Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

hipochondryczka98, objawy somatyczne moga się pojawiac nawet jak o tym nie myslisz. Gdyby było inaczej to nerwica byłaby łatwa do wyleczenia :roll:

Ja mam tak że czuje się super jakiś tam czas a o nerwicy przypominają właśnie objawy somatyczne zwiastujące różne "choroby"

 

Co do trwania to mogą pojawiać sie i znikac lub trwac krótszy lub długi czas

 

-- 06 sty 2015, 17:54 --

 

A jak sobie z tym radzic?

Leczyc kochana póki jeszcze nie wylądowałaś na oddziale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@ a jak u Ciebie? jest dobrze na stałe czy masz jeszcze jakieś objawy? Napisz koniecznie. Jestem bardzo ciekawa czy wraz z dobrym nastrojem ustapiły inne rzeczy.

 

Malenstwo, żadne SM, wiedziałam , że post evelinki zasieje lęk i niepokój

Ja akurat obawy nt. SM mam za sobą więc lękowo nie zrobił on na mnie wrażenia, bardzo jej współczuję i niedobre jest to, że jednak nie wszytsko jest nerwicą:(

 

Musze sobie zrobic kontrolnie TSH i to też popsuło mi nastrój, każde badania czy wyjście do lekarza to u mnie okropne lęki i biegunki.

 

Co do biegunki to niestety miałam ją popołudniu (pierwszy raz od kilku tyg) i pobolewa mnie brzuch, czuję się po prostu źle, boję się co tam sie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepszym wyjsciem jest mimo zlego samopoczucia starac sie myslec pozytywnie i chodzic do psychiatry ?

 

-- 06 sty 2015, 17:58 --

 

A i czy w mlodym wieku sie to lepiej leczy i czy leki cos daja ??

 

Sorki ze tyle pytan ale dopiero tu znalazlam osoby ktore maja podobnie i umieja mi odpowiedziec na pytania :smile:

 

Za co wam dziekuje bo z "normalnymi " ludzmi ciezko o tym opowiadac bo oni mowia jakby takie latwe bylo nieprzejmowanie sie tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepszym wyjsciem jest mimo zlego samopoczucia starac sie myslec pozytywnie i chodzic do psychiatry ?

 

-- 06 sty 2015, 17:58 --

 

A i czy w mlodym wieku sie to lepiej leczy i czy leki cos daja ??

 

Sorki ze tyle pytan ale dopiero tu znalazlam osoby ktore maja podobnie i umieja mi odpowiedziec na pytania :smile:

 

Za co wam dziekuje bo z "normalnymi " ludzmi ciezko o tym opowiadac bo oni mowia jakby takie latwe bylo nieprzejmowanie sie tym

Skoro masz 16 lat to musisz iśc z rodzicem do psychiatry ale dziecięcego! wiekszośc leków na w ulotce,żeby nie zażywać poniżej 18 roku życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, u mnie ok, zadrzają się jakieś sporadyczne objawy somatyczne ale jest na tyle dobrze że nic sobie z nich nie robię. Jak zupełnie zdrowy psychicznie człowiek czyli "tu mnie boli, tu mnie strzyka, ale jakby nic nie bolało tzn że już nie żyję" :lol::lol::lol:

 

 

Co do twojej biegunki, to nie przejmuj się aż tak mocno. Skupiasz się na tym że ona występuje przy nerwicy i chorobach a nie pamiętasz że zdrowy czlowiek tez ja miewa ;) Ja np po Debutirze lepiej się czuję, poprawa znaczna ale tez co kilka dni miewam znowu wodnisty stolec. Pomyślałam, powspominałam i raz się okazało że jadłam mrożoną pizzę (cholera wie ile razy w sklepie się odmroziła i zamroziła) a raz opiłam się pysznego koktajlu, tylko że na kefirku który zawsze mi mocno rozrzedzał stolec ;) Także nie przejmuj się ;) Nasz stolce i to co się dzieje w jelitach zależą głównie od diety, od warzywa, pieczywa, alkoholu itp itd Nie można ciągle myśleć że to choroba. Nawet małe dzieci miewają biegunki i to bez powodu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chodze . Bylam pierwszy raz w pazdzierniku wtedy przepisal mi lek ASERTIN 50 i magnez , ale nwm czy on cos daje ...

 

20 grudnia ide na kolejna wizyte i mu opowiem o tym ze znowu mi sie cos dzieje , mam nadzieje ze mi da leki ktore mi pomoga

Kochana mamy 2015:) chyba 20 stycznia:)

 

-- 06 sty 2015, 19:53 --

 

nefretis, jak pozbyłas sie leku przed Sm????? :zonk::zonk::zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evvelinka, prezepraszam, ale nie pamiętam , to Wb było zupelnie ujemne?

