Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

Ja biore estazolam(ale to benzo i uzależnia), po którym napewno nie przytyjesz!Biore kilka miesiecy i narazie nie zwiększałem dawki a śpię jak dzidziuś.Daje efekt naturalnego snu-robisz sie senny ,zamykają Ci sie powieki i zasypiasz jak niemowlę.W nocy prawie wogóle sie nie przebudzam,a na następny dzień jestem całkowicie wypoczęty!

 

A ja miałem po mirzatenie całkiem odwrotny efekt, byłem niesamowicie pobudzony a o spaniu to nawet nie było mowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze praca nie daje zadnych mozliwosci ruszac sie.Ale po pracy jesli mozliwe duzo chodzic i pic duzo wody,nie jesc kolacji.Po godzinie 18 zadnych posilkow.Ja tak schudlam 2 kilo w ciagu miesiaca,a mam juz po 40-tce i raczej nie jest mi latwo schudnacTrzymaj sie tego a napewno schudniesz,i jak wieczorem bedziesz glodna to wypij duzo wody .Z poczatku bedziesz pila nawet kilka litrow dziennie ,a potem juz mniej.Jak masz mozliwosc to idz z pracy na nogach wiem ze goraco ale szybciej wypocisz i po tylu godzinach siedzenia ruch jest wskazany.Omijaj biale pieczywo jedz chleb ciemny sama sie przekonasz ze dwie kromki grahamki dadza tyle samo co 4 bialego pieczywa.Warto ja tak juz schudlam 8 kilogramow.Jak cudownie nie wygladac jak wieloryb,dzieci moje tak mowily jak chcialam isc na plaze,ze ekolodzy do morza mnie z powrotem wrzuca ha ha ha....Nie wolno zapominac, ze nam wskazane jest jesc duzo zielska surowego ,pomidory,ogorki,szpinak,marchew itp.jeszcze szybciej przetwarza nasze sadlo w to co z nas wychodzi nie tylko przez skore.dasz rade,tylko nie mow ze ci sie nie chce krok po kroku a zobaczysz w lustrze inna osobe.Ja juz widze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazia dzieki za posta energetyzujacego;) ciemne pieczywo OK:) a bułki ciemne tez moga byc?

 

dzis bylam na basenie ehhh chcialabym czesciej tam chodzic ale jestem zalezna niestety od innych osob... za granica jestem i nie znam sama miejsca

 

mam nadzieje ze schudne mimo ze lek wciaz musze brac- jest mozliwe to mam nadzieje?

i codzinnie po 50-6- brzuszkow a potem wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecej wiary i wiecej ruchu ,chleb czy bulki to to samo.Tylko takie prawdziwe bez ulepszaczy w postaci kakao wiem ze w smaku lepsze,gracham jest kwasny i ne wszyscy to lubia.Inie martw sie ze nadzieja jest matka glupich ale bez nadzieji nie ma zycia.Gimnastyka ogolnie nie tylko brzuszki,nogi a najbardziej plecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Effectin bardzo pomógł i pomaga przede wsystkim dlatego że eliminuje lęk paniczny,pierwsze dni stosowania Effectinu są najgorsze...ale potem jest coraz lepiej.Dla mnie to bardzo dobry lek moge spokojnie powiedzieć że najlepszy jaki miałem

jedyne co mi teraz przeszkadza to właśnie to zatrzymywanie wody w jelitach....,no i problemy z hormonami chyba jakieś mam

 

 

Mam takie pytanie do kogoś kto bierze lub brał Effectin: czy branie Effectinu może spowodować kłopoty hormonalne???

Bo mam coś takiego ostatnio ze kiedy się denerwuje to nagle czuje takie dziwne uczucie eee....pod bruchem....a potem taki gorąc mi do głowy uderza i robi mi się słabo....a czasami mam tak że rano budze się czuje coś takiego i na dodatek jestem tak słaby że ledwo otwieram oczy,oddycham i w ogole ledwo ręke podnosze...ledwo widze itp.

