Skocz do zawartości
Nerwica.com

Teksty które usłyszysz od ludzi będąc w depresji


Fizli

Rekomendowane odpowiedzi

"przestań się nad sobą użalać",

"ludzie mają gorsze problemy od Twoich",

"co Ci jest?",

"ogarnij się",

"musisz coś z tym zrobić",

"jutro będzie lepiej/przejdzie Ci",

"aha",

"nie wmawiaj sobie choroby",

"bądź normalna",

"a co ja niby nie mam ciężkiego życia?",

"gdyby każdy miał takie problemy...",

"żyj"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Inni mają gorzej" - Argument używany nagminnie przez moją mamę. Padały przykłady ciężko chorych dzieci czy dzieci głodujących w Afryce. Ja wiedziałam i wiem, że inni mają gorzej, i im współczułam, ale w danej chwili to mój problem był dla mnie najważniejszy i najgroszy. Zresztą, po co tłumaczę, pewnie to znacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Poszłabyś się rozerwała trochę a nie będziesz znowu cały dzień w domu siedzieć i nic nie robić. Wyszłabyś do ludzi, do towarzystwa, porozmawiała z nimi, dowiedziała się co u nich słychać a tobie tylko ciągle się nie chce, nic nie chcesz zrobić, zgnuśniejesz."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze:

 

Kiedy tłumaczę promotorowi, że nie jestem w stanie pisać pracy bo leczę depresję...

Promotor: To się farmakologicznie leczy?

Ja: Tak. Plus terapia.

Promotor: Aaaa, to pani naćpana chodzi?

 

Uwielbiam go :yeah:

 

Od bliskiej osoby:

"Jeśli nie pójdziesz na terapię to znaczy, że ci na mnie nie zależy i zamykasz się w swojej chorobie"

 

Tak swoją drogą, cieszę się, że mam ludzi, którzy chcą mi pomóc i wspierać, ale strasznie to czasem irytujące, kiedy nie potrafią zrozumieć, o czym mówię, albo kiedy wydaje im się, że wiedzą doskonale. Tak jakby wystarczyło mi przypomnieć, że jestem wartościowym człowiekiem i cale to bagno się rozpłynie. Ja znam swoją wartość, ale to nie moja wina, że jej nie czuję. To jest CHOROBA ludzie. Choroba, której nie widać na zewnątrz ale w środku przecież zżera wszystko co się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×