Skocz do zawartości
Nerwica.com

ASENAPINA (Sycrest) !Niedostępna w PL!


merci24

Czy asenapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

  1. 1. Czy asenapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      0
    • Nie
      0
    • Zaszkodziła
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Częściowy agonista 5-HT1a Ki = 2.5nm

 

Antagonista:

5-HT1b Ki = 4.0 nm

5-HT2a Ki = 0.06 nm

5-HT2b Ki = 0.16 nm

5-HT2c Ki = 0.03 nm

5-HT5a Ki = 1.6 nm

5-HT6 Ki = 0.25 nm

5-HT7 Ki = 0.13 nm

α1 Ki = 1.2 nm

α2A Ki = 1.2 nm

α2B Ki = 0.32 nm

α2C Ki = 1.2 nm

D1 Ki = 1.4 nm

D2 Ki = 1.3 nm

D3 Ki = 0.42 nm

D4 Ki = 1.1 nm

H1 Ki = 1.0 nm

H2 Ki = 6.2 nm

mACh Ki = 8,128 nm

 

-- 02 lip 2014, 12:31 --

 

Cena tego leku zabija- http://www.doz.pl/apteka/p57475-Sycrest__5_mg_tabletki_podjezykowe_60_szt :pirate::pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie tylko cena. Blokada D1, D2, D3, H1, alfa-1, alfa-2, 5-HT2a na takim poziomie może nieźle namieszać, w negatywnym tego słowa znaczeniu. Nie wiem czy korzystna blokada pozostałych receptorów, plus silny częściowy agonizm 5-HT1a jest w stanie to zbalansować. Poza tym nie wiadomo jaka jest wewnętrzna aktywność agonizmu 5-HT1a.

 

Silna blokada alfa-2 może spowodować nasilenie objawów ADHD i nasilić lęk, oraz zwiększyć zachowania agresywne i impulsywne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas bo to jakiś analog mianseryny wytworzony przez organon, czyli firmę która "zrobiła" mianserynę i mirtazapinę. Ten lek to raczej żaden przełom, po prostu kolejna modyfikacja leku który już jest. Poczytałem trochę o tym leku i wg. mnie nie będzie on miał zbyt dużego potencjału przeciwdepresyjnego (a to mnie aktualnie interesuje). Może jako lek na schizofrenię okaże się skuteczny, kto wie. Tak czy owak, jako lek augmentujący w depresji raczej nie zrobi takiej furory jak abilify.

 

Moim zdaniem z aktualnie dostępnych neuroleptyków jeśli chodzi o depresję (jako leki augmentujące) to liczą się trzy: arypiprazol, zyprazydon i kwetiapina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silna blokada alfa-2 może spowodować nasilenie objawów ADHD i nasilić lęk, oraz zwiększyć zachowania agresywne i impulsywne..

podpisuję się pod tym, choć na szczęście dla równowagi jest również blokada alfa1. Od siebie dodam, że nienawidzę blokady alfa2, czuję się wówczas jak na speedzie, jestem nabuzowany i towarzyszy temu na pewno napięcie i lęk plus agresja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami owszem jest blokada alfa-1 takiej samej siły, ale to z kolei będzie powodować spadki ciśnienia, niedociśnienie ortostatyczne. W dodatku blokada alfa-1 przeciwdziała wzrostowi serotoniny który może przynieść blokada alfa-2 - to jest jeden z powodów przez który mianseryna nie powoduje takiego wzrostu serotoniny w porównaniu z mirtazapiną (mirtazapina to chyba jedyny dostępny lek który jest tylko i wyłącznie blokerem alfa-2, bez blokowania alfa-1).

 

Agonizm alfa-1 przez noradrenalinę powoduję zwiększenie uwalniania serotoniny (dlatego też leki noradrenalinowe działają do pewnego stopnia serotoninowo):

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20043931

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epizody maniakalne o umiarkowanym i ciężkim nasileniu w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych typu I u osób dorosłych.

 

Nie łapie się ponieważ mam typ II i głównie deprechę i z podejrzewam że ten lek nie ma działania stabilizującego nastrój tylko miażdzące :D Taaaaa mało skutków ubocznych :mrgreen: poczytałem klasyka jak w atypowych np.kwetiapina,olanzapina.

 

Gdyby stabilizowało nastrój w Chad co najmniej jak dupakina i lamo i miało mniej skutków ubocznych,gdyby uboki na na poziomie SSRI to jebał cenę nie wyszedł bym z gabinetu dopóty bym nie dostał na recke :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×