Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

hej Kochani ! nie bylo mnie tu dlugi czas... i bardzo duzo sie pozmienialo

widze, ze kazdy na forum nadal szuka choroby majac ta jedna wstretna na "N"...

no wiec opowiem Wam co u mnie : ostatnio mialam bardzo duzo problemow rodzinnych, stresu- i nagle w sklepie zrobilo mi sie slabo- wrecz z niego wybieglam- ni z tego ni z owego naszla mnie taka slabosc jakbym miala upasc... tak sie wystraszylam, serce bilo jak szalone...ledwo wrocilam do domu- bylam u Rodzicow na Swieta. Tata pobiegl do apteki po cos na uspokojenie...

i od tamtej pory przy wyjsciu z domu odrazu robi mi sie slabo- takie uczucie jakbym miala upasc- nie sa to zawirowania w glowie...no i sece lomocze...

sprawdzilam tarczyce, magnez potas, morfologie, ob, crp....wszystko w normie

zrobilam tez Holtera ktory wykazal czeste tachykardie zatokowe- nic poza tym... najdziwniejsze jest to, ze ZADNYCH epizodow tachykardii nie bylo podczas godzin w ktorych spalam- wtedy tetno 55 a za dnia systematycznie roslo nawet do 158!

powiedzialam : dosc!

poszlam do psychiatry... stwierdzila, ze to silne zaburzenia lekowe i zapisala : Setaloft-50 mg , Cloranxen- przez pierwsze 2 tygodnie 5mg i Hydroxyzyne doraznie... od lekarza ogolnego dostalam Proprananol 40mg na wysoki puls- stwierdzili obydwoje, ze przyczyna jest nerwica. faktycznie, przed wyjsciem z domu tetno skacze mi z 70 do 100 i odrazu mi slabo :(

dzis wzielam 1 raz Setaloft i mam straszne mdlosci po nim ....po hydro zlaczonej z Cloranxenem usypiam o 21....

czy ktos z Was mial podobne objawy przy wychodzeniu z domu? sklep/ lotnisko/ lekarz- dostaje automatycznie takiej slabosci ledwo ide mam wrazenie ze upadne- wracam do domu mierze tetno- ponad 100 :( czy naprawde to wszystko nerwy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, ja też biore Setaloft też mam po nim okropne mdłości. biore 2 tygodnie i jest gorzej chociaż samopoczucie troche lepsze. chyba pójdę do lekarza ,żeby wrocić do Escitil. tyłam ale przynajmniej dobrze się czułam i naprawdę cięzko było mnie zdenerwować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od zawsze cierpialam na nerwice lekowa, co zreszta teraz potwierdzila tez lekarka... nie wiem skad i dlaczego wziely mi sie te napady:(

zwykle tylko siedzialam i godzinami wyszukiwalam coraz to nowych chorob, a teraz wyszlo to :(( i dlaczego? moze ostatnie wydarzenia bardzo stresujacy czas wyzwolil dodatkowe leki...sama juz nie wiem, dalej nie wierze, ze to wszystko od nerwow....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sinister, brawo za podejście. Zobaczysz to nie tarczyca tylko nerwica:) ja też już się z tym pogodziłam, Miałam dziś robić morfologie ale odpuścilam. Robiłam w listopadzie, niektórzy ludzie robią raz w roku a ja co 3 miesiące. stop

 

-- 16 sty 2015, 20:50 --

 

ja od zawsze cierpialam na nerwice lekowa, co zreszta teraz potwierdzila tez lekarka... nie wiem skad i dlaczego wziely mi sie te napady:(

zwykle tylko siedzialam i godzinami wyszukiwalam coraz to nowych chorob, a teraz wyszlo to :(( i dlaczego? moze ostatnie wydarzenia bardzo stresujacy czas wyzwolil dodatkowe leki...sama juz nie wiem, dalej nie wierze, ze to wszystko od nerwow....

własnie cięzkie wydarzenia powodują nerwice, Staramy się być twardzi ale do czasu! Organizm też musi odreagowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malenstwo31, powiedz mi jeszcze, bo dziś bardzo mnie męczy głowa, tzn czuje ucisk z lewej strony idący czasem do nosa, ale mam katar i zatkany nos więc może to przez zatoki? i te ciarki, one mnie najbardziej wkurzają, jak przejdą w innej części ciała to sie nie przejmuję, ale właśnie po głowe, głownie po lewej stronie przy wypróżnianiu się i tak bez powodu czasem, a dzisiaj czuje jakby na całej głowie mi się włosy jeżyły, ale wydaje mi się, że to nie skóra na głowie tylko w środku w mózgu. tych ciarek boje się najbardziej. też tak miałas? wiem, że już pytałam, ale teraz opisałam Ci dokładnie co mi dolega i chciałabym wiedzieć czy miałaś podobnie ;)

