Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cytat na dziś


Arhol

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre z dróg wprowadzają nas w błąd i dopiero po pewnym czasie czujemy, że przebywaliśmy na szlaku prowadzącym donikąd lub wylądowaliśmy w ślepej uliczce. Wówczas, aby dotrzeć do celu, pozostaje nam tylko droga powrotna, do tego rozwidlenia, na którym obraliśmy błędny kierunek.

 

Niektórym droga powrotna wydaje się być zbyt męcząca, szczególnie gdy długo błądzili. Wtedy zatrzymują się oni w miejscu, starają się poukładać to, co im pozostało, choć są na drodze bez wyjścia. Ścieżka ta, chociaż niewłaściwie obrana, staje się dla nich celem samym w sobie.

 

Bert Hellinger

tł. Renata Downar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre z dróg wprowadzają nas w błąd i dopiero po pewnym czasie czujemy, że przebywaliśmy na szlaku prowadzącym donikąd lub wylądowaliśmy w ślepej uliczce. Wówczas, aby dotrzeć do celu, pozostaje nam tylko droga powrotna, do tego rozwidlenia, na którym obraliśmy błędny kierunek.

 

Niektórym droga powrotna wydaje się być zbyt męcząca, szczególnie gdy długo błądzili. Wtedy zatrzymują się oni w miejscu, starają się poukładać to, co im pozostało, choć są na drodze bez wyjścia. Ścieżka ta, chociaż niewłaściwie obrana, staje się dla nich celem samym w sobie.

 

Bert Hellinger

tł. Renata Downar

Bert Hellinger - twórca terapii systemowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pojęcia, jak ja czasem cierpię, zupełnie bez wyraźnego powodu. Myśli mam tak dziwnie poplątane, wartościowanie tak stasowane, że już nie mogę tak dłużej żyć [...] Mój światopogląd zaczyna walić się od podstaw. Właściwie jestem wcieleniem kompromisu, i to koniecznego, i niczym więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Światło ożywia każdą istotę, czyniąc z niej, tego, kto jest obecny, tego, kto żyje w bliskości drugiej osoby i "ku niej ciąży", poprzez wzajemne istnienie w sobie"

"... piekło [...] oznacza owo zaciemnione miejsce, w której samotność doprowadza istotę do skrajnej nędzy..." Evdokimov

e... wizyta w toalecie nie kojarzy mi się jeszcze z piekłem , raczej z wyzwoleniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Those candle flames were like the lives of men. So fragile. So deadly. Left alone, they lit and warmed. Let run rampant, they would destroy the very things they were meant to illuminate. Embryonic bonfires, each bearing a seed of destruction so potent it could tumble cities and dash kings to their knees.

Brandon Sanderson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

There’s no hope on the battlefield. It has nothing but unspeakable despair. Just a crime we call victory, paid for by the pain of the defeated. Yet humanity has never recognized this truth. And the reason for that is, in every era, a dazzling hero has blinded people with their legends and prevented them from seeing the evil of bloodshed. The true nature of humanity has not advanced a step beyond the Stone Age.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×