Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY


mysia

Rekomendowane odpowiedzi

Ale lęk przed czymś nieznanym chyba nie jest jakoś gorszy od lęku nerwicowego prawda ? Dlaczego mam taką osobę skreślać ? Równie dobrze mogę jechać wszystkich hipohondryków za to ze wmawiaja sobie niestworzone choroby tylko czy ta mądre ?

 

P.S nie nie widzę duchów :) i jest ze mną całkiem dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrew7826893, madre bo trzeba ludziom pokazywac rzeczywistosc a nie traktowac jak dzidziusie...jak hipochondryk ma wyjsc ze swojego stanu jak ktos sie bedzie nad nim cały czas pochylal i wspolczul, przytakiwal, przeciez ludziom o to chodzi...zeby glownie sie zajmowac, przytakiwac itd, a droga do jako takiego wyzdrowienia jest przyjecie dignozy i proba uporania sie z nia...a nie brniecia w stany zaburzeniowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwice lękową mam już ponad 10 lat, jakoś z tym żyję.

Ale niepokoją mnie strasznie moje myśli, wyobrażenia mózgu.

Idąc ulicą wyobrażam sobie że z nieokreślonego mi powodu skaczę pod samochód, stoję na przystanku to samo, stoje na peronie - że wskoczę pod nadjeżdżający pociąg. Ale najgorsze to np. robię sobie kanapki, biorę do ręki nóż i wyobraża mi się że kogoś nim krzywdzę. Wiecie o co mi chodzi ;/ wiem że nie mógłbym nikogo skrzywdzić, ale czasami przy kimś boję się brać noża, bo boję się jakiejś "siły" i tych wyobrażeń strasznych ;/

Co mi jest"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natrętne myśli są związane z zaburzeniami nerwicowymi. Jest kilka sposobów radzenia sobie z nimi np. przelanie ich na papier lub skierowanie uwagi na jakieś konkretne zadanie. Nie wiem czy korzystasz z pomocy psychoterapeuty lub psychiatry, ale samemu nie jest łatwo radzić sobie z nerwicą. Warto korzystać z dostępnych środków, żeby poprawić jakość naszego życia. Jeżeli korzystasz z pomocy specjalisty, skonsultuj się z nim w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się martwię, bo od jakiegoś miesiąca widzę podwójnie. Na dodatek często szczypią i łzawią mi oczy. Czy to może byc objawem nerwicy?

Wkręcam sobie stwardnienie rozsiane, bo wiem, że pierwszym objawem jest właśnie podwójne widzenie :-(

Bardzo dobrze to znam. W lipcu miałam epizod bardzo złego samopoczucia, zrobiło mi się słabo, ciężko mi się mówiło, zawroty głowy i właśnie bardzo złe widzenie. Mąż wystraszył się i wezwał karetkę. Epizod minął ale zostały zaburzenia widzenia i zawroty głowy.

 

Porobiłam wszystkie badania, rezonans w kierunku stwardnienia, okulista, neurolog itp. Nic poza małym niedotlenieniem związanym z praca zawodową objawiającym się zawrotami głowy nie stwierdzono. Złe widzenie minęło samo po 2 miesiacach, po prostu jak samo przyszło tak ustapiło.

 

Odpowidając na pytanie może to być objaw nerwicy, ale do okulisty możesz się przejść, niech dla spokoju sprawdzi czy ci się po prostu wzrobk nie psuje. Na łzawienie i szczypanie w aptece bez recepty coś ci doradzi farmaceuta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam na imie Krystian, i mam 16lat. Od końca wakacji zaczęło dziać się coś złego z moim organizmem. Już mowie dokładnie co. Zacząłem mieć dusznosci, bóle w klatce piersiowej, suchość w gardle, ręce i nogi "jak z waty". Trochę się przeraziłem, i poszedłem do lekarza pierwszego kontaktu, po czym on skierował mnie do szpitala na oddział. Podczas pobytu w szpitalu zrobili mi badanie krwi, moczu, prześwietlenie klatki piersiowej. - Badania wyszły idealnie. Po czym lekarz postanowił założyc mi taki aparat który rejestruje prace serca przez 24h. Po zdjęciu go wypisali mnie ze szpitala, i po paru dniach mialy byc wyniki. Wyszło, że mam lekka nerwice serca. Minęło już trochę czasu, a teraz doszła jeszcze częsta biegunka, oslabienie, i uczucie jak to określić, jak byłbym pod jakimiś środkami oduzajacymi. Powinienem się bać o swoje życie, czy są to objawy właśnie nerwicy? Pomożecie, i doradźcie mi co mam robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się martwię, bo od jakiegoś miesiąca widzę podwójnie. Na dodatek często szczypią i łzawią mi oczy. Czy to może byc objawem nerwicy?

