Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

-- 27 gru 2014, 12:02 --

 

podjałem decyzje o zaprzestaniu brania sertraliny.

Pojawił się wzmożony lęk i strach, szybsze bicie serca

To koniec :(

 

 

moim skromnym zdaniem to lekarz wie najlepiej co powinienes brac a czego nie, jesli sami bedzie sobie mowic " nie biore bo to, nie biore bo sie boje, bo za mocne uboki" to ciezko bedzie wam/Tobie wyjsc z tego co Cie meczy...

 

z 2 strony roumiem ze w leki trzeba dobrze trafic, no ale tutaj ta sama wersja ze my ich sobie dobierac nie powwinismy, chyba ze ktos jest po medycynie badz farmacji to spox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, pisałam tu już z wami kiedyś...

Brałam Zoloft przez 8 miesięcy, mój stan się bardzo poprawił, dodatkowo już 8 miesięcy trwa moja psychoterapia...

Mój problem polega na tym że zoloftu nie ma nigdzie w aptekach, nie ma go też w hurtowniach, dostałam zamiennik - asentra, biorę od trzech dni i nie wiem co się ze mną dzieje, jakbym miała wszystkie skutki uboczne... :( czy jest to możliwe, przecież jedno i drugie to sertralina, a jednak czuję że jest coś nie tak ... czy brał ktoś z was oryginał, a później generyk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pika30, hej pika30, .może tak być jak piszesz.rozmawiałam na ten temat z lekarzem.ja biorę paro,dziewięć lat brałam seroxat,od pół roku biorę zamiennik paroxetin,lekarz mnie ostrzegał,że mogę poczuć zmianę,choć teoretycznie nie powinnam.na szczęście u mnie zamiennik wszedł bez uboków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, pisałam tu już z wami kiedyś...

Brałam Zoloft przez 8 miesięcy, mój stan się bardzo poprawił, dodatkowo już 8 miesięcy trwa moja psychoterapia...

Mój problem polega na tym że zoloftu nie ma nigdzie w aptekach, nie ma go też w hurtowniach, dostałam zamiennik - asentra, biorę od trzech dni i nie wiem co się ze mną dzieje, jakbym miała wszystkie skutki uboczne... :( czy jest to możliwe, przecież jedno i drugie to sertralina, a jednak czuję że jest coś nie tak ... czy brał ktoś z was oryginał, a później generyk ?

też mi psychiatra Zoloft przepisała. Przeszłam 5 aptek i nigdzie tego nie było. Musiałam wziąć w końcu coś innego. To przykre co piszesz, nie powinno się teoretycznie czuć różnicy :( Już sama nie wiem jak to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałam sertre, średnio działała na depresje, nasiliła lęki

 

cofam to co napisałam, bo zauważyłam że sertralina zwiększa pewność siebie, poprawia samopoczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie a może escitalopram przy wprowadzaniu nię będzie powodować szybszego bicia serca , lęku i nasilenia bezsenności ?

BAłem się dzisiaj wogole z domu wyjsc

obawiam się, że każdy lek na początku może powodować takie skutki. Nie przewidzisz tego. U jednego będzie tak u kogoś innego inaczej.

Może po prostu przemęcz się te 2 tygodnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w fazie testów są preparaty które podnosząc serotoninę nie będą powodowały spadku dopaminy albo i ją też podnosiły, teoretycznie powinno być lepiej po nich bo ta nierównowaga serotoniny w stosunku do dopaminy po leczeniu SSRI daje calą gamę niechcianych skutków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopamine na upartego mozna podniesc stymulantami, ale czy to jest dobre?! to juz kazdy moze sobie sam odpowiedziec, zeby to bylo tak ze podniesiemy dopamine i serotonine i bedziemy zdrowi - inna sprawa jest ze nawet jak podniesiemy dopamine to z czasem bedzie jej brakowalo, jak w przypadku narkotyków, z czasem receptory sie wypalaja i czlowiek juz wiecznie bedzie chodzil taki zawieszony bez checi do zycia, i podobnie jest na ssri- czlowiek z czasem chodzi jak zombie po tych lekach, bo brakuje dopaminy, znowu jak chcemy odstawic to zwykle depresja wraca to takie zamkniete kolo, mozna siedziec, myslec latami i nic z tego nie bedzie, bo po prostu zyjemy w takich czasach ze leczenie zaburzen psychicznych jest delikatnie mówiac slabe i póki nic sie w tej kwestii nie zmieni to nadal bedzie bardzo wielu cierpiacych na to schorzenie oraz inne choroby mózgu.

Dla mnie dziwne jest to ze na niektórych te leki dzialaja bardzo dobrze, a na innych prawie wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie a może escitalopram przy wprowadzaniu nię będzie powodować szybszego bicia serca , lęku i nasilenia bezsenności ?

BAłem się dzisiaj wogole z domu wyjsc

ja próbowałam rok temu brać escitalopram , jak dla mnie masakra, mogłam cały czas spać, totalne zobojętnienie,ale lęki miałam koszmarne.

Kurcze nie wiem co mam teraz robić, bo nie czuję się sobą na tej asentrze, mam mega skutki uboczne, nigdzie nie ma zoloftu, a ja już naprawdę świetnie na nim funkcjonowałam. Mam przestać łykać asentrę? wziąć czy nie wziąć... no i kiedy będzie dostępny w hurtowniach, bo obdzwoniłam dzisiaj rano apteki z połowy polski i nigdzie nie ma, mało tego, nie zapowiada się żeby w ogóle był, bo ponoć pfizner wycofuje się z polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz skutki uboczne na asentrze których nie było na zolofcie? :shock:

wstaję rano jestem roztrzęsiona, mam dd , patrzę w lustro i jak bym to nie była ja, ciągle mi towarzyszy napięcie, nie mogę spać, nie mogę jeść, ogólne rozbicie, nie mogę się skupić, boję się że mogę być niebezpieczna i zrobić krzywdę dziecku, boję się że stracę świadomość. Bardzo dziwne jak dla mnie jest to wszystko bo nie miałam nic takiego 8 miesięcy brania zoloftu, wiadomo bywały lepsze i gorsze dni , ale nie było takiej masakry jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko uwierzyc ze przy zamianie zoloftu na zamiennik jest taka masakra, ale z tymi lekami to rzeczywiscie jest wielka nie wiadoma

Sadze ze te skutki uboczne powinny minac w ciagu kilku dni, ile czasu jestes na tym zamienniku ?? pika30,

 

o to chodzi że mi też jest bardzo ciężko w to uwierzyć, jestem 3 dzień na asentrze, biorąc asentrę uważałam że biorę zoloft, więc nic sobie nie wkręcałam sama, zdaję sobie sprawę że jest to substancja ta sama i dawka też. ale kurcze przecież czuję, normalnie nie mogę dojść do siebie :(

 

-- 27 gru 2014, 22:36 --

 

i to sie pojawiło po zamianie na asentre?

dokładnie, łykałam zoloft, zoloft się skończył, na następny dzień łyknęłam asentrę i się zaczęło to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×