Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

D@ri@nk@ hehe to jak widzę wiele nas łączy :) Dzisiaj trochę lepiej niż wczoraj ale comiesięczna dolegliwość mnie dopadła musiałam poleżeć z termoforem i łyknąć przeciwbóla.... Do tego sucho mi w nosie, dłonie wewnątrz chodzą ale staram się o tym nie myśleć i coś robić niż siedzieć i się zastanawiać. U mnie jest o tyle źle że: bezskutecznie szukam pracy, jestem samotna, bezdzietna, a już 26 lat na karku... Koleżanki w moim wieku już mają partnerów, dzieci, życie zawodowe a ja obstawiam tyły.Nic dziwnego,że człowiek się nerwicuje jak ciągle jestem w domu , dzien do dnia podobny..... Ale np teraz radze się koleżanki gdzie najlepiej kupić kijki nordic walking to może się zbiorę i ruszę tyłek z kanapy :) :great::great::great:

Ponadto w przyszłym tygodniu wizyta u lekarki rodzinnej i ciekawe co mi powie, jeżeli psychiatra .....to od razu pojadę się zarejestrować. Fajnie bo znalazłam psychiatrę i psychoterapeutkę w jednej osobie :)

 

Do usłyszenia , biegnę robić naleśniki ;) Pozdrawiam i trzymajcie się Wszyscy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam sobie dziś KKI.. 460zł, ale wreszcie będę miała pewność czy to borelioza czy nie. Dzwoniłam dziś do szpitala... nie ma jeszcze wyników pmr, ale przeciwciała przeciw akwaporynie są ok, czyli najgorsze czego się bałam - zespół devica odpada.

super wieści. zobaczysz wszytsko się ułoży, jesteś w tym wszystkim bardzo silna! jestem pełan podziwu dla Ciebie :uklon::uklon:

 

-- 13 sty 2015, 20:40 --

 

D@ri@nk@ hehe to jak widzę wiele nas łączy :) Dzisiaj trochę lepiej niż wczoraj ale comiesięczna dolegliwość mnie dopadła musiałam poleżeć z termoforem i łyknąć przeciwbóla.... Do tego sucho mi w nosie, dłonie wewnątrz chodzą ale staram się o tym nie myśleć i coś robić niż siedzieć i się zastanawiać. U mnie jest o tyle źle że: bezskutecznie szukam pracy, jestem samotna, bezdzietna, a już 26 lat na karku... Koleżanki w moim wieku już mają partnerów, dzieci, życie zawodowe a ja obstawiam tyły.Nic dziwnego,że człowiek się nerwicuje jak ciągle jestem w domu , dzien do dnia podobny..... Ale np teraz radze się koleżanki gdzie najlepiej kupić kijki nordic walking to może się zbiorę i ruszę tyłek z kanapy :) :great::great::great:

Ponadto w przyszłym tygodniu wizyta u lekarki rodzinnej i ciekawe co mi powie, jeżeli psychiatra .....to od razu pojadę się zarejestrować. Fajnie bo znalazłam psychiatrę i psychoterapeutkę w jednej osobie :)

 

Do usłyszenia , biegnę robić naleśniki ;) Pozdrawiam i trzymajcie się Wszyscy :)

 

nie patrz na koleżanki bpo one za Ciebie życia nie przeżyją! znajdziesz pracę, ja tez jestem bezdzietna, a trochę starsza:)

kijki kupiłam w tamty roku i byłam raz:) hahah ale Ciebie motywuję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@ nie jest za dobrze, od rana nie daję rady z lękami, napieciem i niepokojem, na szczęscie mija on z biegiem dnia i wieczorem jest lepiej, bóle raz są raz mniej. Jutro chyba pójdę zrobić TSH bo musze kontrolować, bardzie się boje, nienawidze czekac na wynik i w ogóle myśleć, ze mam iśc rano na jakieś badanie. Już mam stresa, już kręci mnie w brzuchu. A Ty jak się masz? masz jakieś bóle lub dolegliwości?

 

sinister, w nerwicy pobolewaja mięsnie i stawy, ja nawet o tym nie piszę ale takie pobolewania mam ostatnio codzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@ nie jest za dobrze, od rana nie daję rady z lękami, napieciem i niepokojem, na szczęscie mija on z biegiem dnia i wieczorem jest lepiej, bóle raz są raz mniej. Jutro chyba pójdę zrobić TSH bo musze kontrolować, bardzie się boje, nienawidze czekac na wynik i w ogóle myśleć, ze mam iśc rano na jakieś badanie. Już mam stresa, już kręci mnie w brzuchu. A Ty jak się masz? masz jakieś bóle lub dolegliwości?

