Skocz do zawartości
Nerwica.com

skurcze dodatkowe serca


Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Ja brałam na mdłości których przyczyny mój lekarz dopatrywał się we wrzodach o ile się nie mylę - ale wszystko było na tle nerwowym.

 

Przeczytałam w ulotce że lek może powodować tachrykadię (dorbze napsiałam? jeśli tak, to właśnie tachrykadia powoduje przyspieszenie akcji serca ktore czesto mam). Pierwszy 'atak' dlugiego bolu serca miałam wlasnie gdy bralam lek. Oczywiście lekarz myśli co innego, a lekarz ma zawsze rację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam na mdłości których przyczyny mój lekarz dopatrywał się we wrzodach o ile się nie mylę - ale wszystko było na tle nerwowym.

 

Przeczytałam w ulotce że lek może powodować tachrykadię (dorbze napsiałam? jeśli tak, to właśnie tachrykadia powoduje przyspieszenie akcji serca ktore czesto mam). Pierwszy 'atak' dlugiego bolu serca miałam wlasnie gdy bralam lek. Oczywiście lekarz myśli co innego, a lekarz ma zawsze rację...

 

Lekarz ma raczej rację, nawet jeśli coś się dzieje z sercem to zwykle nie odczuwa się przy tym bólu zlokalizowanego w jego pobliżu (wykluczając ataki serca i zawały).

Gdybyś nawet dostała tej tachykardii to czułabyś przyśpieszone bicie serca, uczucie dławienia itd ale nie ból, to ajprędzej był jakiś nerwoból spowodowany tym, ze po przeczytaniu ulotki od polprazolu najzwyczajniej sobie to sama wkręciłaś.

Nie twierdzę przy tym, ze to cię nie bolało - bo oczywiście mogło tak być, ale wątpię żeby to ten lek wywołał.

Poza tym prawie każdy nerwicowiec ma napady podwyższonego tętna - ja też miałam, byłam u kardiologa, założyli mi holtera na 24h i okazało się, ze to "tylko" nerwica.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i przepraszam, ze wtracam się w srodek rozmowy - ale jestem pierwszy raz na forum i chcialbym poradzic sie odnosnie leczenia. Tematycznie jest to forum stricte o terapii, ale prosze o pomoc :)

Mam 26 lat i dopiero niedawno przyznalam sie sama przed soba, ze prawdopodobna choroba robi rowniez spustoszenie wsrod moich bliskich. Z tego tez wzgledu chcialabym ja zdiagnozowac i zaczac leczenie.

Czy mozecie polecic odpowiednie miejsca w Warszawie?

Z gory dziekuje i pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem uzalerzniony od amfetaminy (próbowałem sie leczyc) mój problem polega na tym że po zarzyciu zaczynam wkrecac sobie chore fazy nagle zaczyna mnie bolec serce , boje sie ze mam zawał. Wiem że ścierwo powoduje wzrost ciśnienia mam tabletki na ciśnienie czy jak je wezme to cos pomorze ?

Cierpie tez na nerwice .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomoże...możesz sobie jedynie zaszkodzić.

jedyne wyjście to podjęcie leczenia, powinieneś zgłosić się na detoksykację organizmu i zacząć się leczyć zarówno z nałogu jak i z nerwicy.

Wiesz o tym, że amfetamina jako substancja psychoaktywna może powodować pogłębianie się twojej nerwicy?

 

Jełśi nie podejmiesz jakichś kroków to wszystko będzie dalej tak trwać....nic samo z siebie się nie wyleczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amfa czy meth podnoszą ciśnienie i obciążają serce. Tak, że jeżeli masz takie objawy i chcesz się leczyć to zrób wszystko by skończyć z amfetaminą.

 

Jeżeli nie chcesz się leczyć to sprawdź czy sobie to wkręcasz czy naprawdę jest coś nie tak z sercem. Pójdź do kardiologa i powiedz co i jak. Choć w sumie nie wiem po co - i tak wcześniej czy później się wykończysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Narkotyki często też są przyczyną chorób psychicznych - nerwicy czy depresji, ale to inny temat, nie całkiem mi znany.

Ja chciałabym o tej tachykardii: na nerwicę choruję od dziecka ( mam 30 lat). Pierwszy raz, jak miałam 6 lat - nie pamiętam tego. Później po urodzeniu pierwszego dziecka, ale nie miałam czasu, mozliwości i wsparcia aby rzetelnie sobie pomóc - już wtedy brałam propranolol na serce, ale tak raczej doraźnie. Od roku leczę sie porządnie, prócz nerwicy, wykryto równiez tachykardię - biorę bisocard, który obniża tętno ( miałam ok 120/min - normalnie). Te wszystkie odczucia, które opisujecie są mi zupełnie znane, serce wali szybko, oblewa zimny pot, coś sie dzieje z głową, panika i co się da. Pogotowie też przerabiałam i endokrynologa, i wszędzie to samo - tachykardia. Ale gdy zwalczę nerwicę - to również minie:)

Leczę się cały czas u psychologa, psychiatry i kardiologa, który powiedział coś super: proszę się bawić i bawić i nie myśleć o troskach:) Mi 30letniej babie:)

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nerwica zaczęła się właśnie przez amfetaminę. Za duża dawka --> problem z sercem --> lęki. Taki łańcuszek. Serce mam co prawda zdrowe, ale mało wytrzymałe więc zbuntowało się po większej dawce amfy. Męczyłam się z tym 4 lata, w końcu nerwica zaatakowała inne części ciała i coraz rzadziej. Czasami jeszcze mam tylko skurcze dodatkowe ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie radzić z przeskakiwaniem serca czyli dodatkowymi skurczami. Od pewnego czasu miewam tego typu dolegliwości i nie jest to komfortowe uczucie. Dodam też, leczę się normalnie na nerwicę biorę anafranil 75 mg mimo to objawy występują. Chętnie wysłucham rad na to jak pozbyć się tych objawów :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszperałam trochę forum , i miałam mnóstwo objawów które dałam radę pokonać.Jednak przyszło mi jakies miesiąc temu właśnie takie "przeskakiwanie " serca ,czytałam dużo ludzi to ma.Ale oprócz tego w momentach kiedy jestem pod wpływem silnych emocji, (a wystarczy paniczny lęk ,że znów może mnie to dopaść , lub że znów jest noc i znowu to wróci ) przed samym zasnięciem mam uderzenia gorąca.Przed każdym zaśnieciem mam kilkakrotne uderzenia gorąca które ciągle mnie wybudzają to powoduje kolejny lęk i takie kółeczko.Czy ktoś miał coś podobnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×