Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny jestem już po badaniach krwi. Obudziłem się oczywiście wyczerpany jakbym pracował 48 godzin non stop, umyłem się ubrałem, w drodze na tramwaj zawroty głowy w tramwaju słabo. Na pobraniu krwi w trakcie duszno i słabo mi się robiło, jutro po południu wyniki. Ale białaczki chyba nie mam , bo pobrała 3 fiolki i krew była w kolorze dobrego czerwonego wina, a przy białaczce krew zawsze jest jaśniejsza. W rejestracji babeczka niemiła mówię dzień dobry nie odpowiedziała. Na pobraniu też od niechcenia odpowiedziała, potem w miarę miła była jak spytałem kiedy wyniki. Jak wychodziłem to w rejestracji pretensjonalnym tonem - do widzenia. Cóż zrobić, chyba obcięli im pensje na rzecz lekarzy i pakietu onkologicznego, innej przyczyny gburowatości nie widzę... Pomódlcie się za mnie dziś proszę żeby wszystko było ok. Sam jutro nie odbiorę wyników, jeśli druga połowa nie będzie mogła, to wolę iść w poniedziałek. Nie chce zasłabnąć jeśli będą złe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sinister, ja tez miałam ciemną krew a okazało sie, że mam anemię. ale białaczki ne masz, bo miales z tego co wiem już morfologie i była w porządku. a odżywiasz się zdrowo? może to osłabienie właśnie od anemii albo braku witami i mikro i makro elementów. ostatnio przeczytałam bardzo fajny artykuł, gdzie było napisane, że główna przyczyna jakiś nieprawidłowości w organizmie to niedobór albo nadmiar różnych składnikow pokarmowych.

 

pytanie a innej beczki - cały czas bolą mnie plecy, tzn nie bolą, po lewej stronie czuje dyskomfort, jakby uwieranie, czy może być tak, że akurat lewa strona pleców jest bardziej podatna na złą pozycję, czy moga akurat tylko tam być mięśnie napiete? to samo mam z głową czy jedna połowa może być wrażliwsza niż druga? przeczytałabym w necie, ale wczoraj juz czytałam o trzustce i nie chce sie bardziej pogrążać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martini mnie bolą z prawej, też myślałam o trzustce i o nerce. Jestem załamana. Wczoraj miałam lepszy dzień dziś znowu lęk i wczuwanie się w każdy objaw, ból. Myslę tylko o tym, jestem słaba, niewyspana, w nocy miałam lęki i bol jelit ze strachu. Wstałam jak na kacu.

Mam poczucie zagrożenia 24h na dobe. Raz mniej raz bardziej. Dzis od rana max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis kolonki nie mialam...bo stwierdzil ze nie ma sensu,,,,powiedz ze jak wroce za tydz i dalej beda..to zrobimy,,,ale on kumaty i wiedzial ze ustana;)))powiedzial ze nie widzi wskazan...patrzac na obraz krwi...tak jak pisalam wysoka hemoglobina i czerw krwinki ,,,wiec nie ma anemizjacji,,,,

ale powiem ci ze caly czuje rozpychanie pod pr zebrem((:boje sie bo watroba wyszla powiekszona...ale niby to idzie w parze z moim stluszczeniem((:no i alat mam o 2 podwyzszony.....

a ciebie kluje non stop?????a rozwolnienia miewasz/???

 

martinija dluszy czas mialam bole plecow..nawet tu p tym pisalam...i tez panika byla ze od trzustki((:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marta, miałam biegunki kilka tyg temu, teraz ustały lub pojawiają sie rzadko, mam gazy, wzdęcia, napięte jelito z prawej, rózne pobolewania, nawet idące do prawej pachwiny i pleców, często reguję biegunką na lęk, np. jak mysle o pojsciu do lekarza natychimast ląduję w kiblu - męczące.