 

sinister, w nerwicy pobolewaja mięsnie i stawy, ja nawet o tym nie piszę ale takie pobolewania mam ostatnio codzień.

No to typowe dla nerwicy, wstajesz rano i jak to ktoraś napisała zaczynasz świadomiec i od razu przypomina ci się że masz nerwicę. W ciągu dnia jak sa zajęcia to człek nie myśli i od razu coraz mniej ją odczuwa :)

 

A ja spoko. Jedyne objawy nerwicy to trudności w złapaniu porządnego oddechu. ale to mam już tyle lat że olewam, czasem już nawet nieświadoma jestem tego że źle mi się oddycha ;)

Z bóli to podżebrowe czasem, ale tez już się przyzwyczaiłam i nawet o nich nie myślę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@ nie jest za dobrze, od rana nie daję rady z lękami, napieciem i niepokojem, na szczęscie mija on z biegiem dnia i wieczorem jest lepiej, bóle raz są raz mniej. Jutro chyba pójdę zrobić TSH bo musze kontrolować, bardzie się boje, nienawidze czekac na wynik i w ogóle myśleć, ze mam iśc rano na jakieś badanie. Już mam stresa, już kręci mnie w brzuchu. A Ty jak się masz? masz jakieś bóle lub dolegliwości?

 

sinister, w nerwicy pobolewaja mięsnie i stawy, ja nawet o tym nie piszę ale takie pobolewania mam ostatnio codzień.

No to typowe dla nerwicy, wstajesz rano i jak to ktoraś napisała zaczynasz świadomiec i od razu przypomina ci się że masz nerwicę. W ciągu dnia jak sa zajęcia to człek nie myśli i od razu coraz mniej ją odczuwa :)

 

A ja spoko. Jedyne objawy nerwicy to trudności w złapaniu porządnego oddechu. ale to mam już tyle lat że olewam, czasem już nawet nieświadoma jestem tego że źle mi się oddycha ;)

Z bóli to podżebrowe czasem, ale tez już się przyzwyczaiłam i nawet o nich nie myślę

ja też mam czasami akcje z oddechem. Pierwszy raz myślałam że to astma. Teraz też to czasem mam. Ale jak mnie to łapie to robie sobie relaksacje Jacobsena. To na te dolegliwości mi bardzo pomaga

Co do boli mięśni i kości to bardzo często skutek uboczny leków które bierzemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prakseda, ja jeszcze rozważam, bo musze czekac na okres żeby zrobić sobie FSH i LH razem, a tu okresu ni ma:(

Napisz wynik jak Ci wyszło, czemu robisz TSh, masz Hashimoto? bo ja tak

 

D@ri@nk@ no rano jest najgorzej, budze sie ze zdretwiałym ze strachu językiem i resztą objawów typowego lęku i przerażenia. O, np. teraz wieczorem jest nawet, nawet:)

Wspaniale, że masz takie podejście. I fajnie, ze tu jesteś z nami i codziennie nas wspierasz. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malentwo31 ja nie patrze na koleżanki tylko chodziło mi o fakt, że mój rocznik to już praktycznie całkowicie zaobrączkowany.Na palcach u jednej ręki można policzyć ile singli zostało. Nie ma się z kim spotkać,pogadać, napić piwka itp. A co do kijków....zamówiłam właśnie z allegro :D Może wreszcie jakoś sobie pomogę,skieruję myśli na inne tory :yeah:

 

P.S Trzęsą mi się ręce, nie mogę się doczekać jak wezmę lek i pójdę spać....Jeszcze godzinka i spróbuję spokojnie się położyć i zastanawiać czy rano się obudzę czy nie..ehh :shock::roll::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a robiłeś przeciwciała? czasami USG wychodzi dobrze a są przeciwciała ATPO i AntyTG i wtedy z krwi stwierdza sie chorobę autoimmunolog. tarczycy.

 

Moim zdaniem, nefretis, masz dobre wyniki, ale faktycznie, ja mam stwierdzoną niedoczynność, AntyTG wychodzi dobrze, więc lekarka kazała m zbadać ATPO.

