Skocz do zawartości
Nerwica.com

stany lękowe?


saboteur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, kilka tygodni już męczy mnie coś podobnego do napadów lęku, jednak problem w tym że trudno jest mi to określić jako takie ponieważ typowe stany lękowe zawsze zaczynały się od niepokoju psychicznego stopniowo przechodzącego w silny strach aż po panikę. Miałem wówczas wrażenie że doganiają mnie myśli i emocje które na siłę wypierałem i zaczynało się: uderzenie gorąca, coraz szybsze i mocniejsze bicie serca,drżenie rąk i jazda aż do etapu w którym człowiek myśli że zaraz padnie :) (wszystko to przerabiałem 7 lat temu). Jednak tym razem problem wygląda inaczej ponieważ tych napadów nie poprzedza takie silne napięcie psychiczne (taka walka z niechcianymi myślami) a po prostu nagle odczuwam wszelkie fizyczne dolegliwości jakie występują podczas napadu lęku. Piszcie proszę jak wygląda to u was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie. Pojawia się taki lęk który zaczyna być coraz mocniejszy wraz z upływem czasu. Potem zaczynają się właśnie objawy fizyczne przyspieszone bicie serca, drżenie rąk, mdłości, wrażenie jakby miało się zemdleć, już nawet na pogotowiu się ze mnie śmiali jak przyjeżdżałem i mówiłem, że zaraz padnę niech mnie ratują. Miewałem też uczucie, że serce mi kołata bije bardzo nierówno gdy na EKG biło równiutko jak zegarek.

 

Niestety nerwica jest straszna, gdybym tego nie przeżywał nigdy bym nie powiedział, że głowa może wywołać aż takie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to u ciebie przebieg klasyczny heh, tym moim napadom nie towarzyszy potęgujący się z minuty na minute strach a po prostu otrzymuję od razu cały pakiet dolegliwości fizycznych (kołatanie serca,suchość w ustach,uczucie osłabienia,mdłości,skurcz żołądka i uczucie jakbym wewnętrznie drgał). Niepokój jednak towarzyszy mi cały dzień (ciągłe uczucie zagrożenia zdrowia, wyczekiwanie na kolejne dolegliwości, analiza ich...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie to samo. Ostatnio ataki dzieją się u mnie dosłownie z minuty na minute. Też często w ciągu dnia mam uczucie niepokoju o swoje zdrowie, że zaraz coś się stanie, że mnie nie urtaują, że zemdleje, a gdy to się dzieje to faktycznie zaczynam odczuwać jakieś dziwne kłucia w sercu nagłe osłabienie itd.

 

Co najśmieszniejsze to co czujesz jako kołatanie serca wcale nie musi nim być jak to u mnie. Mam wrażenie że serce bije jak chce w ogóle nie regularnie a na ekg i podczas osłuchiwania wychodzi mi ze serce bije idealnie równo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×