Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

No sorry , ale dla mnie to największy zamulacz z możliwych , na paro było dobrze , na sercie zmulenie jak cholera , musiałem odstawić bo , nie mogłem się zwlecz z łóżka , osłabienie,zmęczenie,niski puls , Spanie spanie i spanie 8 tyg wyjęte z życiorysu . Brałem paro był dobry i żadnego zmulenia wbrew opini , brałem fluo aktywizował , serta spać. kurwa dobrze że już to odstawiam .

 

-- 06 sty 2015, 16:05 --

 

jakie skutki uboczne SSRI ma niby ograniczać mianseryna? chyba jeszcze bardziej zwiększyć zamulenie

przy wprowadzaniu ssri ( pierwsze 2 tygodnie) jestes przymulony ?

Ciekawy skutek uboczny

Ja bylem roztrzesiony

 

No ja nie przez pierwsze 2 tyg ale całe 8 tyg wegetowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze tu bo biore sertraline, nie wiem ile ale z ponad 3 miesiace. Nie chce mi sie zmieniac bo nic juz nie ma. Wczoraj nie przespalem prawie calej nocy bo gdzies slyszalem jednym uchem ze bezsen jakis czas jest leczniczy. Nad ranem wypilem pol szklanki grejfruta w ramach gratisa. Wiedzialem o niebezpiczenstwie. No ale jak sie przekrece to sie przekrece... Po tej szklance zle sie poczulem, zasnalem a jak sie obudzilem to po kilku godzinkach swietny humorek itp. Biore teraz omega 3.. Dobra pytanie : moge pic dalej malo grejfruta ? I co jeszcze moze mnie "odblokowac" na tej sertralinie... Nie widzialem tematu na forum wiec pisze tutaj. Help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na sercie zmulenie jak cholera.

 

Chyba sobie żartujesz albo jesteś z marsa.

 

Nie nie żartuje , ona nie tyle że mnie zmula , ona powoduję u mnie straszne zmęczenie,skrajne , spię na sercie po 14 godzin i nie mogę wstać z łużka , każda czynność mnie męczy , Musiałem odstawić bo zasypiałem na stojąco . Każde leki działają na każdego inaczej , Paro niby największy zamulacz a mnie nie zamulał nic , puki działał , mnie serta wykończyła, pzechodzę na fluo bo mnie aktywizowało.

 

-- 06 sty 2015, 23:53 --

 

A no i nie miałem na niej ani jednego dobrego dnia , ani na depreche ani na lęki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te leki sa huja warte i taka prawda :roll:

 

wlew ketaminy jednorazowy by się przydał

Niestety mafia farmaceutyczna się na to nie zgodzi

 

Szkoda że nie da się tego zrobić nawet za kase.

Żyjemy w średniowieczu

 

Da sie wystarczy kupic ketamine i sobie wstrzyknac, nie widze problema :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustlik,

bóle mięśniowe czy bóle stawów? masz to od początku brania sertraliny?

 

 

bardziej bóle mięśniowe, uczucie takiej bezślności mięsniowej i jakby sie zawiesiły, zawsze musze bicki rozmasowac po wstaniu

 

ostatnio mam zastoj w robocie, i nie pracuje malo wychodze z chaty bo nie ma co robic(nie myllić że sie boję), bo nie bałdzo, i zawsze wymyślam i kombinuje cuś żeby wyskoczyć z domu nawet sie przejść bo chyba od siedzenia w domu w bani sie ryje)

 

bo jak zaaklimatyzuje sie na dworze ze jakis czas to czuje sie spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84

Znalazłem tu na forum takie zdanie 'Sertralina w badaniach in vivo wykazała skuteczność przeciwgrzybiczą przeciwko Candida i Aspergillus'.Masz jakieś informacje na ten temat ? Czy to znaczy że jak ktoś np ma grzybice stwierdzoną czy może nawet o tym nie wiedzieć,poprzez branie dużej ilosci antybiotyków,to sertralina może pomóc i w depresji i w grzybicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wlasnie na tym polega walek na zaklamaniu rzeczywistosci, albo na tym ze ktos robi hajs na rzeczy która gówno jest warta, ludzie to lykaja bo nie maja wyboru, a nie dlatego ze chca, naukowcy maja to w dupie i biznes sie kreci, myslisz ze nie istnieje na swiecie substancja lepsza od ssri?? która jest o wiele skuteczniejsza, nagle wielke mi halo z ketamina przeciez ta substancja jest znana wiele lat :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arnibarni SSRI wykazują pewne działanie przeciwgrzybiczne ale czy wyleczysz tym większe zagrzybienie to mi się nie wydaje.

 

"Antifungal Activity against Candida Species of the Selective Serotonin Reuptake Inhibitor, Sertraline"

 

http://www.fructose.at/pdf/works/11700578.pdf

 

Patryk29 nie no nie wierzę w to, że ludzie je łykają bo lekarz tak mówi, większość osób nie będzie brała tego na czym źle się czują. Wałek jest taki, że nam te leki nie pomagają a wielu innym tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark byłem u paru lekarzy i z tego co się zorientowałem to mianseryna+SSRI to królujące u nich połączenie.

Bo to jest dobre połączenie , tak samo dobre jak twoje Paro + Mirta :)

A co do SSRI to wałek , te leki pomagają ale na krótki okres czasu , wyjść z deprechy,ogarnąć się w czasie kiedy lek działa. problem jest w tym że psychiatrzy mają mówić że te leki nie uzależniają . i tak mówią ze ssri są bezpieczne. i gośc łyka , 1 rok pomaga , 2,3 rok już jest normalnie , ale nie jest źle , następne lata , większa deprecha niż przed braniem . ale nie odstawi , bo jak odstawi to w ogólę jest w dupie , także łyka nie dlatego że pomagają , tyle że boi się odstawić, z lekami czuję się chujowo , ale bez leków jeszcze bardziej chujowo. Zmienia leki , kombinuję itd . Biznes się kręci . Tak leki pomagają i może to powiedzieć ktoś kto brał rok SSRi nie dłużej . Na dłuższą mete te leki robią spagetti z mózgu :). Szkodzą po prostu. Odstawisz jak ci się uda , jak masz szczęscie to układ dopaminergiczny się sam naprawi , a jak nie masz , to musisz się pogodzić z takim stanem. Albo łykasz coś na dopaminę. No i strzykawka do penisa po odstawieniu :) No i serotonina nie jest odpowiedzialna za depresje , to bzdura.

 

-- 08 sty 2015, 22:48 --

 

Sorry za offtop, ale tak a propos SSRI i synergizmu to rozwalił mnie na łopatki kubek na jakiś dziś się natknąłem. :mrgreen:

 

Zajebisty kubek , pewnie gdzieś u psychiatry zauważyłeś , albo w psychiatryku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×