Kurcze nie wiem czy może coś takiego się robić od leków ....

.

 

witaj, ja biorę wenlafaksynę, pod różnymi postaciami, czyli odpowiedniki efectinu.

Nie mam objawów ubocznych, o jakich piszesz, natomiast chce mi się spać, jak np biorę rano, to potem wyrko na 2-3 godziny lub dłużej, a biorę tylko 75 mg w pastylce. Kiedyś brałem w kapsułce z przedłużonym działaniem, możliwe że się przestawię z powrotem, o ile to może mieć jakies zanaczenie.

Jedan sprawa jeszcze, to pocenie się....kurcze, co ubiorę czystą koszulkę, to za chwilę mlokro pod pachami, niezależnie od tego jakie użyję dezodoranty, a używam naprawdę dobrych marek.

 

Może ktoś wie, jak sobie poradzić z tym poceniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie przytyłam na Lerivonie 14 kilo..biorę 30mg dziennie przed snem,stosuję dietę..ale narazie marne efekty--czy jak zmniejszę dawke to waga pójdzie w dół???chcę wrócić do dawnej wagi...na spanie nic tak dobrze na mnie nie działa..co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lerivon biore obecnie w dawce 60 mg. Najbardziej przytylam, gdy bralam go przez rok z anafranilem. Gdy depresja minela, postanowilam wziac sie za siebie. Zaczelam regularnie uprawiac sport, 45 min dziennie jazdy na rowerze. Przeszlam rowniez na diete bialkowa. Polecam ksiazke "Nie potrafię schudnąć" doktora Pierra Dukana, w ktorej ta dieta jest opisana. Sport i dieta przyniosly mi utrate 9 kg mimo brania lekow. Troszke determinacji a i Tobie sie uda. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację, CHOLERNE tycie :evil: Ja biorę 60 mg Lerivonu na spanie i do tego 60 mg Xetanoru (paroxetyna) co 3 dzień. Znaczy Lerivon codziennie, a paro co 3 dzień. Przytyłam na tej mieszance 6kg. W sumie waga do wzrostu dobra, tylko że mnie się nierówno rozkłada tłuszcz. Górę mam chudą, a od pasa w dół masiw. :twisted: Nienawidzę tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpawnLQX nie masz pojęcia o czym piszesz, niestety. Anafranil nie należy do ssri. To klomipramina, trójpierścieniowy lek przeciwdepresyjny, w skrócie tlpd, który wywołuje często znaczne przybieranie na wadze. Oczywiście nie sam w sobie, a poprzez zwiększenie apetytu. Polecam wikipedię do poduszki, bo takich błędów po prostu popełniać nie wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R,pisałaś gdzieś że lerivon wpływa na życie seksualne;-) ja biorę 30 mg i nie zauważyłam zwiększonej ochoty;-)ale super działa w tej dawce na bezsenność,czy powinnam zwiększyc dawkę czy lepiej zostać na takiej -bo pomaga spać a na tym zależy mi najbardziej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, on nie zwiększa ochoty na sex, a jedynie poprawia tzw wydolność seksualną. W kwestii chęci mi najbardziej odpowiadała Vamea, ale produkcja jej z nieznanych mi względów została niestety wstrzymana. Wpływała ona również na skalę doznań erotycznych, zjadłam trzy opakowania i czułam się wtedy jak bogini :lol:

Jeśli bierzesz Lerivon jedynie na sen i bardzo po nim tyjesz, to może zamiast zwiększać dawkę, powoli z niego zejdziesz i zastosujesz Tisercin? Spróbuj porozmawiać o tym ze swoim lekarzem.