Wkręcam sobie stwardnienie rozsiane, bo wiem, że pierwszym objawem jest właśnie podwójne widzenie :-(

Bardzo dobrze to znam. W lipcu miałam epizod bardzo złego samopoczucia, zrobiło mi się słabo, ciężko mi się mówiło, zawroty głowy i właśnie bardzo złe widzenie. Mąż wystraszył się i wezwał karetkę. Epizod minął ale zostały zaburzenia widzenia i zawroty głowy.

 

Porobiłam wszystkie badania, rezonans w kierunku stwardnienia, okulista, neurolog itp. Nic poza małym niedotlenieniem związanym z praca zawodową objawiającym się zawrotami głowy nie stwierdzono. Złe widzenie minęło samo po 2 miesiacach, po prostu jak samo przyszło tak ustapiło.

 

Odpowidając na pytanie może to być objaw nerwicy, ale do okulisty możesz się przejść, niech dla spokoju sprawdzi czy ci się po prostu wzrobk nie psuje. Na łzawienie i szczypanie w aptece bez recepty coś ci doradzi farmaceuta

 

Dzięki za konkretną odpowiedź :)

Właśnie planuję się wybrać do okulisty po Nowym Roku, bo teraz w święta nie przyjmują ;/ Kurczę, boję się, że przez całe święta będę się tym zamartwiała :c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pierwsza średnia. Mam straszne lęki, że może to być jakaś poważna choroba (rak). Mam takie myśli, że to już jest koniec. Co do lekarza to powiedział, że jest to nerwica, i zebyżebym się nie denerwował bo nie mam czym i, że można mnie zapisać do psychologa. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pierwsza średnia. Mam straszne lęki, że może to być jakaś poważna choroba (rak). Mam takie myśli, że to już jest koniec. Co do lekarza to powiedział, że jest to nerwica, i zebyżebym się nie denerwował bo nie mam czym i, że można mnie zapisać do psychologa. ;)

 

Wmawianie sobie chorób i obawa przed rakiem to typowe u nerwicowców :why: Skoro lekarz mówi, że to tylko nerwica, to mu zaufaj. Nie szukaj niczego na własną rękę, bo skończy się tysiącami chorób, które "na pewno" są, ja to już przerabiałam. Możesz zapisać się do psychologa i o wszystkich mu opowiedzieć, może Ci pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za poradę, postaram się umówić na wizytę. ;)

 

-- 16 gru 2014, 19:30 --

 

Jak mi coś jest, to zaraz wchodzę na internet wpisuje objawy, i szukam co to może być. Kiedyś patrzyłem jakie są pierwsze objawy raka bo myślałem, ze właśnie to jest rak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nerwicy jednym z objawów jest stałe napięcie mięśni. Stąd między innymi bierze się szybkie zmęczenie, nogi jak z waty itp. objawy "przemęczeniowe". Dlaczego mięśnie gałki ocznej utrzymujące soczewkę i odpowiedzialne za jej pracę, akomodację, nie miałyby podlegać temu samemu efektowi. Stąd zmęczone mięśnie mocujące soczewkę też pracują mniej sprawnie, "rozleniwiają" soczewkę. Nic dziwnego, że oko nie pracuje tak sprawnie jak dotychczas. Zatem, tak, nerwica może dawać takie objawy związane z widzeniem (ja miałam tak, że nie raz przez pół dnia nie mogłam dostosować ostrości widzenia; na przykład po czytaniu, nawet krótkim przeglądaniu netu, nie mogły mi się oczy przystosować do popatrzenia w dal, w związku z tym najlepiej widziałam na krótką odległość (2-3m), dopóki soczewka jakby się nie ocknęła z jakiejś zadumy ;)

Na piekące i łzawiące oczy kup sobie w aptece krople nawilżające z kwasem hialuronowym i bez konserwantów. Ja mam Hyabac i stosuj co kilka godzin na początku (zwłaszcza, jeżeli dużo pracujesz okiem, czyli siedzisz przy kompie, w książkach itp.)

No i oczywiście idź do okulisty, bo jednak warto sprawdzić, czy coś się tam nie dzieje. Może warto zainwestować w okulary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×