 

U mnie dobrze, uczelnia mnie wciągnęła - pobolewa mnie łokieć i łopatka, ale sporadycznie i lekko, rano; gdy jestem zajęta czymś innym, nic mnie nie boli, więc obstawiam tło nerwowe - choć mam nadzieję, że w końcu mi całkowicie przejdzie :D Staram cieszyć się zyciem i jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis Nie robiłem jedno badanie kosztuje prawie 200 zł, nie mam zamiaru wydawać prawie 400 zł, jak już przez ponad pół roku wydałem masę pieniędzy, co do bólów stawów kości i mięśni to owszem możel być od nerwicy, ale mnie bolą stawy przy dotyku i się czerwienią. Pocieszcie mnie, że skoro morfologia od kwietnia jest dobra to nie mam raka :(((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sinister nie masz raka! Po drugie, ja nie płaciłam za te badania, dostałam skierowanie od endokrynologa. Dlaczego rodzinny Ci nie da? Cholera płacimy składki i jeszcze łaske robią, że człowiekowi skierowanie dadzą :evil:

 

Stawy bolą w nerwicy, ja też tak miałam, ze były zaczerwienienia, strasznie panikowałam, byłam nawet u reumatologa...który mnie wyśmiał oczywiście. Podotykał, wypytał i powiedział, ze jestem zdrowa. Najbardziej bolały mnie w okresie zimowym i na zmiane pogody. Pamiętam, ze na wiosnę przeszło. Męczyłam się do kwietnia, nic nie robiłam tylko myslałam o SM i stawach i wogóle cuda na kiju.

acha dodam, ze bolały mnie codziennie, szczególnie rano. czasami ból w kolanach był taki, ze z trudem chodziłam, ale przechodził a potem znów...nie martw sie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też dziś bolą stawy albo może mięśnie nie wiem. Tak źle się czuje po antybiotyku że nawet nie umiem tego opisać. Biorę tylko raz dziennie. Jem osłonę na żołądek jogurty i kefir a brzuch mam taki jakbym tam miała balon takie wzdęcia. I mdłości :( one są najgorsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie i słowa otuchy wszystkim wam tu. Będę was na bieżąco informować. Na razie mam spokój do jutra, do wizyty u neurochirurga i rozmowie o moich jamach w rdzeniu, bo ktoś mi musi wreszcie powiedzieć czy się powiększyły czy nie. W piątek może zadzwonię do szpitala i odbiorę wyniki pmr, które ostatecznie potwierdzą co z tym SM. Wyniki KKI nie wiem kiedy, pewnie za 2-3 tygodnie, ale czekam.

 

Na razie dostałam jakiegoś powera do działania. Wymyśliłam, że zapiszę się na kurs. Kurs trwa 2-3 miesiące i polega na zjazdach co weekend i siedzeniu tam 8 godzin od 8 do 16. Ale teraz zaczynam się bać czy dam radę tam wysiedzieć. Muszę to zrobić, chcę bardzo, ale się boję. Już raz zrezygnowałam, ale wtedy miałam co chwilę atak paniki i nie byłabym w stanie. Teraz czuję się bardziej na siłach.. no cóż najwyżej stracę 5000, ale będę mogła sobie powiedzieć, że próbowałam. Może będzie fajnie. Muszę myśleć o przyszłości, non stop coś robić żeby się nie załamać, nie zamknąć w czterech ścianach i nie zgnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc kochani. ja mam dzisiaj zły dzień, okropny. martwi mnie głowa, nie boli ale czuje ucisk z lewej strony, takie uwieranie, do tego przechodzą mi ciarki, te ciarki przechodzą też w trakcie robienia kupy za przeproszeniem, nie wiem co mam robić.

 

-- 14 sty 2015, 19:12 --

 

powiedzcie proszę co o tym myślicie, bo zwariuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle myślę o tym raku kości, plusz drugą połową pierwszy raz się pokłóciłem, a jesteśmy ze sobą od 16 grudnia. Wiedziałem, że prędzej czy później nie wytrzyma hipochondrii. Ja generalnie jeśli nic nie wyjdzie na USG tarczycy to się załamę, bo innej przyczyny mojej nietolerancji ciepła takiej nie mogę się doszukać plus tych bóli stawów plus nudności jak tylko dotknę tarczycy. Nerwica nerwicą, ale to już nie jest tylko podłoże psychiczne tylko realne fizyczne bóle przy dotyku. W piątek 14:20 się wszystko wyjaśni tak bardzo chce mieć Hashimoto brać leki i mieć spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle myślę o tym raku kości, plusz drugą połową pierwszy raz się pokłóciłem, a jesteśmy ze sobą od 16 grudnia. Wiedziałem, że prędzej czy później nie wytrzyma hipochondrii. Ja generalnie jeśli nic nie wyjdzie na USG tarczycy to się załamę, bo innej przyczyny mojej nietolerancji ciepła takiej nie mogę się doszukać plus tych bóli stawów plus nudności jak tylko dotknę tarczycy. Nerwica nerwicą, ale to już nie jest tylko podłoże psychiczne tylko realne fizyczne bóle przy dotyku. W piątek 14:20 się wszystko wyjaśni tak bardzo chce mieć Hashimoto brać leki i mieć spokój.

