Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy istnieje wiele kobiet nie chcących dzieci?


avest

Rekomendowane odpowiedzi

A rodzenie dziecka po 40tce to nie jest eksperymentowanie na koszt potomka? :)
to nie jest sytuacja zero-jedynkowa, ze jeżeli nie urodze przed 40 stka, to znaczy ze urodze po 40.

Oczywiście, że nie, ale jednak coraz więcej słyszy się o takich przypadkach ;)

 

bittersweet, rodzenie pierwszego dziecka po 40 jest dość ryzykowne, ale kolejnego, już duuużo mniej...

Mimo to jest dużo bardziej ryzykowne niż rodzenie w wieku 20-35lat, zarówno dla dziecka jak i matki.

Zresztą co tu dużo gadać, sama jestem tego przykładem - moją siostrę mama rodziła w wieku 20kilku lat i wszystko było super, mnie urodziła po 35roku życia i urodziłam się o ponad miesiąc za wcześnie. Więc nikt mnie nie przekona, że to jest mądre i nieegoistyczne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie urodziła po 35roku życia i urodziłam się o ponad miesiąc za wcześnie.

To akurat nie zalezy od wieku ..wczesniaki rodza sie bz wzgledu na wiek matki

Nie mówię, że młodym matkom się to nie zdarza, bo są kobiety, które np. z natury nie mogą donosić ciąży. Ale znowu: prawdopodobieństwo jest coraz wyższe z wiekiem matki więc nie można mówić, że tej zależności nie ma. Tym bardziej, że - jak już wspominałam - z moją siostrą nie było kompletnie żadnych komplikacji podczas ciąży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy decyzja o posiadaniu dziecka nie wynika z egoizmu?

Idąc tym tokiem myślenia, miłość i potrzeba posiadania kogoś do kochania w ogóle wynika z egoizmu ;)

 

Ja naprawdę rozumiem, że są różne sytuacje życiowe, pary nie mogą mieć dzieci itd. Tych ludzi nie oceniałabym aż tak surowo. Ale jeśli ktoś świadomie odkłada macierzyństwo na tak późny wiek dla kariery czy innych tego typu powodów to nie widzę usprawiedliwienia. W takiej sytuacji matka realnie naraża swoje przyszłe dziecko na niebezpieczeństwo dla swojej wygody.

A potem jeszcze takie np. chore dziecko już w bardzo młodym wieku zostaje samo, ale to już osobny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem myślenia, miłość i potrzeba posiadania kogoś do kochania w ogóle wynika z egoizmu ;)

 

 

Tworzenie nowego życia nie jest tym samym co wybieranie już z tych istniejących

 

W takiej sytuacji matka realnie naraża swoje przyszłe dziecko na niebezpieczeństwo dla swojej wygody.

A potem jeszcze takie np. chore dziecko już w bardzo młodym wieku zostaje samo, ale to już osobny temat.

 

Tworząc jakiekolwiek życie rodzice narażają dziecko na zepsucie tego świata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie nowego życia nie jest tym samym co wybieranie już z tych istniejących

A czemu Twoim zdaniem to pierwsze jest gorsze od drugiego?

Bo brzmi jakbyś z zasady miała coś przeciwko tworzeniu nowego życia :)

 

Tworząc jakiekolwiek życie rodzice narażają dziecko na zepsucie tego świata

Zapachniało mi tu nihilizmem ;p

Ty mówisz: "zepsucie tego świata" a ja mówię: świat jest piękny i mega ciekawy a warto żyć chociażby właśnie po to żeby przekonać się jak to jest kogoś kochać i być kochanym. Więc widać wszystko zależy od punktu widzenia i motywacji danej osoby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu Twoim zdaniem to pierwsze jest gorsze od drugiego?

Bo brzmi jakbyś z zasady miała coś przeciwko tworzeniu nowego życia :)

 

 

Owszem. Zacytuję samą siebie z poprzednich stron gdzie argumentowałam swoją niechęć do posiadania dzieci

 

 

-uważam, że ludzkość nie powinna się już rozrastać

-świat zmierza w coraz gorszym kierunku, nie jest to dobre środowisko dla dziecka

 

Zapachniało mi tu nihilizmem ;p

 

Chyba masz rację bo już to kiedyś gdzieś słyszałam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-uważam, że ludzkość nie powinna się już rozrastać

-świat zmierza w coraz gorszym kierunku, nie jest to dobre środowisko dla dziecka

Ok, dzięki za przypomnienie ;)

Osobiście nie mogę się z tym zgodzić, ale rozumiem i szanuję Twój pogląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę i nie będę mieć dzieci

 

Powody:

a) brak instynktu macierzyńskiego (kiedyś mi się wydawało, że jestem mężczyzną uwięzionym w ciele kobiety, czułam że jestem mężczyzną)

b) nikt mnie nie chce

c) ja też nikogo nie chcę

d) będę starą panną albo zakonnicą więc logiczne, że dziecka nie będę mieć (musiałabym zajść w ciążę przez niepokalane poczęcie jak Maryja, matka Jezusa, w sumie najlepsza dla mnie opcja to zapisać się do zakonu, nic nie tracę u dużo zyskam, dużo czasu na rozmyślania, kontemplacje, dążenie do osiągnięcia spokoju wewnętrznego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce miec dziecka, juz tak postanowilam i przezywalam zalobe z tego powodu. Nie chce miec dziecka ze wzgledu na spore ryzyko odziediczenia choroby psychicznej. Moze gdy bedzie juz wiadomo jakie geny odpowiadaja za ta chorobe i bedzie je mozna wyeliminowac np poprzez in vitro to wtedy tak. Czasem jestem zla w duchu na moja rodzine ze sie pojawilam, bardzo mecze sie z choroba, jest duzo ograniczen, jestem samotna i nie chce aby ktokolwiek czul to co ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam parę takich kobiet...to spotykane :) podobno im kobieta starsza tym bardziej instynkt macierzyński się rodzi...ale jak ktoś nie chce to nie musi moim zdaniem.

 

Polemizowałabym. Ja, mając mniej latek, myślałam, że dziecko to "oczywista oczywistość", a potem, wraz z nabieraniem lat, zobaczyłam, że tak po prostu nie chcę, nie jest mi to w życiu do niczego potzrebne. I jest trochę kobiet o podobnych poglądach. A instynkt macierzyński zapewne zwiększa się u tych pań, które dzieci chcą mieć, a czują upływ czasu, więc i parcie jest większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×