Tisercin nie powoduje wzrostu apetytu, nie ma żadnego wpływu na libido i nie jest uzależniający. Biorę go już drugi rok i śpię jak dziecko. Jest podobny o tyle do leków przeciwdepresyjnych, że trzeba zaczynać od minimalnych dawek i powoli przyzwyczajać do niego organizm. Cierpiałam na bezsenność po efectinie i przetestowałam chyba wszystkie obecne na rynku leki nasenne. Tisercin jest moim zdaniem najlepszy. Po okresie adaptacyjnym, trwającym ok dwóch tygodni, kiedy powoli wchodziłam w lek, nastąpiła druga faza, w której odczuwałam już właściwe działanie tego specyfiku. Teraz budzę się codziennie rano wypoczęta i niezamulona. Jedynym efektem ubocznym, jaki zaobserwowałam u siebie, są niesamowite i nierealne sny, ale to da się chyba wytrzymać ;)

Jeśli z jakichś względów Tisercin nie będzie Ci odpowiadał, zawsze i bez problemów można powrócić do Lerivonu

 

---- EDIT ----

 

Aha i jeszcze jedno. Alternatywą dla nieobecnej już Vamei jest ponoć lek o nazwie Cefadisiac. Nie wiem na ile pomoga, ale cena jest dosyć przystępna a obietnice producenta kuszące ;) :

 

Cefadisiac® - lek zalecany do stosowania w przypadkach osłabienia aktywności seksualnej u kobiet i u mężczyzn. Cefadisiac® jest preparatem roślinnym, w którym jako składnik czynny wykorzystano suszone liście krzewu Turnera diffusa (Turnera aphrodisiaca, Damiana). Substancje w nich zawarte stymulują ośrodki w centralnym układzie nerwowym podnosząc libido, zwiększają ukrwienie narządów płciowych i gotowość odruchową ośrodków erekcji w rdzeniu kręgowym. Cefadisiac® stosowany systematycznie, podnosi sprawność seksualną, zwiększa wrażliwość na bodźce erotyczne zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Jednocześnie zmniejsza lub eliminuje takie dysfunkcje organizmu jak: problemy z libido, trudności z osiągnięciem orgazmu, problemy z erekcją, przedwczesna ejakulacja, niedostateczne nawilżenie pochwy, ból podczas stosunku.

 

Skład:

1 tabletka zawiera: Turnera diffusa trit. D1 25 mg

Substancje pomocnicze: monowodzian laktozy, stearynian magnezu.

Krople zawierają wyciąg z Turnera diffusa dil. D2 i 70% alkohol etylowy.

 

Wskazania:

W osłabieniu aktywności seksualnej u mężczyzn i kobiet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Tobie chodzi? Dobrze, że wyłapujemy swoje błędy. Anna R. dobrze pisze. Ja chętnie jeszcze posłucham. Widzę Aniu R., że masz spode doświadczenie w braniu leków. Może załóż osobny wątek - moje odczucia po lekach i opisz każdy z osobna. Jakie powinny mieć działanie, jak działały na Ciebie - tzn. skutki pozytywne, neutralne i negatywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o styl napominania. Nie trzeba być przy tym szorstkim jak Anna. A co do znajomości farmakoterapii to co to za sztuka dzisiaj mając Internet się wymądrzać? Każdy se może przeczytać na dowolny temat. Pzepisywać wiadomości ze stron internetowych? Każdy to umie. Anna, nie reklamuj środków na wywołanie podniecenia seksualnego, zwałaszcza takiego które wycofują z użycia, możesz zaszkodzić komuś. Nie pomyslałaś o tym? Tak trudno pomyśleć?

Erotomania to także zaburzenie psychiatryczne, szkoda że nie ma specjalnego działu dla takich osób, one także potrzebują pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie pouczam, odpowiadałam jedynie Kasi na jej pytanie. A zaliczanie Anafranilu do grupy selektywnych inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny (ssri) jest bzdurą i wprowadzaniem ludzi w błąd. To co piszemy na forum, moim zdaniem, powinno na tyle odpowiadać prawdzie, na ile jest to możliwe. I nie istotne jest czy to portal dla fachowców, czy też dyletantów. Sensowne jest jedynie wymienianie doświadczeń, których nabywa się często latami walcząc z chorobą. Być może dla kogoś okażą się przydatne, pomogą lub choćby skłonią do zastanowienia.

