Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

222 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      65
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie, mam bardzo wazne pytania.. Otoz nie moge sie zdecydowac czy w koncu brac trittico czy nie, niby bez trittico spie, ale czasami nie, za to jak wezme go na noc to tak mnie zwala z nog ze hej, poza tym kreci mi sie czasami w glowie, a spie tylko dlatego ze tak jak mowie silnie mnie zwala z nog, klade sie 5min i mnie nie ma, a najgorsze jest z rana jak wstane... Czuje sie jakbym wzial here normalnie... Mega sennosc, przymulenie itp. Nie wiem czy da rade na tym wysiedziec w szkole... Dopiero ok. 12-13 wszystko przechodzi. Czy to sa objawy dzialanie tego leku czy to skutki uboczne? Dodam ze biore go tydzien dopiero, wieczorem ok. 21, 150mg ( zalecane przez lekarza to 75mg, biore wiecej ale o tym pozniej), z rana natomiast biore wenle w dawce 225mg od 1,5 roku. A teraz dlaczego biore wyzsza dawke trittico... Poniewaz chce sprawdzic czy wenla dalej na mnie dziala tak jak kiedys, bo wydaje mi sie ze kiedys na mnie dzialala ekstra a teraz to juz sam nie wiem, no i zalozylem sobie tak teoretycznie ze jesli ten lek zwieksza serotonine no to ciekawe jak sie bede czul, czy bez zmian, wtedy zalozylem ze wenla dziala? Czy odczuje jakies znaczne zmiany wtedy by eyszlo na toiz wenla przestala dzialac? Poprawcienie w tym jesli zle twierdze :) Albo czy ktos zna sposob jak spprawdzic czy dany lek dziala? Moze nie brac go jutro i zobaczyc czy beda uboki w sobote? Bo wiem ze jak nie wzialem go w sierpniu 2013r to na drugi dzien czulem sie fatalnie! Ciekawe jakby bylo teraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy tydzień brania 150mg to spora dawka.Ja zaczynałam stopniowo,teraz biorę 75mg na noc.Na początku też kręciło mi się po nim w głowie,miałam mdłości i zwalał mnie z nóg ale po regularnym przyjmowaniu stałej dawki wszystko się unormowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj miałem kolejne podejście do Trittico - 1/3 z 75mg. Wziąłem o 20 a o 21 ledwo stałem na nogach, szybko zasnąłem i spałem co prawda do budzika, ale potem byłem cały dzien przymulony. Dodatkowo musze brać Atenolol i Paroksetynę co drastycznie obniża mi ciśnienie (nawet do 90/60). Chyba musze z czegoś zrezygnować - albo z Atenololu (ewentualnie połóowkę z 25mg) albo z Trittico.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna biorę 75 mg Trittico. Lepiej śpię, ale mnie nie ścina. Zdarzają się wam zawroty głowy po tym leku?

edit: doczytałam w ulotce, że zawroty głowy i zaburzenia równowagi są na liście skutków ubocnych, do tego zapycha mi się nos, choć nie mam kataru.

Momentami mam wrażenie, że ten specyfik dodaje mi skrzydeł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pluszowa, ja raz śpię, raz nie :?

Zawroty głowy, drętwienie ust,szum w uszach, problemy z lewą ręką :shock: nie mam pojęcia jak to opisać,ale np. nie mogę jej mocno zacisnąć, tak jak prawej, a jestem leworęczna:/

Nastrój mi się nie zmienia, ale nie wyję tak jak wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziwiam tych co biora tritico.Ja sie poddałam po niecałym miesiacu a robiłam dwa podejscia.Dla mnie najlepsza jest mirzatapina a na drugim miejscu mianseryna ,na trzecim chloroprotixen.Z tym ,że po mircie nie wytworzyła mi sie tolerka jak po innych lekach gdzie żeby spac musiałam zwiekszac dawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petek, jedni tyją inni nie, na pewno nie wciąga się tak jedzenia, jak po mianserynie czy mirtazapinie, ale można trochę się zwiększyć (przy słabej woli). Dawki na sen to 25-75 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×