Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

 

No to mnie pocieszyłaś że lek zatrybia na 100% po pół roku :D

 

Jej raczej chodzilo ze po pól roku dziewczyna powinna byc zdrowa, czego jej zycze, ale mi tak samo lekarz mówil tylko mi powiedzial ze ja po roku bede zdrowy - kurde co za niefart :pirate:

 

Dokładnie tak ;)

 

Nie będe odczuwała znacznej poprawy z dnia na dzień, raczej z miesiaca na miesiąc a po pół roku powinno być ok i można mysleć nad odstawieniem leków :)

 

 

Ja już walczę 12 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 15 mg już i jest odrobinę lepiej. Drżenia dłoni dokuczają i potliwość. Nastrój jest trochę lepszy, a raz miałem nawet stan hipomanii bo czułem się najważniejszą osobą we Wszechświecie, boską niemal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam Mozarin chyba z pół roku najpierw 10 mg potem 15.Niestety mi raczej zaszkodził.Byłam ciągle i tak smutna,ataki szlochy 3 razy w tygodniu.Problemy z siniakami i miesiączkowaniem.Ostatnio zaczęłam być po nim agresywna,bujałam się i wróciłam do starego dobrego prozacu i już jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija 18 dzień na amitriptylinie w dawce 300mg ,do tego od dwóch dni dołączyłem escitalopram w dawce 7,5 mg,okazyjnie dołączam amisulpryd w dawce 200mg.Narazie brak jakiegokolwiek efektu przeciwdepresyjnego,postawiłem brać amitriptyline przez 8 tyg,jesli nie zadziała odstawię ją i wejdę na któruś z tych substacji-tianeptyna lub mirtazapina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wy mi doradzicie lecze sie juz wiele lat doswiadczenie duze. Obecie biore 75 wenlafaksyny i schodze biore rowniez absenor 600 mg dziennie tyje od lekow ogolnie nie moge zgubic wagi od czasow paro. Chce zmienic wenle bo nie czuje juz jej dzialania a bralem rozne dawki w ciagu 2 lat obecie mam duzo objawow somatycznych nerwicy czy zmienuc na esci czy fluo. Jak zmienac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , Jestem tu nowy moja przygoda z lekami zaczela sie mniej wiecej rok temu trafilem do psychiatry . z racji tego ze zarzywalem zolpidem na noc na bezzsennosc - mam stresująca prace prowadze wlasna dzialalnosc . Czuje ze mam depresje i lęki nie są moze to jakies sine leki ale taka niechec do wszystkiego itp. lekarz przepisal mi trittico i mozarin ale wtedy wykupilem tylko trittico i bralem te trittico. Niestety slabo pomagalo . udalem sie do drugiego lekarza i dolczyl mi jeszcze mianseryne - miansec . niesesty tez nie bylo poprawy co do nastroju . Teraz od miesiaca czasu dolozylem nexapram - lexapro biore pol tabletki czyli 5 mg - w pierswszych dniach bylo ok a teraz tak jakby sie unormowalo szalu nie ma jesst troche lepiej . dodam jeszcze ze trittico juz odstawilem biore teraz tylko miansec 10mg na noc doraznie zolpidem no i pol tabletki od miesiaca nexapram . doradzcie moze zwiekszyc dawke do 10mg a moze jeszcze poczekac ?

 

Czekam na sensowne odpowiedzi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym ze mieszkam w malym miescie i mam takiego lekarza pstchiatre ze co mu powiesz to jest dobrze . Sam zasugerowalem mu zeby dolozyc lexapro bo moja mamma to bierze to sie zgodzil. samemu trzeba testowac . Z checia nie bral bym tego zolpidemu tylko miansec ale slabo mi sie po nim zasypia . budze sie w nocy i mam lęki a jak wezme zolpidem spie spokojnie

co o tym sądzicie ? a moze zwiekszyc dawke mianseryny biore tylko 10 mg z tego wzgledu ze jak wezme wiecej to z rana jestem nie do zycia i nie moge sie ocknąc . ;/ po zolpidemie tego nie mam jak wezme sam zolpidem to sie wysypiam ale boje sie go brac bo ponoc jest mocno uzalezniajacy . prosze doradzcie cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powerade, Po kilku tygodniach to zamulenie mija po mianserynie, wiem bo bralem, zolpidem jest zajebisty, ale uzaleznia, mozesz poczytac watek o zolpidemie jak ludzie sie wpierdolili biorac to latami na sen, doraznie mozesz brac zolpidem ale nie codziennie, swoja droga po co komu lekarz który nic nie wyjasni nic nie zasugeruje, tylko po to zeby recepte wypisal, kurwa co za kraj :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał po tym leku lub Mianserynie 60mg efekt uboczny w postaci gęstej śliny w buzi jakby flegmy która utrudnia życie.

