Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Moklobemidu nie brałam, chociaż moj poprzedni psychiatra coś o nim wspominał.

Terapeuta powiedział mi, że być może właśnie moja energia jest zjadana poprzez napięcie, które mam w sobie. Nie jest to lęk, nie miewam lęków, napadów lękowych itp. Ale dostałam też razem z sertrą Lorafen - moje pierwsze bezno. Chcę sobie sprawdzić czy jestem w stanie nie czuc tego napięcia chociaż przez chwilę i może wtedy będę czuła się lepiej. Chcę zobazyć jak to jest. Trochę się boję, bo to w końcu benzo... jutro mam luźny dzień i chyba spróbuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do was, czy uważacie że rozpoczęcie brania sertraliny w przypadku bezsennosci ( wybudzanie w nocy po kilku godzinach snu) to dobre rozwiązanie ???

 

 

Hej, ja myślę, że to dobre rozwiązanie, ale ja bym jednak dorzuciła coś typowego na spanie, po czym zasypia się niemalże natychmiast i nie musisz się martwić, że się w nocy wybudzisz. Myślę tu konkretnie o Mirtazapinie czy Mianserynie. Nie wiem jak to jest w przypadku brania Sertraliny solo, nie próbowałam. Ja jestem od kilku miesięcy na Sertralinie, plus Mirtor na spanie i to się u mnie sprawdza niesamowicie dobrze. Pozdro!

 

Moj psychiatra dał mi Doxepin zamiast pramolanu( ktory przestal dzialac) - to odnośnie spania.

Pytałem go o mirtazepine - a on na to, że ten lek może mi zapisac w ostatecznosci jak już nic nie zadziała, ponieważ ta mirtazepina ponoć może spodować zachorowanie na jakies choroby hematologiczne(chyba bo nie pamiętam dokładnie) czy coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, ile czasu bierzesz sertraline ??

 

około 5 tygodni , wczesniej brałem paro 5 lat

 

-- 25 gru 2014, 18:16 --

 

6 dzien na sertrze. Pierwsze dwa dni brałam 25, od soboty 50mg. Mam wrażenie, że zmeczenie się nasiliło. Spałam dziś 13 godzin i jestem taka zmęczona i śpiąca :(

 

Tak działa serta , przynajmniej na mnie , ja spałem dziś około 15 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 dzien na sertrze. Pierwsze dwa dni brałam 25, od soboty 50mg. Mam wrażenie, że zmeczenie się nasiliło. Spałam dziś 13 godzin i jestem taka zmęczona i śpiąca :(

 

 

i bedzie tak dalej prosze Pania :D

 

u mnie 10h to norma, chyba ze musze do roboty wstac xD

 

i caly dzien tez zamulka, brak motywacji, nic sie nie chce, choc lęki uciekly :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 dzien na sertrze. Pierwsze dwa dni brałam 25, od soboty 50mg. Mam wrażenie, że zmeczenie się nasiliło. Spałam dziś 13 godzin i jestem taka zmęczona i śpiąca :(

 

i bedzie tak dalej prosze Pania :D

u mnie 10h to norma, chyba ze musze do roboty wstac xD

i caly dzien tez zamulka, brak motywacji, nic sie nie chce, choc lęki uciekly :D

 

i bardzo dobrze, mam nadzieję że ten lek skasuje moje problemy ze snem.

Oby te wasze 10-13 godzin snu przypadało mi na noc czyli godziny 21-8 rano - to byłby ideał.

Już dawno się porządnie nie wyspałem bez wybudzania

Boje się bezsennosci ( a w ulotce setaloft bezsenność jest zamieszczona w bardzo częstych skutkach ubocznych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 dzien na sertrze. Pierwsze dwa dni brałam 25, od soboty 50mg. Mam wrażenie, że zmeczenie się nasiliło. Spałam dziś 13 godzin i jestem taka zmęczona i śpiąca :(

 

 

i bedzie tak dalej prosze Pania :D

 

u mnie 10h to norma, chyba ze musze do roboty wstac xD

 

i caly dzien tez zamulka, brak motywacji, nic sie nie chce, choc lęki uciekly :D

 

No właśnie , to samo mam , a jaką dawkę bierzesz i zamierzasz pozostać na sercie?? Nie dokucza ci to aż tak?

 

-- 26 gru 2014, 15:52 --

 

tylko jest różnica między spaniem a spaniem :) mimo spania 13 godzin czuję jakbym spała 3... więc z dwojga złego lepiej byłoby wykorzystać ten czas inaczej.

u mnie apetyt niestety w normie, a nawet trochę ponad. A miałam nadzieję, że trochę się zmniejszy..

 

Dokładnie, Identyko mam , Spi się długo , a czuję się jak by się nocy nie przespało i dzień wcześniej biegało maraton , zmęczenie straszne , na nic nie ma się siły. Dobrze że puki co nie pracuję , bo nie wiem jak bym dał radę :/

 

Więc Lunatic , jak widzisz , nie chodzi tu o dobór dawki , i nie tylko ja tak mam , ale co prawda na każdego podziała inaczej , jednego pobudzi , drugiego zmuli , mnie niestety zamula. a 100 to nie jest duża dawka jak na sertaline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no byc moze z jakiegos powodu podniesienie serotoniny na jednych dziala zamulająco a na innych pobudzająco, nie mam pojęcia dlaczego są takie różnice w dzialaniu, ale skoro dziala zamulająco to wyższa dawka niczego nie rozwiąże tylko jeszcze pewnie zwiększy zamulenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jest różnica między spaniem a spaniem :) mimo spania 13 godzin czuję jakbym spała 3... więc z dwojga złego lepiej byłoby wykorzystać ten czas inaczej.

u mnie apetyt niestety w normie, a nawet trochę ponad. A miałam nadzieję, że trochę się zmniejszy..

