Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      26
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym że te leki pomagają , ale krótkoterminowo , nie można ich łykać latami bo naprawdę mózg nie da rady , nie powqróci do równowagi i jest tragedia

Ktoś kto bierze krótko będzie wychwalał leki że mu pomogły się ogarnąc , znaleźć przyjaciół , pracę itp . ale ktoś kto widzi to długoterminowo , nie rok,2,3 , ale co się dzieje potem. Potem nie ma wyjścia .

 

Tego co piszesz nie wiemy, bo SSRi maja za krotki staz na rynku. Mi pomagaja juz po raz szosty od kolejnego nawrotu i za kazdym razem sa skuteczne. W sumie ciagne juz tak 8 lat. Malo tego nawet nie zmieniam leku - caly czas zaskakuje (odpukac) zawsze fluoksetyna. To jest nic w porownaniu z tym co czytam na zagranicznych forach. Tam niektorzy jada caly czas na ssrajach od momentu ich wprowadzenia na rynek. Nadal zyja. Wiem, ze to syf i nie wiem co bedzie z organizmem za 20 - 30 lat, ale mam to w dupie, bo dzieki nim jakos zyje. Fakt moglbym moze dociagnac setki bez chemii i fizycznie byc okazem zdrowia, jednak oblicze kiludziesieciu lat zycia w paralizujacym leku i smutku, który uniemozliwia normalne funcjonowanie nie usmiecha sie ani mi, ani chyba zadnej chcacej czerpac choc minimu radosci z zycia osobie na tym forum. I dlatego tu sleczymy , przescigamy sie w nazwach lekow i sprawdzamy ich dzialanie na sobie. Nasza choroba po prostu pozbawila nas niezaleznosci. Jestesmy uzalenieni na medyczna ingerencje z zewnatrz i mamy pecha bo w obecnych czasach medycyna oferuje nam szkodliwa farmakoterapie.

Zgodze sie jednak, ze sa ludzie, ktorym leki z dnia na dzien po kilku latach przestaja pomagac. Jest to smutne i zastanawiajace, ale jeszcze smutniejsze jest to, ze nikt nie bada tego dlaczego tak sie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1986, no ale teraz bierzesz sertaline?? jaką dawkę i jak się czujesz na niej.

No i z kim uprawiasz sex , jak jesteś sam ?:) Bo ja jestem też sam i nie uprawiam w ogole sexu :)

 

biore, 5 dni bralem 1/4 tabletki

dzis wziolem 1/2

zobacze jak będę spał. Jeśli lek będzie miał negatywny wpływ na spanie to go odstawie

Spanie w nocy dla mnie ma najwyższy priorytet

Już ci pisałem że są ogloszenia więc to nie problem jak sa checi i sila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiam to gówno , przechodzę na inne SSRi na fluo chyba , po tej asentrze tylko sie spi i spi i jest się zmulonym , tętno 50 , boję sie ludzi , robi ze mnie ciotę ten lek :) a na depresje nie działa wogólę. Paro przynajmniej działało na mega pewność siebie , fluo działało elegancko na depresje ale na fobie nie , a to gówno na nic nie działa tylko szkodzi.

 

-- 03 sty 2015, 23:33 --

 

Siłowy + Aeroby .

 

 

A samymi aerobami dało by rade?

 

Myślisz ,że jak się odstawi lek to metabolizm przyspieszy i wroci do dawniej formy?choć watpie :(

 

pewno , dieta jest ważna , możesz nawet leżeć , jak będziesz dostarczał organizmowi mniej kalori niż spalasz w ciągu dnia , chudniesz.

 

oblicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne http://potreningu.pl/kalkulatory/bmr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1986,

no to zostaje Ci słaby Coaxil który nie daje żadnych skutków ubocznych ale może być za słaby żeby cokolwiek pomóc, sam go chciałem brać przez to ze mi dają w kosć skutki uboczne SSRI

 

a esci ?

 

ewentualnie pociąg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy SSRI bedzie miał na początku skutki uboczne, z tym ze zamiast pobudzenia na jednym moze byc zamulenie na drugim, jedno i drugie daje w kość

jaki pociąg?