Miałem tak raz po moklobemidzie 150mg (z tego co wiem działa on na dopaminę) , więc bardziej podejrzewam Mianserynę, ale nie wiem czy to minie czy nie.

Pamiętam że moklobemid odstawiłem i minęło.

 

Proszę o odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powerade, możesz brać Lexapro,Mianseryne i Zolpidem razem Zolpi uzależnia,doraźnie OK,ale na dluzsza metę nie.Dawka miansy typowo nasenna jest do 30 mg.Poranna zamula po niej mija po jakimś czasie,spróbuj zwiększyć dawkę.

 

-- 28 gru 2014, 19:36 --

 

boogyman, suchość w ustach miałam i mam to norma,ale żadnej flegmy w gardle nie miałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytrynka z tym ze ja biore ten miansec juz z 3 miesiace i nic . dalej ta zamula z rana a z racji tego ze mam napieta prace od 7 rano na nogach nie moge se na to pozwolic zeby sie budzic do godzyny 12stej :/ probowalem juz z dawka 20mg czyli dwie tabletki i bylo jeszcze gorzej teraz jestem na 1 tab 10 mg i tez nie jest najlepiej . jakies dziwne leki mam po niej budze sie w srodku nocy i jakies przejmujące sny i musze wziasc zolpidem bo jestem wystraszony . Wogole ta mianseryna wydaje mi sie ze to taki lek dla "starszych ludzi" taki zamulający otępiający . wogole dla mnie najlepszym lekiem na sen jest zolpidem ale wiem ze on uzaleznia ale spi sie po tym rewelacyjnie itp. Wiem tez ze moja bezssennosc wiaze sie z ta deprsją lękiem napięciem , stresem . bo jakbym sie wygrzebał z tego dołka to mysle ze i bym zasypial lepiej . Niewiem pomysle moze zwieksze tą dawke lexapro z 5mg na 7.5mg i zobaczymy jak poczuje poprawe to wtedy wejde na 10 mg . Tylko nieiwem czy dalej cignac tą mianseryne czy moze ja odstawic w pi.z........ fakt ze zasypia mi sie po niej troche lepiej pomaga i teraz boje sie ze jakbym ja odstawil to mialbym problemy z zasnieciem . Sam juz niewiem narazie chyba zostane przy tej dawce 10mg i doraznie zolpidem i zwieksze te lexapro znaczy sie nexapram ( to to samo ) i zobacze co sie bedzie dzialo . miejmy nadzieje ze ten lexapro wyciągnie mnie z tego dołka :/

 

Odpowiedzcie cos zawsze to lepiej podzielic sie z kims swoimi problemami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powerade, a jak dlugo bierzesz juz ten zolpidem? Moze sie po prostu wdupiles w benzo i przez to masz problemy.

Widze tez duzo opinii, ze ludzie lepiej reaguja na mirtazapine, niz na mianseryne, a sa dosc podobne w dzialaniu.

 

I pytasz sie, czy odstawic. Miansa dziala silnie nasennie[ale poprzez antagonizm H1], ma tez dzialanie przeciwdepresyjne oraz jest dobra na niektore uboki ze strony esci, takze nie jestem pewien, czy to dobra opcja. A na pewno warto przedyskutowac to z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zolpidem biore dosc dlugo chociaz z przerwami. nie biore tego dzien w dzien . i jezeli juz to biore 5mg max 10mg jedna tab. to nie sadze aby od tego mial pogorszony humor depresje itp. jestem mlody mam 24 lata bralem to na zasadzie matka miala nie moglem spac - mamo daj tabletke i spalem :) nie mam regularnych recept na zolpidem jak sie uda wyrwac od matki listek to mam ;) . zadko chodze tez do psychiatry - nie lubie jest w polsce stereotyp itp a ja mieszkam w malym miescie kazdy kazdego zna . WIem ze mianseryna ma tez dzialanie przeciwepresyjne i lękowe dlatego narazie nie bede jej odstawial . ale fakt faktem ciezko mi sie po niej spi . jestem taki ciezki itp . ten sen tez jest taki ciezki ociązaly . ojjjjj gdyby ten zolpidem nie uzaleznial i nie szkodzil. moglbym go brac codziennie ........ ; )

 

mam jeszcze taka nadzieje ze te lexapro zacznie dzialac i mnie wygrzebie z tego dołka stresowego lękowego . biore dopiero ponad miesiac ale dawke 5mg takze jeszzcze moze sie nie rozkrecilo zwieksze od jutra na 7.5mg i zobaczymy czyli bede bral polowke tab i polowke polówki ;).