 

i jeszcze pulsuje mi przy nachylaniu się, połowa łba ;(

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@ :D Nie mam zamiaru odpuścić sobie walki o samą siebie. Nie chcę być zniewolona i tyle, chcę wolności i spokoju :) Tak więc.... staram się trzymać uszy do góry hehe, mimo tego że np. jak to piszę to czuję drganie łydek, mam lekkie bóle lewej ręki nad łokciem i kilka razy zakuło mnie serce...trzymam się, wiem z jakiej to przyczyny...ale nie ukrywam że też sobie wkręcam chorobę....:) Buźka :yeah:

 

 

Zalatana23 Moja sprawa się rozstrzygnie po weekendzie,mam iść do rodzinnej i zobaczymy co mi poleci robić po naszej rozmowie ale podejrzewam, że skończy się na terapii :D Zobaczę jeszcze jak długo będę musiała czekać na wizytę u tej psychiatry/psychoterapeutki ..... i mam nadzieję, że nie pójdzie na łatwiznę wypisując mi tabletki i baj baj...no ale wszystko w swoim czasie. Chciałabym z tego wyjść póki jeszcze wcześnie , pozdrowienia :yeah::yeah::papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie beznadzieja ucisk w głowie, na lewej stronie, przechodzący nad oczami na całe czoło... Martwią mnie moje zapominanie, mylenie slow itd to kolejny niepokojący objaw, boje sie nocy, boje sie nocnego bolu.. Ten bol glowy czuje aż w zębach, jestem pewna ze gdyby okazało sie ze jestem zdrowa nie mam żadnej choroby na n, to skończylyby sie moje leki na Zawsze, dzis pierwsze dzien lekarstw jestem b senna i mam taki dziwny objaw ze ciagle ziewam ale Niemoge złapać przy tym ziewania tchu do końca ze aż mnie tak w gardle dusi, i tak cały dzien, co za dziwny skutek uboczny, mam nadzieje ze szybko minie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malenstwo31może być to i to, ale trzeba się pogodzić, że to napewno nerwica plus może tarczyca.evvelinkakochana powiedz mi, czy powtórzyć FT3 i FT4 tak jak zalecała, czy zrobić przeciwciała ANTY TPO? muszę wybrać, bo albo albo mam tylko kasęna jedno badanie FT3 i FT4 34 zł, a ANty TPO 35zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paulag24, miałam to samo przy psychotropach, jak ziewałam to mnie dusiło a później dodatkowo chciało mi się przy ziewaniu wymiotować, to skutki leków nie przejmuj się. ja też mam taki problem z głową, uciska mnie lewa strona do nosa i mam mrowienia w głowie i eteż się denerwuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malenstwo31, ja wczesniej mimo przepisanych lekow nigdy ich nie bralam, uwazalam, ze dam sobie rade bez tego i ze wszystie te dolegliwosci nie sa od nerwicy...

 

dalej zastanawiam sie czy te zawroty glowy (tzn uczucie jakbym miala zaslabnac) napewno est efektem nerwow a moze to jakis guz/tetniak/pasozyty/cos z sercem ?? :why: zwariowac mozna...

 

teraz sprobuje brac ten Setaloft bo nie moge sama wytrzymac ze soba, a mam meza i Dziecko nie moge sobie pozwolic na lezenie na kanapie 24h:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malenstwo31, powiedz mi jeszcze, bo dziś bardzo mnie męczy głowa, tzn czuje ucisk z lewej strony idący czasem do nosa, ale mam katar i zatkany nos więc może to przez zatoki? i te ciarki, one mnie najbardziej wkurzają, jak przejdą w innej części ciała to sie nie przejmuję, ale właśnie po głowe, głownie po lewej stronie przy wypróżnianiu się i tak bez powodu czasem, a dzisiaj czuje jakby na całej głowie mi się włosy jeżyły, ale wydaje mi się, że to nie skóra na głowie tylko w środku w mózgu. tych ciarek boje się najbardziej. też tak miałas? wiem, że już pytałam, ale teraz opisałam Ci dokładnie co mi dolega i chciałabym wiedzieć czy miałaś podobnie ;)

 

i jeszcze pulsuje mi przy nachylaniu się, połowa łba ;(

 

to pytanie też do wszytkich, co o tym myślicie?

