Skocz do zawartości
Nerwica.com

leki a miesiaczka


jjeeewa

Rekomendowane odpowiedzi

Biore 2 mies.escitalopram i właśnie przypada okes mojej miesiączki, która zazwyczaj u mnie trwa 3-4 dni, a teraz już 8 dzień niby krwawię, ale w ilości tak minimalnej, że wystarczą w sumie wkładki...do tego bolą mnie jajniki, jak dzień przed okresem. Właściwie miesiączkowałam już w miarę regularnie przez ostatnie 2 lata, ale od sierpnia, do grudnia ze zeszłego roku nie miałam wcale okresu :/, możliwe, że to przyczyna depresji, z której się leczę, a wydaje mi się, że przechodziłam coś w rodzaju załamania nerwowego, ale tego nie wie nikt, bo moja lekarka nie bardzo jest rozmowana, ani mnie nie słucha, poświęca mi min.czasu i zdiagnozowała tylko depresję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei przy minimalnej dawce Setaloftu tzn. 25 mg, a nawet mniej, bo odłupuję kawałek, mam baaardzo krwotoczne okresy. To chyba coś z zaburzeniami krzepliwości krwi ?

magdalena25 stres ma wpływ na cały układ hormonalny. Hormon stresu kortyzol np. hamuje działanie progesteronu, ponieważ konkuruje z nim o ten sam receptor. Następstwem tego może być obniżenie poziomu progesteronu, a co z tego wynika cykle są krótsze, bywają też bezowulacyjne. Pod wpływem stresu wzrasta też poziom prolaktyny-hiperprolaktynemia = zaburzenia miesiączkowania lub zatrzymanie miesiączkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem na paroksetynie i sulpirydzie, wjuz drugi arz w ciagu meisiaca mam krwiste plamienia , jestem przerazona i nie wiem jak to zlikwidowac. prosilam ginekologa bo jestem zdrowa o badania hormonalne nie chcial mi dac. jak zrobic badania hormonalne na wlasna reke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×