 

Czekam na odpowiedzi ;)

 

-- 28 gru 2014, 20:43 --

 

dodam tez ze brlaem trittico ale odstawilem go z tego wzgledu iz uznalem ze w takim wieku dwa leki na sen to lekka przesada mianseryna i trittico to juz zaduzo . tez mialem wrazenie ze po trittico mialem bardzo pokręcone przejmujące sny. chociaz po mianserynie tez tak chyba mam ........ sam juz niewiem :/ czym bardziej o tym mysle tym bardiej przytlacza mnie to :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powerade,

I pytasz sie, czy odstawic. Miansa dziala silnie nasennie[ale poprzez antagonizm H1], ma tez dzialanie przeciwdepresyjne oraz jest dobra na niektore uboki ze strony esci, takze nie jestem pewien, czy to dobra opcja. A na pewno warto przedyskutowac to z lekarzem.

 

Dokładnie mam ten sam problem. Biorę Miansę (Lerivon) od 2,5tygodnia + esci i nie widzę poprawy jak na razie. Waham się czy nie odstawić miansy i zostać na samym esci. Ale tak jak wspomniałeś miansa jest niby też na deprechę więc może jest większa szansa że kombinacja dwóch leków zadziała. Mi też troszkę przeszkadza to poranne zamulenie i w sumie problemów z zasypianiem nie miałem. Mam podobnie jak kolega wyżej, im bardziej się na tym skupiam tym większa załamka. Ehhh:/

Co myślicie o wypiciu kilków kieliszków alkoholu na Sylwestra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boogyman a ile masz lat i czym sie zajmujesz? I czy jestes facetem tak jak ja ? Ja mam 24 lata i jeszcze tak 4 lata temu depresje itp kojazyly mi sie z kobiecymi sprawami a jednak . :) ja mam bardzo stresująca prace i nieraz pracuje po 24 h i myśle Że to tez sie przyczyniło do mojego stanu itp. Ciągły stres itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli problemy ze snem[te budzenie sie] oraz lęki jako problem z zolpidem. Skoro stosujesz go dlugo, to warto sie zastanowic, czy sie nie uzalezniles. Dzialanie uzalezniajace nie wynika tylko ze stosowania tego regularnie, ale tez ze szybkiego dzialania oraz szybkiego zejscia danej substancji.

Kiedy Twoj problem bedzie na tyle powazny, ze bedziesz mial w dupie co mowia inni i wazniejsze sie stanie Twoje zdrowie, to zaczniesz chodzic do psychiatry o wiele czesciej, niz bedziesz chcial. W ten sposob szkodzisz tylko sobie.

Miansa moze tez zwiekszac nieco lęki podobno poprzez dzialanie podwyzszajace noradrenaline[nie jestem w 100% pewny tej informacji], aczkolwiek raczej nie bierze sie jej jako glowny lek na lęki. Mianseryna dziala dodatkowo zmniejszajac poziom kortyzolu, zatem dziala neuroprotekcyjnie[mowie to tak przy okazji wzmianki o stresie tam u gory]

Na lęki glownie dostales wlasnie esci, ktory to podbija serke[jej niedobor moze wlasnie powodowac lęki]. Bez wiedzy lekarza bym nie zwiekszal[chyba, ze Ci na to pozwolil], ale imo to dobry pomysl.

 

I chodzisz do dwoch psychiatrow? Dobrze zrozumialem?

 

boogyman, podobno po jakims czasie te poranne zamulenie mija na miansie. No i jak mowilem, duzo slyszalem opinii o lepszym tolerowaniu mirty niz miansy, a sa podobne[a na pewno dzialaja nasennie].

Na Twoim miejscu dalbym jeszcze troche czasu lekom sie rozkrecic.

 

I co do alkoholu - stanowczo odradzam. Alkohol bije sie z serotoninowcami, zaburzajac ich transmisje. Jak bylem na fluo[sSRI], to jedna grubsza impreza pozbawila mnie efektu terapeutycznego. Mozesz nie miec tego, a mozesz miec to co ja.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż bardzo dużo tez leży w psychice . Ja np jak miesiąc temu zacząłem brać te lexapro to w pierwsze 3 dni czułem sie idealnie co z punktu medycznego wydaje sie nierealne ponieważ lek Zaczyna działać po min tyg. Także dużo role odgrywa tu psychika i nakręcanie sie czytanie itp a ja taki jestem :/

 

-- 28 gru 2014, 21:17 --

 

Ricash nie chodzę praktycznie wogole do psychiatrów byłem dwa razy raz przepisał mi trittico i mozarin a gdy wróciłem do domu kupiłem i zacząłem brać samo trittico przez dwa miesiące słabo pomogło i posLem drugi raz i poprosiłem o mianseryna bo wyczytałem ze jest dobra na bezsenność itp a teraz byłem miesiąc temu i poprosiłem o receptę lexapro i zasugerowałem ze chciałem to dołożyć zgodZila sie i wypisała . Tyle z mojego chodZebia po psychiatrach ogólnie sam cZytAm itp

 

-- 28 gru 2014, 21:19 --

 

Ale lexapro moim zdaniem i z tego co czytałem to dobry bezpieczny lek dla młodej osoby takiej jak ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×