Skocz do zawartości
Nerwica.com

Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem


gosia hd

Rekomendowane odpowiedzi

hey witam Wszystkich w tym nowym roku .. czy wszystko w porządku Arasha buraczek58 , u mnie jakoś leci , byle tak dalej... :D mam nieraz leprze lub gorsze dni, ale jakoś do przodu , z dniem coraz to lepiej ...

 

-- 04 sty 2015, 21:03 --

 

rzeczywiście kot ma jakieś dziwne oczy hmm :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Troszkę mnie tu nie było ale w Nowym Roku postanowiłem w końcu zajrzeć do wątku w którym pomogliście mi wytrzymać trudny okres odstawiania. Pozdrawiam Wszystkich gorąco, tych którzy już zwyciężyli i tych którzy wkrótce zwyciężą z benzo :brawo: . Dziękuję zwłaszcza Wam buraczek58 i Arasha. Trzymajcie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna sprawa, która nie daje mi spokoju. Zolpidem odurzał mnie i bez dwóch zdań musiałam go odstawić. Z benzo kłopot jest taki, że bardzo dobrze mnie motywuje. Nie mam lęków, więc kondycyjnie wracam do czasów, kiedy byłam aktywna. Chce mi się pójśc do pracy i po prostu żyć.

Niektórzy lekarze amerykańscy uważają, że są pacjenci, którzy powinni zażywać benzodiazepiny długoterminowo, bo nie ma innego wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna sprawa, która nie daje mi spokoju. Zolpidem odurzał mnie i bez dwóch zdań musiałam go odstawić. Z benzo kłopot jest taki, że bardzo dobrze mnie motywuje. Nie mam lęków, więc kondycyjnie wracam do czasów, kiedy byłam aktywna. Chce mi się pójśc do pracy i po prostu żyć.

Niektórzy lekarze amerykańscy uważają, że są pacjenci, którzy powinni zażywać benzodiazepiny długoterminowo, bo nie ma innego wyjścia.

Witam, też czytałam publikacje o benzo, że w takich samych dawkach działają leczniczo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec dlaczego po pewnym czasie ludzie biora coraz wiecej, ? organizm sie przyzwyczaja , przychodza lęki nawet po benzo, nie daja rady.

Hania nie wiem.

Wiem jedno z własnego doświadczenia, zazywalam długo tylko nigdy nie zwiekszylam dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buraczek58, a ja myślałam, że mnie olałaś :? Z Tobą to nigdy nic nie wiadomo :bezradny: Teraz też się długo nie odzywałaś, a forum podczytywałaś ( wiem, bo mam benzowizora ... dostałam od Przemka na gwiazdkę :mrgreen: )

 

szary_wicher, martwiłam się o Ciebie nicponiu :pirate: Ale od razu mi się przyjemniej zrobiło, jak o mnie wspomniałeś :105: Wpadaj do nas częściej ;) Jak Ty się w ogóle czujesz ? Benzo poszły całkiem w odstawkę ? Napisz coś więcej.

 

-- 12 sty 2015, 00:03 --

 

Aha .. kochani, bo zapomniałam Wam napisać ... UDAŁO się zostać NIEBANALNĄ KOBIETĄ NA FORUM :yeah::yeah::yeah: ( niestety bez tytułu :bezradny: ) i to o jeden głos ... dlatego dziękuję Wam za każdy wyraz poparcia mojej skromnej acz szalonej persony.

Kłaniam się nisko :uklon::uklon::uklon: ( Michaeli, andrzejowi, Przemkowi ... nicpoń jeden, już się za kolejnymi ogląda :pirate: i Tobie buraczek )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha benzo poszło w odstawkę :great:, dzisiaj mijają dokładnie 4 miesiące od ostatniej tabletki Xanaxu. Z samopoczuciem jest bardzo różnie, od tego odstawienia cały czas miewam co kilka dni okropne ataki lęku, które potrafią trwać całymi godzinami, mam też ciągle problem z oczami, nie powiem mogłoby być lepiej :bezradny:. Z drugiej strony satysfakcja, że się tyle czasu wytrzymało bez benzo jest niesamowita i bardzo podbudowująca. Teraz kiedy mam przed sobą jakieś stresujące wydarzenie to pierwszą myślą nie jest już ta o wzięciu tabletki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety jak już ktoś to powiedział , życie ludzie ludzkie często w dużej mierze sprowadza się do tego aby poprawiać sobie nieustannie nastrój, ale da się to rzucić lub przynajmniej brać raz na jakiś dłuższy czas aby benzo nie zdominowało człowieka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam Wasze wpisy - jedni już odstawili benzo, inni nie (mam na myśli siebie). Minęło właśnie 21 lat jak jestem na clonie. Co prawda przez 7 m-cy udało mi się zejść z dawki 2 mg do dawki 0,5 clonazepamu,ale wówczas zaczęły się u mnie wszystkie objawy odstawienne, o których wspomina prof. Ashton i które nasiliły się w 5/6 dobie jak przeszedłem na dawkę 0,5mg. Nie jestem tak w temacie benzodiazepin otrzaskany jak większość z Was, ale zweryfikowałem swój sposób odstawiania. Większość tu na forum zażywała pewnie 5 lat benzo no i przede wszystkim jesteście dużo młodsi wiekiem metrykalnym, a ja długodystansowiec w zażywaniu, stanowczo za szybko schodziłem z dawek (3 tygodnie). Jednak uważam,że i tak odniosłem sukces! Dlaczego? Zmniejszyłem z 2 mg i aktualnie jestem na 1 mg. Natomiast teraz podjąłem drugi raz schodzenia z clona, będę schodził o 0,125 mg już co kwartał i za rok będę będę na dawce 0,5mg. Kochani - nigdzie mi nie pilno - myślę,że do emerytury zdążę zejść do zera, a jeżeli nie, to i tak nie pozwolę sobie na życie w jakimś dyskomforcie psychicznym i być może,że zostanę na bardzo minimalnej dawce, wcale to mnie nie przeraża, bo teraz funkcjonuję normalnie. Życzę każdemu udanej walki z benzodiazepinami i serdecznie pozdrawiam. Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szary_wicher, ratuj się czym możesz, ale już nie benzo :!: Pewnie jesteś młody i szkoda tkwić w nich, ja już tyle lat mam na karku,że mogę już jedynie "bawić się" z benzo, uda się - nie uda :?: ale jestem pozytywnie nastawiony do schodzenia i pewnie kiedyś tam się uda :lol: Mi hydroksyzyna przy lękach nie pomagała, może za mało brałem, bo 25mg ?, a trzeba było brać mi więcej może? Teraz jak nie mam lęków to 10mg wystarcza,ale tylko raz wziąłem.Trzymaj się chłopie i nie daj się "złamać" tabletce - najgorszy i najdłuższy okres masz już za sobą. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×