 

Borelioza IgG western-blot (ICD-8: S23)

 

P100 -

VIsE -

P58 -

P41

P39 -

OspA -

OspC B. sensu stricto -

Ospc B. afzelii -

OspC B. garinii -

OspC B. spielmanii +

P18 B. sensu stricto -

P18 B. afzelii -

P18 B garinii 1 -

P18 B. garinii 2

P18 B. spielmanii -

 

interpretacja: ujemny, 5 pkt. (ujemny <5, graniczny - 6, dodatni >7)

 

Borelioza IgM western-blot (ICD-9; S27)

 

Borelioza IgM P41 +

Borelioza IgM p39 -

IgM OspA -

IgM OspC B. sensu stricto -

Ospc B. afzelii -

Ospc B. garinii -

OspC B. spielmanii -

Ospc B. sensu stricto -

P18 B. afzelii -

P18 B. garinii 1 -

P18 B. garinii 2 -

P18 B. spielmanii -

 

interpretacja: ujemny, 1 pkt. (ujemny <5, graniczny -6, dodatni >7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro idę na te badania krwi, boję się, że to białaczka lub rak kości. Ostatnio jestem ciągle senny, wyczerpany jakiś, mam zawroty głowy, i nudności. :((((

W takim razie 90% z nas ma białaczkę lub raka kości, bo tez mieliśmy, mamy lub miewamy takie objawy ;)

Wszystko bedzie ok zobaczysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malenstwo, po prostu zniknęły mi objawy ale trwało to bardzo długo i powoli. Przeniosły się na inne częsci ciała. Niestety nikt nie wyleczył mnie z tego z dnia na dzień. Z lekiem o SM zyłam jakieś 1,5 roku albo więcej

 

ale mam doła :( , płaczę, jestem słaba, drugi raz WC, bóle brzucha, prawej strony, pachwiny, w ogóle całego brzucha, pleców, bardzo sie boję...a było juz tak miło parę dni.

 

D@ri@nk@ wczoraj zjadłam mrozony bób bez skórek i mrozony szpinak (na obiad) może to po tym, stolec luźny, dużo i zielonkawy. Nie wiem czy szpinak rozluźnia. Mam dość. Też biorę Debutir, mam wrazenie, ze pomógł mi wyjść z biegunek, a tu znowu sraka.

Do tego pobolewania w stawach, kolana, krzyż.

 

Sinister, będzie dobrze...ja też jestem senna i mam nudności juz od kilkunastu tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, co prawda skopiowane z portalu dla niemowląt :lol: ale zasada się nie zmienia :P

 

 

Warzywa

marchew-zestalające

dynia -normalizujące

zupka jarzynowa -normalizujące

krem ze szpinaku -rozlużniające

 

Generalnie nasz organizm nie lubi mrożonek, więc na bank po tym. Tym bardziej że znam to z autopsji ;) Nie masz powodów do zmartwień :)

 

 

Co do stawów i tym podobnych bóli to wyczytałam że dieta ma ogromny wpływ a także: " Destrukcyjną rolę odgrywa nadwaga i otyłość, a nawet długotrwały stres, który może wywołać niekorzystne zmiany w mazi stawowej"

czyli tak jakby dotyczy nas wszystkich ;) Poza tym wstawiałam bmm linka do artykułu, myślę że powinnaś przeczytac ;)http://www.nazdrowie.pl/artykul/ruch-i-dieta-na-zdrowe-stawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evvelinka, Eh, przy takim wyniku radziłabym Ci jednak tematu bb nie olewać , Ja przyznaję , nie jestem obiektywna, widzę tej bb wszędzie za dużo , ale jestem przekonana, , że to jest powazny problem, zupełnie lekceważony przez lekarzy :? Diagnostyka jak sama pewnie wiesz pozostawia naprawde wiele do życzenia, a przewlekła jest cięzko w testach wykrywalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evvelinka, Eh, przy takim wyniku radziłabym Ci jednak tematu bb nie olewać , Ja przyznaję , nie jestem obiektywna, widzę tej bb wszędzie za dużo , ale jestem przekonana, , że to jest powazny problem, zupełnie lekceważony przez lekarzy :? Diagnostyka jak sama pewnie wiesz pozostawia naprawde wiele do życzenia, a przewlekła jest cięzko w testach wykrywalna.

mojej znajomej córka tez usłyszała diagnoze SM ale były tak zdeterminowane,ze robiły badania na BB i okazało się ,ze to własnie to. Tak jak piszesz przewlekla jest olewana przez lekarzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mówicie o boreliozie a ja ją kompletnie olałam :roll: Jestem od wielu lat grzybiarką i kleszczy miałam więcej niż 5 w szkole :lol: Niektóre się źle wyjęły to do tej pory jakieś główki zarośnięte pod skóra mam :roll:

 

-- 06 sty 2015, 20:24 --

 

evvelinka, Eh, przy takim wyniku radziłabym Ci jednak tematu bb nie olewać , Ja przyznaję , nie jestem obiektywna, widzę tej bb wszędzie za dużo , ale jestem przekonana, , że to jest powazny problem, zupełnie lekceważony przez lekarzy :? Diagnostyka jak sama pewnie wiesz pozostawia naprawde wiele do życzenia, a przewlekła jest cięzko w testach wykrywalna.

mojej znajomej córka tez usłyszała diagnoze SM ale były tak zdeterminowane,ze robiły badania na BB i okazało się ,ze to własnie to. Tak jak piszesz przewlekla jest olewana przez lekarzy

Tylko przewlekła daje juz takie objawy że można na powaznie myśleć o niej. Natomiast na początku można ją pomylić ze wszystkim :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malenstwo31, Olewana jest i świeża i przewlekła, ehh to temat na który można by kilka ksiązek napisać :?