 

Dziękuję Namiestniku, ale raczej nie skorzystam z Twojej rady :smile: i nie założę osobnego wątku o lekach. Zgadzam się tutaj z adminem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adelkowska, dla erotomanów to raczej coś odwrotnego w działaniu może się przydać. Nie odczułem szorstkości - nie bądźmy przewrażliwieni. No trochę. Ale nie ma co robić afery - uwaga na priva wystarczyłaby. :) No ale faktycznie rozumiem. Słowa nie masz pojęcia mogą zaboleć. Szczególnie nas nerwicowców. Może faktycznie zamiast cytatu starczyłby link. A najbardziej interesujące są odczucia jak się bierze.

 

Amon_Rah, tak. Chyba tak byłoby faktycznie najlepiej. :)

 

---- EDIT ----

 

Dziękuję Namiestniku, ale raczej nie skorzystam z Twojej rady :smile: i nie założę osobnego wątku o lekach. Zgadzam się tutaj z adminem

 

Hej! To bardziej prośba niż rada. Może faktycznie nie w osobnym wątku - ale podziel się doświadczeniami z każdego z leków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adelkowska, szkoda, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, a twoim stylem jest obrażanie innych. Jeszcze raz powtarzam, że odpowiadałam jedynie na pytanie zadane przez autorkę wątku i niczego tu nie reklamuję. Mam nadzieję, że każdy z nas wypowiada się na temat branych przez siebie leków jedynie na podstawie własnych doświadczeń. I jedynie ktoś, kto takich doświadczeń nie posiada, może postrzegać problemy ludzi z depresją i nerwicą jako erotomanię. Jak długo chorujesz i ile specyfików antydepresyjnych brałaś w swoim życiu?

 

Na nerwicę natręctw (postać ciężka) cierpię od piątego roku życia, a więc już 30 lat. Od 10 lat zmagam się z depresją nawrotową. Nie wspominając już o półrocznym epizodzie nerwicy lękowej.

Brałam niemal wszystkie dostępne leki antydepresyjne, uspakajające i nasenne zmagając się przez lata z działaniami ubocznymi: jak wzmożony apetyt, dezorientacja, splątanie, nudności, bóle głowy, brzucha i mięśni, zaparcia, zaburzenia układu krążenia, stany lękowe, kołatanie serca, bezsenność, oraz to, co cię tak bulwersuje- zaburzenia natury seksualnej.

Każdy, który walczy z depresją i nerwicą, wie, że na ogół o tej sferze życia w czasie brania leków może najczęściej zapomnieć. A przecież i tak jesteśmy pokrzywdzeni przez los.

Czy mamy cierpieć w skutek niewiedzy czy też uprzedzeń ludzi takich jak ty? Czy nie należy nam się nic? Czy już zawsze mamy być poza nawiasem?

Czym sobie na to zasłużyliśmy???

I to, że chcemy być normalni i tacy jak inni, zdrowi, to nasz błąd? To nazywasz erotomanią?

W porządku, a więc jestem erotomanką. I jako jednostka uparta i zdeterminowana nadal będę podpowiadać mi podobnym, co mogą uczynić, aby również zostać erotomanem :lol:

Mam szczerą nadzieję, że im się powiedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anno R-dziękuję za dobre rady baardzo!!

być moze przetestuję ten Tisericn,ale jak narazie zajęłam się sobą tzn.chodzę na ćwiczenia,stosuję dietę i schudłam 4 KILO!!nadal biorę lerivon bo super po nim śpię nabrałam dystansu do życia i chęci!!!!chyba z niego nie zrezygnuje tak szybko...;-)

Aniu jak długo bierzesz lerivon??????????

ja już 7 miesięcy boje się tolerancji..ale jak narazie jest dobrze dawka 30 mg mi odpowiada..więc chyba nie zwiększę do 60mg...jak myślisz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×