Skocz do zawartości
Nerwica.com

HYDROKSYZYNA (Atarax, Hydroxyzine Orion, Hydroxyzinum Adamed/Espefa/Hasco/Polfarmex/Teva/VP/Zentiva)


marlow

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

124 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      79
    • Nie
      55
    • Zaszkodziła
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Wzięłam 40 mg hydroxyzyny, na ulotce przeczytałam, że 50 mg to maksymalna dawka dobowa. Czuję się bardzo źle i nic na mnie to jak na razie nie działa. Czy ktoś ma doświadczenie z tym lekiem? Może powinnam dobrać jeszcze te 10 mg? Nie chcę nadużyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by tu powiedzieć... hudroksyzyne mam w syropku ;) Kiedys brałam wiecej, teraz mniej... od lipca zużyłam pół buteleczki. Zaznaczyłam w ankiecie, ze hydroksyzyna mi pomogła... Ale warto pamiętać, że ma ona działanie doraźne. Używałam jej wtedy gdy miałam "trzęsawki" lub zbytni niepokój. Teraz już tego nie odczuwam. Biorę nieraz, baaaaardzo rzadko jak mam problem z zaśnięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA szybko z wikipedii: "stosunkowo silnie blokuje też receptory serotoniny 5-HT2A (Ki = ~50 nM). Ponadto posiada też znacznie słabsze działanie blokujące receptory α1-adrenergiczne (Ki = ~300 nM) oraz receptory dopaminy D2 (Ki = 378 nM)". Czyli za nasze lęki (ja ma lęk wolnopłynacy uogólniony) odpowiada zbyt wysoki poziom serotoniny i dopaminy? Nie kumam, mi na lęki pomaga fluoksetyna, a przeciez ona zwieksza ten poziom. Ktos jest w stanie to mi jakos wyjasnic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was. Po względnie znośnym prawie roku (bez leków) nerwica mi się nasiliła.Mam pytania: mogę się wspomagać przez jakiś dłuższy czas codziennie 10mg hydro rano i wieczorem ? Wizytę u psychiatry mam dopiero za 3 tygodnie ;/ Nie będzie problemu jak później przestane brać nagle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dzisiaj miałem straszny wzrost pulsu i ogromne podenerwowanie - wziąłem 25mg hydroxyzinum VP - uspokoiłem się, ale senność mnie taka wzięła, że ledwo siedzę. jak długo taka senność może się utrzymywać? Dodatkowo musiałem wziąć 20mg parogenu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×