 

Dolegliwości trwają juz kilka miesięcy, robiłam mofrologie 4 mce temu (miałam juz te bóle) i hemoglobine miałam 13,9. Próby wątrobowe wyszły idealne, USG brzucha też poza poszerzonym moczowodem z prawej ale urolog twierdził, że to nic, moze byc np. po ciązy. Nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te dolegliwości z brzuchem mam takie same jak Wy, więc tym staram sie nie przejmowac. ostatnio własnie w nocy też mam jazdy. te plecy mnie denerwują, bo akurat lewa strona, gdyby choaiz całe bolały. gdyby nie było jazdy z Anią Przybylska to nawet bym nie pomyśląla, że to może być od trzustki, a teraz myslę bardzo często niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marta a co ci mówił jeszcze lekarz, ja mysle o jakiś rakach jelita w wogole, jestem załamana

U mnie trwa to juz jakies pół roku. A tak mocniej to tak ze 4 mce. Biorę Debutir - pomógł na biegunki. probiotyki powodują jeszcze większe biegunki co dziwne więc nie biorę.

Poza tym biorę od miesiąca antydepresant.

 

A z tej prawej strony to boli Cie tylko pod żebrem czy jeszcze gdzieś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis po wysluchaniu mojej litani.....i ogladnieciu wynikow...i ponaciskania brzucha,,,stwierdzil to co ci pisalam,,,,ze nie ma obrazu choroby w moich wynikach....hmm...

tez mu mowilam ze probotyki powodowuja biegunki itd..a on...ze jestem w bledzie bo dostarczaja one dobrych klutur bakterii,,,i ze napewno nie...

 

jesli sie tak martwisz to moze idz na kolonoskopie co??

ja mam teraz wiekszy lek o moja watrobe...((:i chyba znow bede brac debudir czy jak on tam;))bo nie mialam po nim biegunek....

a dokladnie to czuje taki dyskomfort rozpychanie pod tym zebrem////keidys juz mialam z prawej dlugo...minelo bylo z lewej pamietasz jak pisalam...a teraz od swiat znow z praw.....

 

martinienzymy trzustkowe to amylza i lipaza....zrob sobie i bedziesz spokojniesza...ja teraz robilam...i duzo nie kosztuje chyba 12zl za 1...juz nie pamietam bo duzo wynikow robilam;))nie mieszkam w pl i zawsze wszystko prywt robie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martini ja myslę, że masz ZJD. Jak chcesz to zrob enzymy, ja robiłam i wyszły dobre.

A masz może bolesne uczucie rozpierania, jakby uwięźnięte gazy, które bolą kłują. ale nie mozna za przeproszeniem ich wypuścić, tylko kotłują się i przelewają w brzuchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie chyba coś bierze. Kicham 3 dzień, z nosa mi kapie i bolą mnie już całe plecy. Czuję się jakby mnie ktoś pobił.

Od 20 listopada jestem ciągle przeziębiona - nie wiem już co o tym myśleć.

Do tego śpiąca, słaba. Wczoraj wieczorem obgryzłam wszystkie paznokcie do tego stopnia, że dzisiaj z bólu nie mogę ruszać palcami co mi utrudnia wykonywanie większości prac domowych. Mam kłopoty z którymi nie potrafię sobie poradzić. Psychoterapia jakoś specjalnie nie pomaga. Chyba jestem przypadkiem beznadziejnym ...

Najgorsze jest to, że nie jestem już taka młoda. Dobija mnie fakt, że męczę się z tym gównem już przeszło 20 lat.

W tym roku mam okrągłe urodziny, fakt ten zaczyna mnie powoli przerażać. NIE CHCĘ BYĆ STARA !!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, tak mam tak, szczególnie w nocy ostatnio, normalnie czuje jak mi gazy wędrują w jelitach, czasami nie mogę ich puścić, a jak już puszczę bąka za przeproszeniem to mnie boli odbyt i właśnie jelita. mam bulgotanie, przewracani, kłuje mniei nad pepkiem, po lewej stronie, po prawej a pod żebrem to praktycznie cały czas czuje dyskomfort. mam wzdęcia i czasem czuje sie jakby moje jelita były wypchane. czasem robie nawet razy dziennie kupe, ale nie jest to rozwolnienie. jem płatki owsiane i otręby i dzisiaj jest troche lepiej z tym bulgotaniem. ale ogólnie tak jak wcześniej mówiłam - stado krasnali chadza mi po brzuchu :)

