Skocz do zawartości
Nerwica.com

SELEGILINA (Selgres)


Fightel

Czy selegilina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy selegilina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      11
    • Nie
      4
    • Zaszkodziła
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Ale jest selektywnym, więc chyba nie ma restrykcji żywieniowych za bardzo?

Selektywnym imao jest tez selegilina w dawce do 10mg ,w obu przypadkach ograniczenia zywieniowe są marginalne.

 

 

A dlaczego zaleta?

Moklobemid mozna odstawic i przejsc na inny antydepresant za max dwie doby,gdy odstawiamy nieodwracalny IMAO musimy odczekac ok.dwóch tygodni by przejsc na inny antydepresant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, ten lek mnie raczej wyciszał i uspokajał (dawki chyba do 10mg stosowałem). Żałuję teraz że nie pobrałem go dłużej.

 

Dziś byłem u nowego konowała na NFZ, strata czasu, nawet nie było o czym pogadać. Gabapentyny nie dostałem bo....bo on nie widzi sensu. Nie było gadki o jakiejś alternatywnej formie leczenia. Oczywiści SSRI lub TLPD i neurolepy "to leki powszechne, skuteczne i bezpieczne w leczeniu depresji". To się za przeproszeniem qrwa dowiedziałem nowości, szkoda było tam jechać.

Gaby nie zna i nie widzi sensu stosowania tego leku, poza tym nie będzie eksperymentował.

 

Z tego wszystkiego co proponował, zgodziłem się tylko na doxepine, ale czy receptę wykupię to nie wiem. Miałem inne plany.

 

-- 22 lis 2014, 13:30 --

 

Tłumaczę że nie chcę serotoninowych leków, to ten mi wyskoczył z klomipraminą, no bo przecież to nie ssri, to serotoninowa nie jest. Koleś ma swój jakiś zamknięty schemat leczenia i co mu zrobisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły tłok, skoro uważa, że jeśli klomi nie jest SSRI to nie jest serotoninowa :pirate: To drugi po paro najsilniejszy lek serotoninowy.

 

Co do doxy to spróbuj, bo to akurat nie jest silny lek serotoninowy - brałem go parę lat temu i dobrze wycisza i uspokaja. To dość szczególny lek bo ma większą siłę blokady 5-HT2c i 5-HT2a od siły zwiększania serotoniny. Coś w działaniu podobnego do opipramolu (tylko, że bez działania na sigmę). Jeśli te dane podawane w necie o sile blokady 5-HT2c do 5-HT2a są także u ludzi (bo widziałem tylko te dotyczące szczurów) to jest lek z najlepszym ratio blokady 5-HT2c do 5-HT2a (nawet lepszy niż ma mirtazapina). Poza tym, jeśli mirtazapina u Ciebie była zbyt noradrenalinowa przez blokadę alfa-2 to doxepina nie blokuje tych receptorów. Jest trochę noradrenalinowa z jej NRI, ale i tak słabsza od amitryptyliny w tym względzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, No właśnie dlatego z tego wszystkiego, zdecydowałem się już na doxepine. Patrze teraz tabelki różne, to wychodzi że jest jeszcze słabszym SRI od amitryptyliny. Wydawało mi się że doxa jest bardziej noradrenalinowa od ami a słabsza serotoninowo.

 

Spadki ciśnienia są przez blok alfa-1 ? np. przy szybkiej zmianie pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przez silny blok alfa-1. Doxa nie jest aż tak silnym blokerem alfa-1 (np. silniejsza jest klomi) - doxa blokuje alfa-1 podobnie jak amitryptylina.

 

Doxa jest jeszcze słabszym SRI do ami - około 70 nm (ami około 3 nm - ale wg. mnie jest dużo słabsza niż te 3 nm). Więc doxa to głównie bloker 5-HT2c - 8.8 nm i 5-HT2a 26 nm - a więc dobre ratio (jeśli te siły są takie same u ludzi). A więc korzystnie będzie Ci uspokajać aktywność osi HPA (blokada 5-HT2 plus H1) i prawdopodobnie sympatyczny układ nerwowy też fajnie uspokoi.

 

Co ciekawe, podawana regularnie doxepina podnosi poziom endokannabinoidów w mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doksepina blokuje też receptory muskarynowe, ma to jakiś wpływ na psychikę?

 

-- 22 lis 2014, 19:02 --

 

Heh, w wątku o doksepinie piszą, że najlepiej zażywać dawki od 150mg, przy czym tabletki są po 25mg, to 6 tb. dziennie... Chyba trochę się nie popisali tworząc tabletki o tak niskiej dawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy u kogo, mnie blok receptorów M uspokaja.