ja tez źle toleruje ciepło, jak sa upały to mam jazde w głowie, nawet nie mogę siedziec pod zbyt gorącym prysznicem, nie mowiąc o gorącym posilku, nie umeim takiego zjeść. ale nigdy się tym nie martwilam bo mój tata też tak miał.

a co do bólu przy dotykaniu to przeczulica- też to przechodziłam kilka razy. wydawało mi się ,że jak dotykam skóre to jest ona jakby poparzona , bolała okropmnie.

mnie dziś tak nawalaja stawy, mięsnie albo kości juz sama nie wiem co:)

 

-- 14 sty 2015, 21:19 --

 

bole-mi-sni-i-ko-ci-t17431.html to nawet jest watek na naszym forum

 

-- 14 sty 2015, 21:25 --

 

Dzięki za wsparcie i słowa otuchy wszystkim wam tu. Będę was na bieżąco informować. Na razie mam spokój do jutra, do wizyty u neurochirurga i rozmowie o moich jamach w rdzeniu, bo ktoś mi musi wreszcie powiedzieć czy się powiększyły czy nie. W piątek może zadzwonię do szpitala i odbiorę wyniki pmr, które ostatecznie potwierdzą co z tym SM. Wyniki KKI nie wiem kiedy, pewnie za 2-3 tygodnie, ale czekam.

 

Na razie dostałam jakiegoś powera do działania. Wymyśliłam, że zapiszę się na kurs. Kurs trwa 2-3 miesiące i polega na zjazdach co weekend i siedzeniu tam 8 godzin od 8 do 16. Ale teraz zaczynam się bać czy dam radę tam wysiedzieć. Muszę to zrobić, chcę bardzo, ale się boję. Już raz zrezygnowałam, ale wtedy miałam co chwilę atak paniki i nie byłabym w stanie. Teraz czuję się bardziej na siłach.. no cóż najwyżej stracę 5000, ale będę mogła sobie powiedzieć, że próbowałam. Może będzie fajnie. Muszę myśleć o przyszłości, non stop coś robić żeby się nie załamać, nie zamknąć w czterech ścianach i nie zgnić.

jestem z Tobą cały czas! jesteś niesamowita i jestes moją idolką ,pomimo tak cięzkich przejśc masz takie pozytywne nastawienie. Bardzoooooooo pozytywnie na mnie to działa jesteś wielka! :uklon::uklon::uklon::uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle myślę o tym raku kości, plusz drugą połową pierwszy raz się pokłóciłem, a jesteśmy ze sobą od 16 grudnia. Wiedziałem, że prędzej czy później nie wytrzyma hipochondrii. Ja generalnie jeśli nic nie wyjdzie na USG tarczycy to się załamę, bo innej przyczyny mojej nietolerancji ciepła takiej nie mogę się doszukać plus tych bóli stawów plus nudności jak tylko dotknę tarczycy. Nerwica nerwicą, ale to już nie jest tylko podłoże psychiczne tylko realne fizyczne bóle przy dotyku. W piątek 14:20 się wszystko wyjaśni tak bardzo chce mieć Hashimoto brać leki i mieć spokój.

 

Kłotnie zdarzają się w każdym związku, musisz zdać sobie sprawę, że nerwice/depresje są trudne do zrozumienia dla osób, które na nie nie cierpią.

 

A przeczulice mogą mieć tło nerwicowe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc kochani. ja mam dzisiaj zły dzień, okropny. martwi mnie głowa, nie boli ale czuje ucisk z lewej strony, takie uwieranie, do tego przechodzą mi ciarki, te ciarki przechodzą też w trakcie robienia kupy za przeproszeniem, nie wiem co mam robić.

 

-- 14 sty 2015, 19:12 --

 

powiedzcie proszę co o tym myślicie, bo zwariuje

 

co myslicie o tej mojej głowie?

 

Sinister-ja też różnie reaguje na ciepło, mam uderzenia gorąca.

 

Evelinka - trzymam kciuki za same dobre wyniki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×