sobie z tym radzić i tego nie robie.

Prócz tego, że moge być alkoholiczką to co mi jeszcze dolega? Czy to wszytsko to po prostu przez reakcje odstawienna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U alkoholików występują reakcje nerwicowe, lękowe, depresyjne, więc jeśli jesteś uzależniona, to prawdopodobnie od tego... Nie bój się tego psychiatry :) On na pewno coś Ci doradzi. Są terapie dla alkoholików, według mnie przy uzależnieniach najlepsze są te grupowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×