 

-- 04 sty 2015, 12:56 --

 

ja kiedyś na esci wytrzymalem tydzień bo byłem skrajnie zmęczony i osłabiony, mozna kombinować z bardzo małymi dawkami na początku zeby to zmniejszyć tak ja to teraz robie, ale skutki uboczne i tak są nawet przy dawkach bardzo małych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś na esci wytrzymalem tydzień bo byłem skrajnie zmęczony i osłabiony

Na esci pierwszy tydzień miałem wycięty z życiorysu,brak snu,czasami nie kontaktowałem,ciężkie myślenie,poty w nocy,byłem słaby,całkowity brak apetytu nawet fluoksetyna mi tak nie zachamowała apetytu jak esci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś na esci wytrzymalem tydzień bo byłem skrajnie zmęczony i osłabiony

Na esci pierwszy tydzień miałem wycięty z życiorysu,brak snu,czasami nie kontaktowałem,ciężkie myślenie,poty w nocy,byłem słaby,całkowity brak apetytu nawet fluoksetyna mi tak nie zachamowała apetytu jak esci.

kurde, gdyby mi cos zahamowało apetyt to byłabym szczęśliwa... a na każdych lekach żrę jak świnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1986,

no to zostaje Ci słaby Coaxil który nie daje żadnych skutków ubocznych ale może być za słaby żeby cokolwiek pomóc, sam go chciałem brać przez to ze mi dają w kosć skutki uboczne SSRI

 

a esci ?

 

ewentualnie pociąg

 

ESCI nie bierz to szajs przereklamowany , ładna kasa tam została wpomowana :) , u każdego psychiatry ,karteczki z mozarinem, nawet zegary na poczekalniach z mozarinem :)podkładki pod myszkę z mozarinem , "Najbardziej selektywny" jak by to miał być plus , to jest minus , dlatego przechodzę na fluo , bo jest najmniej selektywna i pobudza , a sertę spale w piecu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie krótkie pytanie:

 

Ostatecznie do mojej psychoterapii dołączyły leki, które zacznę brać na dniach, jak tylko zrealizuję receptę.

 

Te leki to: Asentra i hydroksyzyna, z czego psychiatra powiedział, że ten pierwszy lek to zdecydowanie jest dla mnie najważniejszy.

 

Wszystko mi wytłumaczył co i jak, zapomniałem tylko go zapytać o jedną rzecz - jak się ma branie tych leków do interakcji z lekami ziołowymi?.

 

Obecnie biorę mieszankę takich środków jak:

 

Waleriana, ashwagandha, melisa, lukrecja, wąkrotka azjatycka.

 

Słyszałem, że żeńszeń i dziurawiec mogą wchodzić w interakcje, ale ja tego nie biorę.

 

I że ashwagandha to prekursor serotoniny po dłuższym czasie brania, jak to się ma do asentry?.

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wyjaśnić jakie zalety oprócz poprawy snu niesie za sobą dołączenie Mianseryny do Sertraliny?

 

masa pójdzie w góre :mrgreen:

ogólnie mianseryna ma za zadania zniwelowac uboki ssri, dziala tez synergicznie, bedzie wiecej sero, NA jak równiez troche dopaminy, ale najpierw bedzie bolalo zeby pózniej moglo byc lepiej.

w jakiej dawce birzesz mianseryne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Patryk piszę , na masę na zimę jak znalazł :) , lerivon lub mirtazepina . I doładowanie NA. Dla mnie to najlepsze leki do mixów z SSRI , dobrze się uzupełniają , kiedyś jak paro mi przestało działać , dodałem mirtazepiny, to po około 2 tyg , jak by mi się na nowo ładowała paroksetyna ,zajebiście się czułem , ale masa (nie mięśniowa) tłuszczowa i woda :D nie pozwoliła mi kontynuować leczenia. Cwiczę na siłcę , robie masę, ale mięśniową , a nie chcę żeby mi spowolniło metabolizmu , nabrać wody podskórnej itd . Więc to jest największy mankament tych leków, bo tak to do SSRI są zajebiste. A no i dawka 30 mg lerivonu, to raczej na niwelowanie uboków SSRI , tak 60 byś musiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podobnie jak i w przypadku Anafranilu, dodatek Mianseryny wzmacnia jego działanie i ogranicza skutki uboczne. Jeśli chodzi o wagę to jestem spokojny. Wcześniej łykałem 30 mg lerivonu razem z 75 mg anafranilu i nie przytyłem. Zastanawiam się tylko czy nie zmniejszyć dawki Lerivonu do 15 mg. Może polówka wystarczy na wzmocnienie działania i skutki uboczne Sertraliny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×