 

Nie no wez mnie nie osłabiaj, spać 13 godzin bez wybudzania i czuć się nie wyspany?

To co to za kures.... te SSRI ma być ?

Jeśli tak by to miało u mnie wyglądac to wypier... te leki na smietnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1986,

a co Ty pierwszy raz tego typu leki bierzesz?

z nimi jest jak na loterii, jednemu pomogą, drugiemu zaszkodzą, ale jak do tej pory nikt niczego lepszego nie wymyślił

 

no tak pierwszy raz w zyciu

i mam nadzieję że ostatni

Gdyby nie to że mam spore probemy z bezsennoscią to leczył bym się dziurawcem

Ale do dziurawca nie można brać tabletek wpomagających sen.

Dysfunkcje seksualne i inne preblemy po tabletach- trochę mnie to przeraża ale jednak się zdecydowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 dzien na sertrze. Pierwsze dwa dni brałam 25, od soboty 50mg. Mam wrażenie, że zmeczenie się nasiliło. Spałam dziś 13 godzin i jestem taka zmęczona i śpiąca :(

 

 

i bedzie tak dalej prosze Pania :D

 

u mnie 10h to norma, chyba ze musze do roboty wstac xD

 

i caly dzien tez zamulka, brak motywacji, nic sie nie chce, choc lęki uciekly :D

 

No właśnie , to samo mam , a jaką dawkę bierzesz i zamierzasz pozostać na sercie?? Nie dokucza ci to aż tak?

 

100mg calego tabsa, mysle ze pozostane bo leki uciekly tak wiec jedyne co mnie teraz meczy to uboki, bo nerwica to juz nie jest, pozostaje do wiosny a potem powoli spadam tak jak powiedizal lekarz...

 

choc to zmeczenie czasem jest meczace, po prostu mam go dosc bo zaaaamułaaa i szybko chce sie spac i do 10 spanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1986,

a co Ty pierwszy raz tego typu leki bierzesz?

z nimi jest jak na loterii, jednemu pomogą, drugiemu zaszkodzą, ale jak do tej pory nikt niczego lepszego nie wymyślił

 

no tak pierwszy raz w zyciu

i mam nadzieję że ostatni

Gdyby nie to że mam spore probemy z bezsennoscią to leczył bym się dziurawcem

Ale do dziurawca nie można brać tabletek wpomagających sen.

Dysfunkcje seksualne i inne preblemy po tabletach- trochę mnie to przeraża ale jednak się zdecydowałem

 

Na co bierzesz sertaline??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustlik, na jakie lęki Ci sertra działa?

 

 

miałem fobie społeczną i nie wychodziłem z domu...

 

zolofcik pomógł ale nie na samych tabsach żyłem, mam na myśli że ostro walczyłem sam, plus pomoc rodziny która zauważyła co sie ze mną dzieje pomoc mam na mysli różnego rodzaju spacery, chodzenie po sklepach zeby sie zaaklimatyzowac z tym czego sie bałem... efekt jest, trzeba wziać na klate to czego człowiek sie obawia i konfrontować to... tak robiłem i myśle ze wygrałem może nie cała wojnę , ale kilka bitew na pewno :D

 

 

a wczoraj np. pub ze znajomymi, browarek i pwoiem wam ze było na prawdę fajnie :D dawno nie czułem takiego klimatu :D:D jestem z siebie dumny xD

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1986,

a co Ty pierwszy raz tego typu leki bierzesz?

z nimi jest jak na loterii, jednemu pomogą, drugiemu zaszkodzą, ale jak do tej pory nikt niczego lepszego nie wymyślił

 

no tak pierwszy raz w zyciu

i mam nadzieję że ostatni

Gdyby nie to że mam spore probemy z bezsennoscią to leczył bym się dziurawcem

Ale do dziurawca nie można brać tabletek wpomagających sen.

Dysfunkcje seksualne i inne preblemy po tabletach- trochę mnie to przeraża ale jednak się zdecydowałem

 

Na co bierzesz sertaline??

 

na depresje i nerwice,

ale chyba nie będe tego dalej brał bo jakby problemy z bezsennoscią sie nasilily

 

-- 27 gru 2014, 12:02 --

 

podjałem decyzje o zaprzestaniu brania sertraliny.

Pojawił się wzmożony lęk i strach, szybsze bicie serca

To koniec :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko jest wejść w jakikolwiek antydepresant bez początkowych skutków ubocznych

 

-- 27 gru 2014, 12:44 --

 

ja po śmiesznej dawce 1/8 tabletki mam tez tachykardie, oszołomienie i zmęczenie, silne są jednak te leki jak cholera skoro w tak zaniżonych dawkach tak samo dają w kość skutkami ubocznymi :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×