 

pod koniec stycznia mam wizyte u hematologa kontrolną - zapytam co mysli o tych próbach trzustkowych i wtedy zdecyduje czy je zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. U mnie dziś lepiej.. wczoraj kupiłam sobie ciepłe skarpety, więc w nogi mi trochę cieplej. Byłam na krótkim spacerze do sklepu i nie chwiało mnie jakoś bardzo o ile w ogóle, więc chyba powoli dochodzę do siebie. Tylko wspólniczka mnie z rana wkur%$#a dzwoniąc i gadając coś o perfekcyjnym robieniu pracy i że się nie przyłożyłam, a sama jakie robi błędy nie widzi. Też się zacznę czepiać. Czekam aż wróci ze spotkania to sobie porozmawiamy, bo rano byłam zbyt zaspana żeby odpowiednio zareagować, a teraz mnie olśniło.

A tak poza tym nadal brak czucia temperatury od pasa w dół po prawej stronie ciała, nadal boli, ale na szczęście mam w tej nodze czucie dotyku, bo prosiłam chłopaka żeby mnie połaskotał. Dziwnie mi się chodzi jakby każda noga sobie, ale staram się wierzyć, że to przejdzie i że będą lepsze chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje dolegliwosci trwają 7 miesięcy, w między czasie robiłam usg i było ok, był okres kiedy prawie wszystko mi przeszło, ale wróciło znów. mam pytanie na czym polega badanie prób trzustkowych i ile kosztuje? myślicie, że muszę to zrobić?

Aspat wystarczy na początek, kilka złotych kosztuje

Nie robili ci podczas jakis badań?

 

 

 

boje sie bo watroba wyszla powiekszona...ale niby to idzie w parze z moim stluszczeniem((:no i alat mam o 2 podwyzszony.....

Matko, o 2 to nic. Ja miałam wątrobe powiększona o 5 cm, to bardzo dużo bo jest juz wyczuwalna golymi rękami i alat miała podwyższony 50% ponad normę ;) Jesli moge ci coś doradzić to najlepszy jest Essellive lub essentiale. Kup sobie i bierz regularnie przez co najmniej pół roku - wyniki powinny się poprawić. Wątroba ma to do siebie że się świetnie regeneruje, ale to trwa wiem bo miałam zdrowotne (nie nerwicowe) problemy z wątrobą. No i za pół roku kontrolne usg :)

 

 

 

marta80, nefretis, probiotyki poprawiają pracę jelit. Poza tym czy wy naprawdę macie biegunki? (non stop latacie na kibelek?) czy tylko wodniste stolce?

 

Probiotyki polecam mimo wszystko (zawsze to lepsze od zaparć i hemoroidów ;) )

Probiotyki przyspieszają pracę jelita. Wtedy niestrawione resztki szybciej się przesuwają i nie dochodzi do zaparć i wzdęć, nie czujemy też ciężkości ani bólu brzucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@ aspat i alat to proby watrobowe a martini chodzi o trzustke wiec niech zrobi amylaze i lipaze...

 

Tez mialas powiekszona watrobe....a z czym to u ciebie bylo zwiazazne???tzn ja mam alat o 2 ponad norme...a o ile powieksz to nie wiem bo nie powiedz tylko powiedz ze raz na rom kontrol usg...i zadabac o watrobe...

zaczynam od dzis pic taki specjalny eliksir na nia mam od dietetyczki....czytalam tez ze sok wycisniety z grejfruta z 2lyzkami olwii dobrze pic na noc...jezeli chodzi o sumplementy kupilam hepatil complex,,,ale to co piszesz tez jest dobre...

a jak zregenerowala ci sie???teraz ok???

 

-- 08 sty 2015, 18:27 --

 

a jesli chodzi o biegunki to nie latam czesto...tylko mam wodniste stolce,,,,((:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marta80, mylisz się ;) aspat tez określa nieprawidłowości w trzustce jak równiez i inne choroby:

 

Wzrost może świadczyć o:

- różnych chorobach wątroby,

- różnych chorobach trzustki,

- zakażeniu mononukleozą zakaźną,

- występowaniu ostrego stanu upojenia alkoholowego,

- zawale mięśnia sercowego,

- chorobach mięśni szkieletowych (miopatie, dystrofie),

- ostrym reumatoidalnym zapaleniu mięśnia sercowego,

- kamicy żółciowej.

