Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

hipochondryczka98, ja mam objawy juz 7 miesięcy, też miałam badania i wszystko ok. one nie ustąpią póki sie nie uspokoisz. pij chociaz melisę, duże ilości do tej wizyty u psychiatry. musisz koniecznie iść do niego. objawy nie znikną, będą się nasilać razem z Twoim niepokojem. wszystko jest z Tobą dobrze. powtarzaj to sobie, oddychaj głęboko. idź na trening, tam wyrzucisz z siebie ten stres, zmuś się nawet jeśli wydaje Ci się, że nie mozesz ćwiczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hipochondryczka98 do mnie tez możesz napisać na gg 9624584, nie martw się jesteś 100% zdrowa, to twój lęk powoduje objawy. Zobaczysz, ze po wizycie w psychiatry odetchniesz z ulgą, może dostaniesz jakiś lek na wyciszenie i będzie dobrze, normalnie.

Nie myśl o żadnych samobójstwach, proszę, błagam. Wyjdziesz z tego i niedługo będziesz się śmiać z siebie jak mogłas się tak zadręczać.

Jesteś młoda, silna, masz zdrowy organizm, masz tylko nerwicę lekową, klasyczną.

 

martini masz może uczucie lekkiego parcia na stolec ale nie ma tam nic do zrobienia, uczucie wypełnionych do samego konca jelit, jakiegoś niepełnego załatwienia sie po zrobieniu kupy? Bo mnie to dziś męczy od rana, zresztą miewałam to wczesniej. Potrafie isć do WC kilka razy ale bez biegunki, załatwić się normalnie, mija chwila i znowu się chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, ja mam idencztynie, już nawet wcześniej pytałam o to, bo kilka razy chodzę do ubikacji, ale kupa jest normalna, nie ma rozwolnienia. a czasami właśnie mam uczucie jakby mi się bardzo chciało, idę do ubikacji i okazuje się, że nie mogę nic zrobić. bardzo często tak mam i zazwyczaj właśnie od rana, po południu jakoś ustaje, ale też się zdarza. czasami w ciągu pół h robie 3 i za przeproszeniem wielkie. potem przechodzi. aczasami wydaje mi się, że bardzo chcę i nie zrobie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hipochondryczka98, Pisałaś wcześniej, że bierzesz jakiś lek od psychiatry. Od kiedy go bierzesz ? Leki tego typu na początku brania sprawiają, że objawy się nasilają i czujemy się gorzej. Do tego dochodzą jeszcze skutki uboczne. Być może u Ciebie jest to chwilowe zaostrzenie objawów i już niedługo poczujesz znaczną poprawę.

Wizytę u lekarza masz już za kilka dni, opowiedz mu dokładnie o wszystkim.

A poza tym to Cię dziewczyno podziwiam !!! Boks to moje ciche marzenie, ale jestem takiej postury, że mocniejszy podmuch wiatru daje sobie ze mną radę. Sport to wspaniałe lekarstwo na rozładowanie stresu. Jeśli jeszcze do tego jest Twoją pasją to zapewniam Cię, że nawet się nie obejrzysz a będziesz zdrowa ! I jeszcze jedno, czy przypadkiem nie brałaś ( jak to czasem w sporcie bywa ) jakiegoś dopingu, bo obawiam się, że takie środki mogą dawać objawy nerwicy czy depresji. A może masz jakieś kłopoty ???

Jak będziesz miała doła odezwij się, mój Syn Cię rozbawi. :D

Głowa do góry, wszyscy tutaj jesteśmy z TOBĄ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja p*erdolę... Przepraszam za przekleństwo, ale chyba oszaleje. Morfologi - książkowa, Glukoza - książkowa, Cholesterol - książkowy, TSH zwiększone z 1,22 na 1,55 od ostatnich badań, zostało tylko usg 16 stycznia tarczycy. I gdzie tu białaczka albo rak kości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja p*erdolę... Przepraszam za przekleństwo, ale chyba oszaleje. Morfologi - książkowa, Glukoza - książkowa, Cholesterol - książkowy, TSH zwiększone z 1,22 na 1,55 od ostatnich badań, zostało tylko usg 16 stycznia tarczycy. I gdzie tu białaczka albo rak kości ?

 

SUPER!!!!