 

-- 16 sty 2015, 20:38 --

 

i też mylę słowa, myślę co chce powiedzieć a wychodzi mi coś innego ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malenstwo31może być to i to, ale trzeba się pogodzić, że to napewno nerwica plus może tarczyca.evvelinkakochana powiedz mi, czy powtórzyć FT3 i FT4 tak jak zalecała, czy zrobić przeciwciała ANTY TPO? muszę wybrać, bo albo albo mam tylko kasęna jedno badanie FT3 i FT4 34 zł, a ANty TPO 35zł

martini123Takie uciski w nerwicy to norma, u mnie powodowały lęk , że to pewnie tętniak albo nowotwór, a miałem je od kwietnia do listopada co chwila, i od razu lęk się taki pojawiał o mózg, że szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malenstwo31, znam takich co raz na 5 lat ciężko na morfologię wygonić ;) Mój mąż dopiero jak na operację trafił do szpitala to go przebadali ;) Wczesniej tez w szpitalu jak go badali na PoChP

 

 

 

muffinka25, dobrze dobrze walcz :mrgreen:

 

 

 

paulag24, martini123, z tym ziewaniem i brakiem oddechu to nerwica a nie skutek leku. Jeden z podstawowych objawów :? Możliwe że lek akurat ten objaw nasila lub zbieżność w czasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sinister nie wiem co ci doradzić, to twoja decyzja. rozumiem, że ft3 i ft4 już robiłeś? jeśli tak to po co powtarzać, zrobiłabym coś, czego jeszcze nie mam. zwłaszcza, że przeciwciała są charakterystyczne dla hashi. oprócz anty tpo są też anty tg.. możesz jednych nie mieć, a drugie mieć, więc warto zrobić oba dla pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FT3 i FT4 miałem w kwietniu, więc nie są zbyt, aktualne, były na górnej granicy dosłownie kilka cyfr po przecinku i już by było hashi. Natomiast skoro zmalało mi TSH to pewnie już reszta jest większa. Zrobie FT3 i FT4 , bo na to mam jeszcze kasę,dla pewności jak wyjdą ok to potem przeciwciała. Ale muszę się przygotować, że to nerwica. Chociaż po głowie chodzi mi jeszcze chlamydia a chlamydie łatwo załapać w klubach itp i bolerioza, bo dają objawy typowo nerwicowe i problemy ze stawami, a tego tylko nie sprawdzalem. Ale na tym moja diagnostyka sie skonczy,bo tak naprwde juz nie ma chorob ktorych bym nie przerabiał. Jeszcze mi przyszla do glowy toksoplazmoza bo mialem w dolu 3 koty, ale nie wiem chyba nie warto tego badac.

 

SM - nie mam

Rak czegokolwiek - nie mam

Hiv - Nie mam

WZW - nie mam

Śmiertelna bezsenność - nie mam

Tętniak aorty brzusznej/mózgu - nie mam

Kiła - nie mam

Sepsa - nie miałem

Grzybica organizmu - nie mam

 

-- 16 sty 2015, 23:12 --

 

FT3 i FT4 miałem w kwietniu, więc nie są zbyt, aktualne, były na górnej granicy dosłownie kilka cyfr po przecinku i już by było hashi. Natomiast skoro zmalało mi TSH to pewnie już reszta jest większa. Zrobie FT3 i FT4 , bo na to mam jeszcze kasę,dla pewności jak wyjdą ok to potem przeciwciała. Ale muszę się przygotować, że to nerwica. Chociaż po głowie chodzi mi jeszcze chlamydia a chlamydie łatwo załapać w klubach itp i bolerioza, bo dają objawy typowo nerwicowe i problemy ze stawami, a tego tylko nie sprawdzalem. Ale na tym moja diagnostyka sie skonczy,bo tak naprwde juz nie ma chorob ktorych bym nie przerabiał. Jeszcze mi przyszla do glowy toksoplazmoza bo mialem w dolu 3 koty, ale nie wiem chyba nie warto tego badac.

 

SM - nie mam

Rak czegokolwiek - nie mam

Hiv - Nie mam

WZW - nie mam

Śmiertelna bezsenność - nie mam

Tętniak aorty brzusznej/mózgu - nie mam

Kiła - nie mam

Sepsa - nie miałem

Grzybica organizmu - nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@, ja miałam taki problem przy ziewaniu tylko jak wzięłam tabletkę, ale pewnie od samej nerwicy tez może być.