 

D@ri@nk@, Niekoniecznie z tymi objawami , Typowych , specyficznych nie ma, Są ludzi u których po kilku miesiącach objawy sa bardzo silne wielonarządowe it . a są tacy którzy noszą to g.. po kilkadziesiąt lat i wyglądają całkiem zdrowo , jestem żywym przykładem :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evvelinka, Eh, przy takim wyniku radziłabym Ci jednak tematu bb nie olewać , Ja przyznaję , nie jestem obiektywna, widzę tej bb wszędzie za dużo , ale jestem przekonana, , że to jest powazny problem, zupełnie lekceważony przez lekarzy :? Diagnostyka jak sama pewnie wiesz pozostawia naprawde wiele do życzenia, a przewlekła jest cięzko w testach wykrywalna.

 

Ależ dla mnie od początku było dziwne, że każdy mówi, że nie mam nie mam, a punkt więcej i bym miała :/ Jeśli mam boreliozę to naprawdę przewlekłą i od wielu lat olewaną. Druga sprawa, że kleszcza nigdy nie miałam, ale jeśli przenoszą ją też komary to jest duża szansa, bo chyba nikogo tak nie tną jak mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@ dziekuję, że mi to znalazłaś, co prawda dzis szukałam ale nie znalazłam, że szpinak rozluźnia, wszędzie pisali, że jest bardzo zdrowy i tyle. A ja juz 2 raz przez ostatnie 3 mce mam rozwolnienie po nim. Nie będę tego jeść.

 

Chyba naprawdę moje jelita są b. wrażliwe, wczoraj po zjedzeniu bobu miałam okrutne gazy i brzuch jak balon wraz z burczeniem non stop, po dziś dzień:)

 

Jasny gwint, czy nasze życie będzie już zawsze polegać na szukaniu "jaką ukrytą chorobę możemy mieć"? U mnie na tapecie oczywiście jelita, żołądek, wątroba również nerka, stawy, totalne osłabienie - nie jestem w stanie odkurzać.

Długo nie pisałam, czułam się lepiej więc chciałam nie zaglądać ogólnie na Internet, miałam gości, zakupy, smiechy, trochę alkoholu, a teraz koniec laby, wszyscy wracają do roboty i znowu proza zycia - od weekendu do weekendu, szkoła, poranne wstawanie, samotnosc w domu. Masakra :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, dla mnie najgorsze jest jak zostaje w domu. teraz mialam wolne od 20 grudnia no i efekt jest:) wole być w pracy nawet jak czasami jestem 12godzin to wracam zmeczona ale nie mam czasu myslec co mi dolega:) i praca z ludźmi:) zreszta z samymi facetami:)

a co do osłabienia i bólo stawow ja tak miałam po ecitilu i seronilu, czyli to efekt uboczny leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, Bób mocno wzdyma, łyknij z 5-6 espumisanów i załatwią sprawę ;)

Jedz i szpinak i bób bo naprawdę sa zdrowe :)

Po prostu zacznij czasem myśleć o tym że nie wszystko to choroba że czasem niektóre rzeczy to reakcja organizmu jak u zdrowego człowieka ;)

 

-- 06 sty 2015, 20:59 --

 

nefretis, skąd ty jesteś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malenstwo no dokładnie...owszem byłam w domu ale z ludźmi, jeździłam codziennie do mamy gdzie była kupa gości przez 2 tygodnie, wieczorem, po "lampce" szampana (lub dwóch:) do swojego domu, zadowolona, spać i rano od nowa balanga, potem zakupy w poznanskich galeriach, zero lęków, olewałam pobolewania ale dziś - uświadomiłam sobie, ze to koniec, że trzeba się znowu zająć sobą, zrobić TSH, szukać nowego endokrynologa, osłabienie, całodniowe bóle brzucha, mąż sobie ze mnie żartuje, nie mam nikogo.

 

no...Twoja praca z samymi facetami na pewno stawia do pionu, chciałabym tak :)

 

 

Nie chce mi się zapisywać na psychoterapię - a powinnam, psychiatra nakazał. Odwlekam juz miesiąc. Nie wiem czy psychoterapia pomoże w dolegliwościach somatycznych.

 

D@ri@nk@ mieszkam w Gorzowie (lubuskie), a co jeździsz gdzieś w okolicy?:)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evvelinka, Komary z duzym prawdopodobieństwem przenoszą, ale to nie udowodnione na 100 % Jednak co do

kleszcza to nigdy nie można mieć pewności . Wiesz jak maleńkie są nimfy?

 

 

Borelioza-kleszcz-wielkosc.jpg

 

Tak.. w październiku miałam kleszcza.. byłam nawet w szpitalu na wyciąganiu, jeśli miałam coś wcześniej to nie pamiętam. Wiem, że są małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×