 

No dawki wyższe pasuje brać przy depresji, niższe na sen i uspokojenie. Rzeczywiście 25 mg tabletki to pewien problem (jak przy amitryptylinie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co rozumiesz pod pojęciem nic mi sie nie chce, po jakimś czasie jak się zaczęło działanie zamulające paroksetyny ciągle mi to przeszkadzało, brak motywacji do czegokolwiek, w koncu ją odstawiłem przez to i wpakowałem sie w o wiele gorszy stan silnego wyczerpania fizycznego, jedno z drugim ma niewiele wspólnego, chcociaż tu i tu możnaby powiedzieć ze nic mi sie nie chce, ale na paro nie było tego uczucia wyssania z energii, więc chcąc zmienić wcześniejszy stan znalazłem w jeszcze większej dupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja nie chcem paro brac, bo tyje kurwa przez ten lek, boli mnie kregoslup i na tym leku mam na wszystko wyjebane i kompletnie nic mi sie nie chce robic, robie tylko to co musze, wlasciwie robilem bo juz nie biore paro, ale lek ten wyleczyl moje stany lekowe i natrectwa, wiec polowicznie mi pomógl, ale jesli chodzi o nastrój to padaka to paro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie na paro, zero chęci, brak motywacji, na nastrój kijowa. Za to na ZOK najlepsza. Za to jak brałem samą mirtę i zadziałała to była i motywacja i lepszy nastrój, za to na ZOK nie działała. Może po prostu nie można mieć wszystkiego i trzeba wybrać co leczyć... Jeśli by tak było to bez zastanowienia wybieram leczenie depresji :|

 

Patryk29 a próbowałeś innych leków? Mirty, wenlę chyba brałeś ostatnio? Coś na noradrenalinę, dopaminę. Selegilina może być dobra chociaż działanie jest subtelne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, bralem mianseryne, wenla na mnie nie dziala a przynajmniej male dawki, na wyzsze jak wchodzilem to mialem takie uboki z balem sie swoje zycie, buprupion to pobudzenie nerwowosc, rozdraznienie, glupie mysli, ale móglbym w sumie spróbowac jeszcze raz z wellbutrinem kiedys bo jak go bralem to mialem natrectwa i stany lekowe a teraz ich juz nie mam, mirty nie bralem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie dawki miansy brałeś i przez jaki czas. Wenla często działa w wyższych dawkach gdzie działa na noradrenaline, ale jak nie tolerowałeś to odpada. Bupropion możesz spróbować jeszcze raz jak Cię stać na niego i zobaczyć jak na Ciebie zadziała tym razem. Mirta działa u wielu osób inaczej niż miansa. Jest jeszcze np. moklobemid jeśli nie próbowałeś, tianeptyna, duloksetyna (droga). Są też starsze leki, jak klomipramina, amitryptylina, doxepina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja nie chcem paro brac, bo tyje /cenzura/ przez ten lek, boli mnie kregoslup i na tym leku mam na wszystko wyjebane i kompletnie nic mi sie nie chce robic, robie tylko to co musze, wlasciwie robilem bo juz nie biore paro, ale lek ten wyleczyl moje stany lekowe i natrectwa, wiec polowicznie mi pomógl, ale jesli chodzi o nastrój to padaka to paro

Cala kwintesencja paro ::-D Nie chce namawiac ale jak czasem masz smuty na paro od deprechy nie lekow to przechyl z 2 setki glebsze bedzie Si

 

Selegiline wkrotce wyprobuje bo mam psychiatre testerke

 

-- 04 mar 2015, 20:44 --

 

Polecam brac sele z Fenyloetyloamina, wiadomo sele blokuje mao-b wiec wieksza ilosc PEA przekroczy bariere krew-mozg stad dzialanie stymulujace a nawet u niektorych euforyczne.nie dla fobikow bo po tym miksie nie chce sie rozmawiac. Fenyloetyloamina do kupienia w necie legalnie, polecam po paru dniach zarzucania 5mg sele zjesc 25mg Fenyloetyloaminy.to naturalny zwiazek chemiczny wystepujacy w ludzkim mozgu tylko ze bez inhibitora mao-b nie przekracza bariery krew-mozg przy podaniu doustnym i zadnym innym.

 

-- 04 mar 2015, 20:45 --

 

Wiecej o Fenyloetyloaminie na wikipedii

 

-- 09 mar 2015, 16:21 --

 

Mozna laczyc sele z akinetonem? :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×