Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

fsck, najtańszy jest Paroxinor, niecałe 4 zł za opakowanie po refundacji. Brałem Parogen i właśnie Paroxinor. Żadnej różnicy w działaniu nie było.

onet700, o tak, na początku brania paroksetyny sny są niesamowite. Sam tu kiedyś opowiadałem (pod innym nickiem) jakie filmy mi się śniły. Przeszło ale po kliku miesiącach. Przy schodzeniu z leku sny też się nasilały, ale nie były tak barwne jak te na początku brania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po paro nie miałem, nie mam żadnych surrealistycznych snów, jak to miało miejsce np: przy mircie, albo nie pamiętam ;) ale to lepiej.

etap szybkiego odstawienia bo 5 dni (zalecenie lekarza) z 20mg z(na) fluo, przebiega dość spokojnie jedynie delikatny ból głowy i wzmożona potliwość, no i apetyt praktycznie zerowy, jem z rozsądku, przyda mi się zrzucić trochę balastu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam brać Parogen ale w aptece akurat nie było więc wzięłam Paroxinor, mam nadzieję, że nie będzie różnił się, bo czytam tu różne opinie i trochę martwię się :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie są różne bo leki tego typu na każdego działają inaczej. Jedni mają dużo efektów ubocznych, drudzy mniej. Są tacy na których działa po kilku tygodniach, jak i Ci, którzy po paru miesiącach zauważają zmiany. Też długo się zastanawiałem czy wogóle brać ten lek [PAROGEN], ale wziąłem. Biorę już 9 dni i czuję się dobrze. Może nie lepiej niż wcześniej, ale ogólnie samopoczucie mam dobre. Oprócz lekkiej senności i mdłości, które miałem na początku nic się na szczęście nie działo. Zobaczymy co będzie dalej ;) Powodzenia. Nie martw się o nic ;) Bo więcej uboków będziesz mieć z nerwów niż od tego leku ;) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony nie mogę się już doczekać, kiedy pozbędę się tego leku z mojego organizmu. Jeszcze nigdy w życiu nie czułam się tak głupia, dosłownie bezmózga :roll: Ciężko jest mi dobrać słowa, zapamiętać nowe informacje. Jedna wielka dziura zamiast mózgu. Po żadnym leku nie czułam się tak jak obecnie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

onet700, chodzi mi tylko o to, aby działał, farmaceuta powiedział, że skład identyczny, a ktoś wcześniej pisał, że ten lek nie działał tak jak parogen.

magnolia84, nigdy nie czułam się po tym leku (brałam 3 lata temu) tak jak opisujesz. Wręcz przeciwnie, byłam bardziej "poskładana" i gotowa do działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po kokainie? :)

 

Co do parogenu jeszcze, to przy odstawianiu pojawiało się dziwne uczucie, które zreszta przy innych lekach też pojawia się, i tu pozwolę sobie wkleić cyctat: efekt zwany "brain zap" lub "brain shivers". Jest to odczucie porównywalne do krótkich, nieprzyjemnych impulsów elektrycznych przebiegających przez mózg, pojawiających się co kilka sekund. Objaw ustępuje po około trzech tygodniach.

 

Właśnie czytając o wenflaksynie przypomniało mi się, że czułam to samo. Okropne ! Schodziłaś już z wen? Miałaś to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conessa, nie brałam kokainy więc nie wiem ;)

 

Świat jest piękny :)

To dobrze, uczucie które opisałam nie jest miłe.. Przez pierwsze dni w ogóle nie wiedziałam co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze miesiące na paroksetynie były ok. Z agorafobią i nerwicą lękową poradziła sobie w niecały miesiąc. Później dobrze tłumiła napięcia, stres, aż do drugiego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, bo tak jak paroksetyna nagle przestała działać, tyle, że ogólne samopoczucie psychiczne i fizyczne przez cały czas było na wysokim poziomie, czego nie moge powiedzieć o paroksetynie. Nawet zanim zaczęłam mieć problemy z psychiką nie czułam się tak dobrze jak po wenli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bralem raz w zyciu kokaine - trudno opisac ten stan, ogladaliscie jestem bogiem to mniej wiecej cos takiego, nie dziwie sie ze tylu ludzi jest wpierdolona w kokaine.

Dokładnie. Też się nie dziwię.

A to nie brałam parogenu nigdy tak długo.. ale domyślam się, że z wieloma lekami tak jest, że po dłuższym używaniu przestaje działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki lek jest dobry na nerwice natręctw ruchowych i myślowych ? Cz fluoksetyna w wiekszej dawce sobie z tym poradzi ? I drugie pytanie które leki pomagają na ból fizyczny,nerwobóle,brałem kiedyś amitryptyline ale raczej z bólem mi tak do końca nie pomogła.Słyszałem też ze Klomipramina,Wenlafaksyna i nowa Pregalabina(Lyrica) działa przeciwbólowo,wskazana jest w przewlekłych bólach.Macie jakies opinie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, była moim pierwszym antydepresantem (Spamilanu od rodzinnego nie liczę), którego przyjmowałam ok. 2 lat. Później z niego zeszłam i miałam spokój przez ok.5 lat. Nic wtedy nie brałam. Później nawrót i znowu wenla, ale tym razem nie zaskoczyła i zaczęła się loteria z lekami (Anafranil, Cital, Neurol, Coaxil, Seronil) i zero jakiejkolwiek poprawy. Trafiłam na posranego lekarza, który miksował co miesiąc nowe zestawy, faszerował benzo, od którego wcale się nie uzależniłam, czego do dziś nie mogę pojąć. Farmaceutki za głowę się łapały kiedy przychodziłam z receptą. To mi w końcu dało do myślenia i postanowiłam, że nie chcę już więcej leków. Wytrwałam 5 miesięcy i 2 lata temu po raz pierwszy dopadła mnie nerwica lękowa z agorafobią tak silną, że nie chcę wracać myślami do tamtych dni. Po licznych akcjach trafiłam w końcu do lekarza, który od razu powiedział, że paroksetyna będzie dla mnie idealna.

 

-- 11 sty 2015, 22:17 --

 

hania33, biorę. Czasem jakiś malutki się pojawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×