Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

To lekarz powinien wiedzieć o wszystkich głównych możliwych skutkach ubocznych leku (tych opisanych w ulotkach i tych w badaniach naukowych) - ale zazwyczaj tak nie jest i lekarz nie zna nawet podstawowych możliwych skutków ubocznych przepisywanych przez siebie leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrajne zmęczenie to objaw depresji. Występuje podczas przyjmowania leków, a tym bardziej bez nich.

Jest oznaką braku poprawy.

Pisalem o skutku ubocznym leku a nie o objawie depresji,wiem co u mnie bylo czego przyczyna i nie wiem skad Ci sie wydaje ze wiesz to lepiej

Po sertralinie chodzilem ze stanami podgoraczkowymi i objawami grypopodobnymi i nikt nie potrafil postawic diagnozy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrajne zmęczenie to objaw depresji. Występuje podczas przyjmowania leków, a tym bardziej bez nich.

Jest oznaką braku poprawy.

Pisalem o skutku ubocznym leku a nie o objawie depresji,wiem co u mnie bylo czego przyczyna i nie wiem skad Ci sie wydaje ze wiesz to lepiej

Po sertralinie chodzilem ze stanami podgoraczkowymi i objawami grypopodobnymi i nikt nie potrafil postawic diagnozy

 

 

Lunatic dokładnie podobnie miałem ostatnio na paroksetynie podobnie - jakby ciągle przechodziłem jakieś przeziębienie/grypę i cały czas wydawało mi się , że jest gorąca. Tylko że w pracy jest tylko jeden zasrany termometr, a w domu mało przebywam.

Ale w pewien wolny dzień w domu wziąłem i dobrze ustawiłem go pod pachę na 10 minut. I wola 37 stopni. Nie jest to dużo, ale ja mam tendencję do trzymania temperatury w granicach 36,5 i tak zawsze miałem w stanie zdrowia. Więc cos z tymi ubokami jest na rzeczy. Nie wiem czy w takiej sytuacji nie próbować lepiej brać escitalopramu, bo sertra i paro to bardzo mocne ssri toteż najczęściej moga dawać uboki z rodziny zespołu serotoninowego. No i można też próbować stoponiowo, bardzo stopniowo zwiększać dawkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICD-10 , przecież wzrost temperatury ciała na lekach SSRI to powszechnie znany skutek, to z powodu agonizmu receptora 5ht2a, który odpowiada m.in. za termoregulację. Stąd też potliwość.

 

Ale kiedyś brałem paro przez 3 lata i nie było żadnej potliwości, ani wzwyżki temperatury, ani objawów grypopodobnych.

Niestety teraz pojawiły się tego rodzaju działania niepożądane

 

-- 17 sty 2015, 09:54 --

 

Dalej będę się badał pod kątem różnych chorób i próbował coś sklecić z psychiatrą. Zastanawiam się nad powolnym wchodzeniem na escitalopram, mirtazapiną... Dobra idę jeść śniadanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażliwość receptorów i ich ilość zmienia się pod wpływem różnych czynników, np. stresu czy ilości danego neuroprzekaźnika, leków, hormonów płciowych, cytokin. Dlatego reakcja może się różnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

pisałem już w temacie "alkohol a inne używki", lecz odpowiedzi nie otrzymałem. Niestety, w innych tematach też nie doszukałem się konkretnej odpowiedzi na moje pytanie.

Czy wiadomo Państwu jak bupropion może reagować z THC? Co prawda od biorę lek nie czuję potrzeby palenia marichuany, a wcześniej robiłem to dosyć często(od 4-5 lat paliłem średnio 4 razy w tygodniu...), lecz chciałbym wiedzieć czy może to być niebezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robercik567, śmiało . z benzo można wszystko łączyć.

 

-- 25 sty 2015, 00:24 --

 

mam pytanie idę do psychiatry w Pon i chcę mu zasugerować do fluoksetyny ,żeby dołożył mi Reboksetyne albo Bupropion . Nie wiem co zaproponować. Moje objawy to: Senność w ciągu dnia,nie mam siły nic robić, a jak już coś robie to sprawia mi to nielada wysiłek , czasami ciężko jest mi się iść umyć. i czy spie 6 czy 8 czy 12 godzin . Wstaję zawsze zmęczony i czuje na bani zmęczenie jak bym nie spał całą noc. Co będzie lepsze? Wellbutrin czy Edronax?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z edronaxem, brałem go parę lat temu ale sam, nie pomógł. Połącz 20mg fluo z 150mg wellbutrinu, będzie efekt. Jak nie będzie chciał przepisać to powiedz, że w USA co drugi chory bierze taki mix (no może przesadziłem, ale wellbutrin jest, po zsumowaniu wszystkich odmian, na 5-6 miejscu sprzedaży w USA i raczej rzadko stosowany w monoterapii).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wellbutrin , no powiem jej że w USA to jest bardzo popularny mix Welbutrin + SSRI . I jeszcze zakręce inaczej. Pozdro

No reboksetyna do solo to sie nie nadaję ale z mixem z SSRI się nada. ale wezme ten wellbutrin

 

-- 28 sty 2015, 00:38 --

 

A jeszcze pytanko czym się różni Zyban od Wellbutrinu , z tym że Zyban jest na rzucenie palenia a Wellbutrin na depreche. Bo jak mi psychol nie da to pójdę do rodzinnego że palenia nie mogę rzucić.

 

-- 28 sty 2015, 11:51 --

 

Siema wróciłem od psychiatry i ona mi zapisała wellbutrin , ale mówi że nie można łączyć z fluoksetyną , Co ona gada? ma rację czy nie ? i każę mi teraz zjechać z fluoksetyną do 10 mg i włączyć wellbutrin , a potem zejść z fluo. a ja chcę brać 20 mg fluoksetyny + 150 Wellbutrinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde a mi po wellbutrinie trzesa sie rece I czuje lek

 

-- 10 lut 2015, 22:45 --

 

Czy wy tez macie obnizony apetyt po wellbutrinie? Mi sie ciagle chce jesc bo czuje sie glodny. Mam nadzieje ze te uboki wkoncu odejda I zaczna sie efekty. Jeszcze do tego po wellbutrinie spadl mi nastroj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, dzięki , a ty brałeś ten lek sam ? i jak się czułeś po nim

 

-- 11 lut 2015, 16:24 --

 

kurdę trochę szkoda bo biorę fluo miesiąc , a moj doktorek nie godzi się łączyć to z fluo , podobno są jakieś interakcje. a Kat_ mówi z kolei że sam lek nie pociągnie depresji . Nie wiem może doktorkowi zaproponować by dołożył mi jakieś inne SSRI co nie wchodzi w interakcje . Cital,Fluwoksamina. Albo może pociągnie samemu depresje , bo przecież każdy człowiek jest inny

 

inna opcja jest taka że mogę brać Ednorax do fluoksetyny , ale to sama noradrenalina i chyba nie zwiększy mi dopaminy , a to jest u mnie kluczem. kuwa nie wiem już co robić , mogło być pieknie by zgodził się do fluo wellbutrin i już a nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×