Skocz do zawartości
Nerwica.com

Uszanowanie.


NNN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Chodzę do 4-tej klasy szkoły średniej, w tym roku będę miał maturę. Trafiłem tutaj z różnych powodów. Od dłuższego czasu interesuje mnie psychologia i sprawy z nią związanę. Najbardziej interesują mnie czynniki wpływające na nasze długotrwałe szczęście. Pozatym zawsze miałem poczucie tego, że jestem inny od swoich rówieśników jeżeli chodzi o tok myślenia i sposób rozumienia świata. Nie byłem na żadnych badaniach psychiatrych, ale jestem na 90% pewien, że mam zaburzenie osobowości narcystycznej, większośc objawów pasuje. Z jednej strony podoba mi się to, tkwi we mnie wielka potrzeba osiągnięcia sukcesu. To prawda, że nigdy nie jest on wystarczająco satysfakcjonujący, ale w ten sposób ciąglę idę do przodu. Z drugiej strony mam z tego powodu problemy w kontaktach z ludźmi. Bardzo łatwo jest mnie zdenerwować, nikomu nie jestem w stanie zaufać (wyjątek stanowi moja bliska rodzina) i często unikam wielu znajomych żeby tylko mieć święty spokój. Po prostu nie chcę mi się słuchać ich gadania. Moim celem nie jest całkowite pozbycie się narcyzmu, lecz zachowanie pewnych pozytywów wynikających z owej natrętnej osobowości ;)

 

Jeżeli jest ktoś posiadający doświadczenie z tym problemem i chciałby uświadomić mnie w pewnych kwestiach, to jestem otwarty na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem, to narcyzm jest czymś, co leczy się dosyć długo, a już kiedyś chodziłem do psychologa kiedy miałem nerwicę jeszcze w postawówce, której skutki ciągnęły się jeszcze do gimnazjum (myślę że miało to wpływ na dalszy rozwój mojego charakteru) i nie wiem czy chcę znowu przez to przechodzić. Póki co daję sobie radę samemu. Staram się znaleźć równowagę pomiędzy dystansem do swojej osoby, ale do tego stopnia, żeby z drugiej strony nadal zależało mi na pewnych rzeczach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilku dni temu jak starałam się o wizę do oddziału 7F.

odrzucili moją wspaniałą kandydaturę i na wypisie dali mi osobowość narcystyczną :yeah: .

 

ale nie wiem co bym ci mogła poradzić. Nie mam bladego pojęcia :) i dlatego mnie nie przyjęli bo nie miałam pojęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×