Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wole brac i funcjonowac. Natomiast co do NN to ogolnie antydepresanty sie na to przepisuje, bo dla jednych pomagaja dla innych nie lub trzeba dokladac. Mnie np wenla aktywizuje ze w nocy spac nie moge a w dzien jak trzeba uspokaja...tak samo moze byc z czlowiekiem ktory ma NN, ze mysli beda bardziej rzeczowe bez innych objawow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O boże... w końcu ktoś normalny odpisał! A ty tam sobie Patryk pisz ile wlezie i tak Cie nie widzę :mrgreen: Mnie własnie też Agusia tak aktywizuje że jak na jakimś spidzie :) W nocy mam problemy z zaśnięciem, dostałem na to Trittico ale jak to wezme to później do południa chodzę przymulony..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santiago20, ja mam bardzo lagodny chlorprotixen biore polowke tabletki czyli jaies 7 mg i bardzo dobrze spie, jest to jedyny lek ktory biore z 14 lat. Niestety na bezsennosc cierpie od bardzo dawna i sie zlamalam od razu, ale nie narzekam grunt ze moge spac. Po dwoch nieprzespanych nocach czlowiek totalnie wysiada...Z kolei duzo osob tutaj pisalo ze bardzo dobrze spi po wenli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gruba była dyskusja hehehehe ale ja Wam powiem, ze na mnie z kolei wenla dzialala raz aktywizujaco a za chwile zamulająco...ale co do usuwania moich zaburzeń to nijak. Jedyne co mogę pochwalic to, ze mnie napewno wenla uspokoiła tj.jestem mniej nerwowa w pewnych codziennych sprawach :) ale bardziej bym dala minus niż plus w moich zaburzeniach. Pozdro :)

 

-- 14 gru 2014, 02:41 --

 

REIBEN oddawaj kotka :):):) ale juz !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reiben, :mrgreen: to dowod ze wenla pobudza :mrgreen: Własnie duzo osob pisze ze spi po wenli szkoda ze na mnie tak nie działa. crayzyalexxx, u mnie jak pisalam w nocy aktywizujaco i rano, ale usuwa objawy somatyczne-uspokaja.

 

Ps Kot sam ucieknie :shock:8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wzięłam.

A co do działania na nn to ja nie czuje szczególnie potrzeby uspokojenia, no może lekkie ograniczenie szybkiego denerwowania się, ale nie wyciszenia i na pewno nie senności w ciągu dnia. Rano mam problemy ze wstaniem z łóżka, co nie koniecznie równa się to senności, wiec nie miałabym nic przeciwko gdyby leki skoro już mam je brać mi w tym pomogły. Potwornie boję się zacząć brać te tabletki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AGUSIAWW hehe dobre sam ucieknie :):):) kiedys czytalam ale nie wiem czy dobrze pamietam czy to Ty pisalas, ze wenla ppmogla po pól roku tak na dobre ??? To u Ciebie ?

 

BEI no u mnie wenla dala napewno uspokojenie pod względem nerwowości, stalam sie spokojniejsza pod tym względem ze sprawy które mnie wcześniej wyprowadzaly z równowagi teraz tego nie ma :) jak wenla super dzialala i dala czadu to nie bylo mowy o senności w ciągu dnia :) wolalam cos porobić. Z lozka tez wstawalam chętniej :) ja zawsze mialam problemy ze wstaniem z lozka. Czasem po prostu musisz wstać. Jak wenla z czasem oslabla to i tak w ciągu dnia jak juz zaczne cos robić to robie. Nie zrażaj sie, sprobuj. A jaka masz zalecana dawke poczatkowa ? 37,5 ? Najlepiej zaczynać od najmniejszej dawki a z czasem zwiększać tez o 37,5 aż dojdziesz do dawki docelowej :) pozdro :):):)

 

-- 15 gru 2014, 01:43 --

 

A tak wogole to HELP :):):) Jestem przeziębiona. Co mozna a czego NIE WOLNO przy wenli na takie choroby ??? Moze ktoś wie ??? Biore rutinoscorbin, cholinex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crayzyalexxx, to pod względem takiego uspokojenia na mnie trochę tak też zadziałała setra, ale czasem jest ciężko ;).

Zaczynam od 75 (tak mi przepisała lekarka). Wzięłam dzisiaj pierwszą tabletkę, skutków ubocznych na razie brak (i mam nadzieję że tak już pod tym względem zostanie ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crayzyalexxx, tak, ale to jak mialam ciezki stan. Normalnie ja tam przeszlam na wenli juz i antybiotyki itd i spoko. bei, na pewno powinno troche przynajmniej uspokoic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawienie tego leku, to byla najlepsza decyzja jaka podjalem w calym moim leczeniu, normalnie sie czuje, nie jestem otepiony ani zamulony, nawet nie mam zadncyh odstawiennych, ten lek na mnie wogóle nie dzialal, ale jezeli na kogos dziala to pewnie dziala dobrze, pozdrawiam

wenlafeksynarzy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santiago20, Powiem ci tylko tyle bujaj sie, to ty zaczalas gadac o czyms o czym pojecia nie masz, poza tym gadalem z Lunaticiem nie z toba,

agusiaww, Nie biore zadnych leków i póki co nie zamierzam

 

-- 17 gru 2014, 12:59 --

 

Co mnie obchodzi twoje ostrzezenie, ja moge dostac drugie i w pizdzie bede to mial, a jak ty jestes miekkim hujem robiony to juz nie moja wina

Chcesz ciagnac dalej ten spór to bedziesz mial zaraz drugie ostrzezenie Lajzo :mrgreen:

 

-- 17 gru 2014, 13:00 --

 

Aha zegnam sie z wami wszystkimi, nie mam zamiaru udzielac sie w juz w watku o tym leku, jak na kogos dziala i sie dobrze czuje to niech bierze, pozdro.

Masz już ostrzeznie , chcesz dostać drugie? 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty pojecie nie masz, jesli lekarz to przypisuje to on tez pojecia nie ma? Jaki jest sens dawac serotoninowy zamulacz? W moim przypadku sama serotonina to nie wszystko, trzeba mi naped, a naped to noradrenalina no i dopamina.

 

 

To moze Ty odloz leki i bierz narkotyki? No bo jakich Ty sie spodziewasz efektow po lekach? To nie narkotyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te leki to myslisz co to jest, przeciez to praktycznie narkotyki, a juz szczególnie wenlafaksyna, bo podchodzi delikatnie pod stymulant, kazda substancja która zmienia swiadomosc bioracego to narkotyk a wenla to robi na poczatku, poza tym mam juz to w dupie, swoja droga do tej pory uzywaja narkotyków do leczenia bardzo powaznych depresji, gdy ktos nie jest w stanie wstac z lózka i leki zawodza, wtedy siega sie po stymulanty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×