Skocz do zawartości
Nerwica.com

kolonoskopia-uspokajacz, znieczulacz


JKB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

We wtorek mam miec kolonoskopie. Kiedyś miałem sigmoidoskopie i szczerze bolało ale dało się przeżyć. 3 lata temu dostałem nerwicy,której nie miałem około 20 lat, brałem sulpiryd 2x50. Teraz nerwica niby zaleczona, ale na samą myśl o kolonoskopii boli mnie brzuch, biegam do toalety. Poszedłem do psychiatry dostałem znowu sulpiryd żebym trochę wyluzowa. Czy do wtorku zacznie Działać??? Może wziąć co innego??? Nie chce sytuacji gdy mam rurę w kichach a dostaje ataku leku. Chciqlbym leżeć na stole i mieć wszystko gdzieś. Narkoza odpada :( może jakieś pomysły???

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JKB, jak Cie znieczulą do tej kolonoskopii ? z tego co wiem, nikt nie robi tego badania bez znieczulenia

 

No uśpić mnie nie uśpia. Bólu się nie boje. Przeraża mnie wizja ze leżę na stole i dostaje ataku lęku, paniki, histerii. Wiec potrzebuje coś na uspokojenie - szybko i krótko działające. Podejrzewam ze sulpiryd do wtorku nie zacznie działać:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja strasznie się denerowałam przed badaniem, każdy 'zdrowy' na pewno tez się tak denerwuje

a jeśli potrzebujesz czegos na uspokojenie to idz do psychiatry po hydroksyzynę lub coś innego, w sumie do wtorku jeszcze trochę czasu ze twój lek się rozkręci ;)

 

Byłem.u psychiatry - hydroksyzyna mówi to ściema, a sulpiryd nie rozkręci się tak szybko

 

-- 17 gru 2014, 12:21 --

 

Wiec potrzebuje coś na uspokojenie - szybko i krótko działające.

walnij sobie przed zabiegiem najlepiej na pusty żołądek ( tak 20-30 minut wxczęsniej ) 1 tabletke Signopamu i będzie luzik , który po 2-3 godzinach przejdzie zupełnie .

 

Nigdy nie brałem benzodiazepin - jakieś Jazdy mogą po tym być???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed kolonoskopią miałam takiego mocniejszego "głupiego jasia". Jak zasypiałam i zaczęłam się wybudzać... cudowne uczucie :) Anestezjolog o coś się mnie pytał, a mi się po prostu nie chciało odpowiadać, tak mnie łupnęło :)[/quote

 

Mnie ból nie straszny, tak jak pisałem Wyżej nie chce ataku lęku. Chce tabletke szczęścia na 30 minut. Niech zrobią co mają zrobić i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu ich o to poprosisz? Po co kombinować na własną rękę.

Psychiatra powiedział ze mam brać sulpiryd jak nie zacznie dzialac to Benzo

 

-- 17 gru 2014, 19:14 --

 

Może po prostu ich o to poprosisz? Po co kombinować na własną rękę.

Tez pomysł dobry :) i pewnie najwłaściwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×