Miałam wczoraj tak samo :D

Też odbierałam wyniki na gumowych nogach - a okazało się rewelacyjnie! Pocieszyłam się 10 minut, a potem zaczęłam się zastanawiać - jakie badanie w takim razie jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja p*erdolę... Przepraszam za przekleństwo, ale chyba oszaleje. Morfologi - książkowa, Glukoza - książkowa, Cholesterol - książkowy, TSH zwiększone z 1,22 na 1,55 od ostatnich badań, zostało tylko usg 16 stycznia tarczycy. I gdzie tu białaczka albo rak kości ?

Czyli to tylko albo aż nerwica. Nic Ci nie ma to wpływ nerwów i leków które bierzesz. Leki które bierzemy to nie witaminy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, no właśnie, nawet po prawej stronie zaczęło mnie kłuć tak jak Ciebie. nasze nerwice mogą sobie przybic piątkę .. :P

 

sinister bardzo sie cieszę z wyników. widzisz nie masz białaczki ani raka kości. wszystko z Tobą dobrze i teraz możesz być już tego pewny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś dzwoniłam do szpitala po wynik ft4 i jest w górnej granicy normy.. 1,67 przy normie od 0,8 do 1,7. Pmra jeszcze nie mają. Ech zazdroszczę wam, że jesteście zdrowi. Jeszcze koleżanka znowu mnie opieprzyła, że się nie angażuję w ogóle.. ciekawe czy wielu ludzi by się nie stresowało i potrafiło skupić wiedząc, że mogą mieć sm i jamistość rdzenia i skończą na wózku jeśli tak.. wiem, że użalam się nad sobą i robię z siebie ofiarę.. jestem żałosna. Wkurzyłam się, bo ona potrafi panikować i odwoływać spotkanie, bo kawałek plomby w zębie jej się ukruszył, a mnie się czepia kiedy ja jeszcze nie doszłam do siebie po szpitalnych sterydach, punkcji lędźwiowej i ciągłym stresie związanym z zaburzeniem czucia temperatury po prawej stronie ciała.. nie życzę tego nikomu, ale ludzie mogliby być bardziej wyrozumiali czasami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam duże problemy z pamięcią już od jakiegoś czasu, ale zdrowa nie jestem, więc się nie wypowiadam czy to może być tylko z nerwów. Ostatnio w na wspólnej bohaterka oślepła nagle i okazało się, że to niby z nerwów, więc może z nerwów wszystko jest możliwe.

 

Zaczęłam się stresować okiem.. widzę gorzej/ mniej kontrastowo, a kolory są mniej nasycone w lewym oku i już myślę czy to zapalenie nerwu wzrokowego mi jednak nie zostało po ostatnim razie. Znowu się boję..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś, ostatnie 3 dni miałam bardzo stresujące....siostra miała wypadek, zasłabła w mieście karetka przyjechała zbadała ją i odjechali zostawiając ją samą 15km od domu....jestem wstrząśnięta........mam spłycony oddech, zimne stopy, wewnętrzne drgania i jakieś bóle w całym ciele a do tego jestem ociężała......Eh, Czuwałam przy niej do 3 rano, dopiero jak wzięłam trittico o tej 3 to usnęłam ....staram się ogarnąć i wiem że mi to przejdzie, jutro idę po meliskę :) Pozdrawiam :roll::zonk::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj super.

Co prawda wkurzylam się na ZUS bo byłam z mężem na komisji lekarskiej - półtorej godziny czekania :/ ale jakoś udało się nie znerwicować. Dostał zasiłek rehabilitacyjny na kolejne miesiące i skierowanie do sanatorium także generalnie wszystko ok :)

Teraz mam tylko dylemat czy nalać sobie drinka, likierek czy cydra ;) Chciałabym miec tylko takie problemy :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

 

 

 

martini masz może uczucie lekkiego parcia na stolec ale nie ma tam nic do zrobienia, uczucie wypełnionych do samego konca jelit, jakiegoś niepełnego załatwienia sie po zrobieniu kupy? Bo mnie to dziś męczy od rana, zresztą miewałam to wczesniej. Potrafie isć do WC kilka razy ale bez biegunki, załatwić się normalnie, mija chwila i znowu się chce.

nefretis, ja mam idencztynie, już nawet wcześniej pytałam o to, bo kilka razy chodzę do ubikacji, ale kupa jest normalna, nie ma rozwolnienia. a czasami właśnie mam uczucie jakby mi się bardzo chciało, idę do ubikacji i okazuje się, że nie mogę nic zrobić. bardzo często tak mam i zazwyczaj właśnie od rana, po południu jakoś ustaje, ale też się zdarza. czasami w ciągu pół h robie 3 i za przeproszeniem wielkie. potem przechodzi. aczasami wydaje mi się, że bardzo chcę i nie zrobie nic.