 

co myslicie o tej mojej głowie, jest coś niepokojącego? wiem, że się powtarzam, ael chce sie upewnić. tutaj wszystko opisałam:

 

malenstwo31, powiedz mi jeszcze, bo dziś bardzo mnie męczy głowa, tzn czuje ucisk z lewej strony idący czasem do nosa, ale mam katar i zatkany nos więc może to przez zatoki? i te ciarki, one mnie najbardziej wkurzają, jak przejdą w innej części ciała to sie nie przejmuję, ale właśnie po głowe, głownie po lewej stronie przy wypróżnianiu się i tak bez powodu czasem, a dzisiaj czuje jakby na całej głowie mi się włosy jeżyły, ale wydaje mi się, że to nie skóra na głowie tylko w środku w mózgu. tych ciarek boje się najbardziej. też tak miałas? wiem, że już pytałam, ale teraz opisałam Ci dokładnie co mi dolega i chciałabym wiedzieć czy miałaś podobnie ;)

 

i jeszcze pulsuje mi przy nachylaniu się, połowa łba ;(

 

to pytanie też do wszytkich, co o tym myślicie?

 

-- 16 sty 2015, 20:38 --

 

i też mylę słowa, myślę co chce powiedzieć a wychodzi mi coś innego ;/

 

nie daje mi spokoju, dlatego taka upierdliwa jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sinister, moja endo na ft4 i ft3 w ogóle nie patrzy, tylko TSH, antyTG, i teraz zleciła mi antyTPO. Dla świętego spokoju powtórz badania, ale równocześnie powinieneś zapisać się do psychologa i/lub psychiatry, skoro przeszedłeś tak kompleksowe badania i nic nie wyszło. Psycholog i psychiatra powinni pomóc w wypadku naszej przypadłości; mimo że jak się okazało, nie miałam i nie mam hipochondrii, a jakieś zalążki albo epizody - jak powiedziała pani psycholog, 1,5 miesiąca to za krótko, żeby stwierdzić takie zaburzenie - to psycholog mi pomogła. Na koniec listopada i na początku grudnia było mi źle, podobnie jak w listopadzie i pod koniec października, a potem stopniowo zaczęłam się uspokajać - zmęczona sobą, wędrującymi bólami, badaniami i swoimi lękami, ale i wyprowadzona na prostą przez psycholog ;-) W nowym roku nie byłam ani razu jeszcze. Łopatka czasem poboli, ale jak już o tym myślę, to o ew. przyczynach kręgosłupowych - mało ruchu - niż raku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobudka z bólem glowy, zeber i plecow... Super optymistyczny początek dnia... Martini kochana rozumiem cie jak niktbinnybzbta głowa mam to samo, a dzisiaj muszę sie zmobiliZowac, bo teście przyjeżdżają i muszę ogarnąć porządek obiad przygotować a najchętniej nie wychodzilabym z lozka takie fatalne samopoczucie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martini123, tez tak miałam. Na początku przez tydzień bolała mnie cała głowa a potem ucisk pm prawej stronie. Dlatego poszłam do neurologa. Takie rzeczy tez mogą się dziać od kręgosłupa. Ale najbardziej prawdopodobne to nerwica. Póki nie zrobiłam tk to cały czas mnie głowa bolała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje badania:

Gatroskopia: zapalenie błony śluzowej żołądka

USG jamy brzusznej i jąder : ok

USG tarczycy: ok

Morfologie co 3 miesiące od kwietnia: ok

RTG płuc: ok

Helicobacter: ok

krew w kale: ok

Candida: ok

Kiła : ok

HIV: ok

Hormony tarczycy: TSH od kwietnia zmalało, w kwietniu FT3 i FT4 prawie przekraczało normę, więc możliwe, że wzrosło i to będę badać teraz

 

 

Co mnie nurtuje żeby zrobić i zakończyć na tym diagnostykę:

Pasożyty/ Lamblie

Chlamydia

Bolerioza

 

Nie wiem, ale ni czytam już w necie objaów lista chorób zmalalała zostały tylko te których nie badałem i tyle,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Boże coraz bardziej mysle o samobójstwie...

Jakies gazy , czasami uczucie pełności, częste wypróżnianie , nudności ...

Mam juz dosyc sadze ze po tych wizytach u psychiatry 22 i u lekarza medycyny sportowej nic mi nie dadza i zostanie mi tak na zawsze i juz nigdy nie bede mogla zyc normalnie... Boże mam przecież tylko 16 lat..

Morfologia okej

EEG glowy tez

USG jamy brzusznej okej

EKG serca okej

Mocz okej

Ciśnienie okej i puls

Jedynie na treningu sie czuje calkiem dobrze

Czasem czuje sie okej a jak tylko dopadnie mnie jakas sraczka to juz placz i panika nwm juz co robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×