Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

zaneta434

U mnie nie jest źle,biore 30 mg,ale chodzi mi myśl po głowie żeby zmienić na sertraline,bo ona jest silniejsza serotoninowo i może lepiej bym po niej spał niż na fluo.Fluo w gruncie rzeczy tak bardzo nie uspokaja,bardziej właśnie nakręca i to jest zaleta i wada zarazem.Na pewno fluo działa lepiej niż jakbym nic nie brał,bo jednak ten umysł jest 'czystszy' można sie skupić,nie męczą negatywne myśli.Samopoczucie jest ok.Zastanawiam sie czy otrzymam jeszcze jakieś profity od fluo po 3 i pół miesiąca brania ? Czy zaczne spac bez brania mianseryny czy zolpidemu.Spotkałem sie z opiniami że fluo pomaga bardziej w perspektywie miesięcy niż tygodni.Z drugiej strony wiem że zmiana na sertraline znowu wiązałaby sie z przechodzeniem przez uboki i ładowaniem leku.Może jeszcze posiedze na fluo i poobserwuje.Jak to sie mowi najbardziej rozsławiony lek na swiecie musi być dobry,a przynajmniej należy w to wierzyć :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arnibarni Ty mi leku nie zmieniaj i nie uciekaj z tego forum ;-) a tak powaznie to tez caly czas daje sobie czas na rozkrecenie leku na maxa i licze, ze bedzie extra bo strach przed nowym lekiem i ubokami przeraza mnie. Szczerze mowiac jest duzo lepiej niz 3 miesiace temu ale jednak idealnie tego bym nie nazwala. Cierpliwosc poplaca wiec spokojnie dajmy sobie jeszcze czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

click88, ja schudłam w pierwszym miesiącu brania, bo straciłam kompletnie apetyt.

 

Biorę fluo od lutego zeszłego roku i stwierdzam, że teraz działa zdecydowanie słabiej. Ktoś z Was też tak miał?

W wakacje byłam w najlepszej formie, a teraz wróciły mi jakieś niepokoje i z motywacją gorzej. Może pogoda ma w tym też swój udział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle mam dylemat 15 ide do psychiatry nie wiem na co zmienic fluo czy esci czy zostac przy wenli nie chce tyć!!
ja pozostał bym na wenli, to tylko na początku będziesz się tym przejmował, potem weźmiesz to za normę, psycha ważniejsza!... wmów sobie że teraz będzie masa, potem rzeźba :P pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety z powodu porblemów żołądkowo-jelitowych musze odstawic fluo i zamienić na coś innego.Zastanawiam sie między sertą a wenlą ? Czy kończąc brać fluoksetyne w jeden dzień moge przejść na małe dawki innego antydepresantu następnego dnia ? Czy musze odczekać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arnibarni - jesli ci pomaga fluo to ja bym tak latwo z niej nie rezygnowal - jestes gotowy na powrot do punktu wyjscia i czekanie co najmniej kolejnych 60 dni na mocno niepewną poprawę? Tym bardziej, ze twoje uboki nie sa typowe. Zrob sobie najpierw wszystkie badania - krew, usg - moze cos z ukladem trawiennym nie tak?

Wenla na mnie nie dzialala, do tego wykastrowala najmocniej. Sertry nie bralem, ale np. w stanach cieszy sie najwieksza popularnoscia. tych dwoch bym wybral sertre, ale to jest wrozenie z fusow. Rownie dobrze moze lepsza dla ciebie moze okazac sie wenlafaksyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czwarty dzień na fluo, zarąbiste samopoczucie. Najważniejsze, że to chyba jedyny ssri, który mnie nie zamula. Wellbutrinu nie biorę na razie ale może dorzucę sobie ze 150mg kiedyś. Obecnie 20mg fluo ale pewnie podbiję dawkę. Zadowolenie, cisza, spokój, bez gonitwy myśli, zrównoważenie, dobry nastrój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czwarty dzien na fluo a Ty juz o samych pozytywach? Super, ale to jeszcze za wczesnie na dzialanie. Mysle, ze wszyscy sie ze mna zgodza. Ja czekalam bardzo dluuuugo i efekt calkiem niezly uzyskuje dopiero teraz na 30 mg po 4 miesiacach ;-) W kazdym razie zycze Ci szybszych efektow :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem w ciągu 8 lat dziesiątki leków, setki kombinacji, przeszedłem przez niemal wszystkie ssri i większość tlpd. Fluoksetyna to był mój pierwszy lek, brałem ją w 2007 roku. Wali mnie co inni mówią i piszą o lekach, ja podaję swoje odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×