Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj do snu włączyłem dla przypomnienia "Zieloną milę". Nie udało mi się przy nim zasnąć. Magiczny film! ;)

 

 

Zebrec podzielam Twój zachwyt. Bardzo podobał mi się Tom Hanks w tej roli. Drugi film, gdzie zagrał genialnie, to "Philadelphia". Uwielbiam te dwa filmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borgman 2013, nie zrozumiałem go do końca ale dobrze mi się oglądało, działy się przedziwne rzeczy ;)

 

Początek 2014, kolejny obok "True Detective" film, który poprzez nawrócenie bohatera będącego uosobieniem naturalizmu, stanowi zadośćuczynienie dla urażonej obrazem człowieka w świecie odsłanianym przez naukę, ludzkiej dumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Szukałam ostatnio czegoś podobnego do "Withnail i ja", bo dużą frajdę sprawił ten film. Bardzo chciałam zobaczyć coś w podobnym klimacie i tak jak polecał Hanszajrzałam na Filmweb. Padło tam kilka tytułów, a między innymi "Naked" z 1993 roku.

 

Rzeczywiście klimat filmu podobny, znów mamy do czynienia z zimną, deszczową Anglią. Akcja filmu znów osadzona w pięknej epoce początków europejskiego hipizmu (tak mi się przynajmniej wydaje). I przede wszystkim bohaterowie są nietuzinkowi, ekscentryczni, mają niebanalne upodobania, co powoduje tym samym, że filmy tego typu mają raczej wąskie grono odbiorców:) Znów jest to komedia wymieszana z dramatem, jednak znacznie więcej jest tu dialogów, niż w "Withnail i ja". ALe film generalnie bardzo mi się podobał i chcę go polecić, ale tylko ludziom, którzy lubią tego rodzaju kino ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był słaby. Kto lecąc na planetę (czy księżyc, nie pamiętam co to było), gdzie spodziewa się spotkać obce formy życia, bardzo zaawansowane bierze niezrównoważonych ludzi, naukowcy zachowują się jak dzieci. Przecież do takiej misji to by była ostra selekcja z różnych względów, poza tym to było tak, że to jakiś bogacz to sfinansował, tak? Więc bogaty gość tym bardziej nie chce stracić, więc tym bardziej dba o sukces misji i zabezpieczenie jej. Ja na pewno bym zapakował tam z pluton doświadczonych najemników, ot tak właśnie dla świętego spokoju. Najlepsza to była scena z murzynem i tą babką, murzyn do niej z tekstem coś w stylu "ruchasz się? bo pewnie bo takiej podróży jesteś napalona" a ona "za 5 min u mnie" xD.

 

Oglądaliście "Big Lebowski"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×