 

Gdzies czytałam że tak jest przy hemoroidach wewnętrznych ;)

 

 

 

Ja p*erdolę... Przepraszam za przekleństwo, ale chyba oszaleje. Morfologi - książkowa, Glukoza - książkowa, Cholesterol - książkowy, TSH zwiększone z 1,22 na 1,55 od ostatnich badań, zostało tylko usg 16 stycznia tarczycy. I gdzie tu białaczka albo rak kości ?

My bez badań ci mówiłyśmy że nie masz ani raka ani białaczki :mrgreen: Jesteśmy lepsze od laboratoriów :lol:

Ciesze się że wyniki ok

 

 

 

Ostatnio czesto mylę i zapominam slow, czy wam zdarza sie to również na tle nerwicowym? Bo te objawy pasują do tego czego tak sie obawiam, np chce cos powiedzieć a mowię jakieś inne słowo,nie zdanie. Ciagle myśle i tych niepokojących bólach, jak tak Żyć?

Spokojnie, ja mylę nawet imiona moich córek ;)

Ostatnio klientce wpisałam źle dane na fakturze w system, musiałam do księgowej dzwonić żeby mi fakturę anulowała :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@, na pewno mam hemoroidy zewnętrzne, tzn te przy odbycie bo mnie cały czas swędzi. co sie robi z tymi wewnętrznymi? znowu mam iśc do lekarza, bleeee

Kup sobie czopki i stosuj :) Przy ZJD często się pojawiają ponownie (przez zmiany w wypróżnianiu) mimo stosowania czopków, ale póki nie krwawią szkoda dupę lekarzowi zawracać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te objawy mnie wykończą, juz sie boje nocy, i tego czy obudzę sie z bólem.. Evelinka, duzo przeszłas, ale i tak jestes b dzielna, pomodle sie za CIebie, aby ta sytuacja TWoja pomyślnie sie rozwiązała...

 

Dziękuję ci to bardzo miłe. Mam w planach cały weekend ostro pracować żeby nie myśleć.. o ile to będzie możliwe, bo boli mnie jajnik po lewej i zaczyna mi się okres, więc teraz nie dość, że psychicznie siadam z niedoboru estrogenów i stresu to jeszcze ból. Podobno jestem dzielna.. jak mnie wieźli na łóżku szpitalnym po punkcji to pielęgniarka skomentowała moje zachowanie w gabinecie do obecnej na korytarzu mamy: była bardzo dzielna, nawet nie krzyknęła, a było nakłucie 2 razy (za pierwszym razem lekarka przez kilka minut nie mogła znaleźć wolnej przestrzeni, wkłuć się i narzekała, że igła nie taka.. dopiero za drugim razem się udało).

Wiecie ja tak sobie o tym wszystkim myślę i płaczę i dzisiaj zdałam sobie sprawę, że nie boję się tak bardzo o siebie.. o to, że będę inwalidką i będę potrzebowała pomocy, co o to, że mój chłopak zmarnuje sobie przy mnie życie, że go będę obciążać, a mógłby tyle osiągnąć.. on tak to wszystko przeżywa.. wczoraj wieczorem myślałam o zaproponowaniu mu rozstania. on na pewno się nie zgodzi, nawet orientował się ostatnio w sprawie ślubów, ale chcę żeby wiedział, że nie będę go zmuszać do znoszenia tego wszystkiego, brać na litość i nic wymuszać. jedyne co mogę zrobić to starać się dać z siebie wszystko i na tyle na ile będę mogła zrekompensować mu jakoś to co ze mną ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w porządku, zapisałam się na kurs tańca, trochę pobolewa mnie prawa łopatka i łokieć ;-)

 

Dlatego właśnie jestem ciekawa - czy któraś z Was ma objawy somatyczne typowo kręgosłupowe? U mnie zaczęło się od kłucia w piersiach, ale potem była kość ogonowa, kolano, żebra, a teraz łokieć i łopatka. Mało uprawiam sportu + dochodzą do tego stresy hipochondryczne, więc myślę, że to raczej normalne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stokrotk@, ja też jak martini123 często czuję się jakbym miała 100 lat, osteoporozę i reumatyzm, a tak naprawdę to cholernie niewygodne łózko i siedząca praca plus brak ruchu :roll:

 

 

 

Dziewczyny, muszę się pochwalić, od rana mam w dupie motorek i zrobiłam 130 różnych pierogów z róznymi farszami :yeah::uklon::yeah:

Jestem albo zajebista albo nienormalna :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

6c2422226cfab349med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×