 

 

 

Wątrobę miałam powiększoną przez toksyny, zadziwię cię... z farby do włosów :lol: Kilka lat farbowałam się na czarno i w końcu organizm miał dość tej chemii i zbuntowała się właśnie wątroba, a poza tym miałam takie ropnie we włosach że tydzień smarowałam to sterydami.

Od tamtego czasu minęło 5 lat. No i oczywiście zakaz jakiejkolwiek farby. Teraz już wszystko ok. Przez ponad rok watroba dochodziła do siebie

 

-- 08 sty 2015, 18:34 --

 

a jesli chodzi o biegunki to nie latam czesto...tylko mam wodniste stolce,,,,((:

Więc nie masz biegunki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie biegunki wyglądały tak, że miałam ich około 3-4 dziennie, w tym ok. 2 załatwienia się, to mała ilośc, takie strzępki

reszta - luźny ale uformowany, długi stolec, woda nigdy. Kolor zielonkawy, często niestrawione resztki. Teraz załatwiam się 1-2 razy dziennie czasem na luźno, dużo. Sory za tak dogłębne opisy ale tu juz chyba nikogo nic nie dziwi:)

 

Idę do Wc zaraz po wstaniu albo kręci mnie tak do popołudnia. Wieczorem jest OK. Do tego jw. pisałam wzdęcia, gazy, kolki, bóle, szczególnie prawa str., plecy, ogólnie całodniowy dyskomfort, ostatnio zauwazyłam, ze robię częsciej siku. Nie wiem o co chodzi, pęcherz nie boli.

 

W ogóle moje całe zycie to ostatnio jelita, nie głowa, ręka, żołądek tylko durne jelita i cały lęk przez nie. Gdyby nie dawały mi tak popalić, nie bałabym się chyba niczego. Dziś nawet napieprza mnie coś w boku, w żebrach, wysoko przy każdym mocnym wdechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@ od farby o papatrz,,,,,dobrze ze wiesz od czego....i problem sie nie powtorzyl....

ja zas glowkuj od czego ona powiekszona...choc gastro powiedz ze w moim przypadku od stluszczenia,,,,

 

ja zas od 1.5roku mam alat podwyzszony..

no nic trza sie wziasc za dietke i da odpoczac watrobie...moze sie poprawi..:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martini123, dlatego pytałam o aspat bo zwykle go dają przy morfologii. Jak chcesz to rób dodatkowe badania, ale nie różnia się twoje objawy od naszych a wszyscy jesteśmy zdrowi ;)

 

 

Czy objawy somatyczne moga prowadzic do groznych chorob, a nawet smierci ????

Do chorób generalnie moga, tyle że nie objawy a sama nerwica bo można dostać wrzodów, anemii, nadciśnienia itp itd

 

 

marta80, koniecznie dieta i leki

 

marta80, powiększona wątroba może być od leków !!! szczególnie NLPZ, alkoholu, papierosów, złej diety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@, nefretis, dziekuję za odpowiedzi :). miałam usg a mimo to nie jestem spokojna, więc nie wiem czy te badania by mnie uspokoiły. ale zapytam hematologa, nie jest specjalista od trzustki ale ogólną wiedzę ma na pewno, więc doradzi mi czy mam robic czy nie. a teraz np napierdziela mnie całe podbrzusze, lewa strona brzucha i lewa strona pleców. eh. a powiedzcie mi dziewczyny jeszcze, wyżej pisałam, ale nikt mi nie odpowiedział, czy plecy moga bolec po jednej stronie od złej pozycji, albo od nerwów, czy może to występować tylko po jednej strone? takie ciągłe uwieranie. wiem, że całe plecy owszem. u mnie wystepuje to głównie po lewej stronie dlatego nakręcam sie trzustkę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×