Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z:

Lek wykazuje powinowactwo do receptora dopaminergicznego D2, jak i serotoninergicznego 5-HT2, oba z nich blokując.

im większa dawka kwetiapiny tym większa blokada receptora D2 i tym samym zmniejszenie poziomu wytwarzanej dopaminy - dobrze rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Czy ma sens stosowanie kwentiapiny jako dodatek (25-50mg na noc) do SNRI (wenlafaksyna 150mg rano) w celu zwiększenia poziomu dopaminy (motywacji, chęci do działania)?

Jakoś mnie to nie przekonuje w ogóle, ale też nie miałam do czynienia z żadnymi "SRI", może się na farmakologii douczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Zgodnie z:
Lek wykazuje powinowactwo do receptora dopaminergicznego D2, jak i serotoninergicznego 5-HT2, oba z nich blokując.

im większa dawka kwetiapiny tym większa blokada receptora D2 i tym samym zmniejszenie poziomu wytwarzanej dopaminy - dobrze rozumiem?

 

To po co Ci w ogóle Kwetiapina skoro zmniejsza poziom dopaminy jak twierdzisz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwetiapinę zapisał mi lekarz na zwiększenie stężenia dopaminy w UON, a jeśli:

Lek wykazuje powinowactwo do receptora dopaminergicznego D2, jak i serotoninergicznego 5-HT2, oba z nich blokując.[/quote

to chyba otrzymałem lek odwrotny profilem do tego, którego teraz potrzebuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dla Was , ale dla mnie ten lek to dobre może być i skuteczne na schizofrenie , podobnie jak Olzapina i Tisercin . Totalny niebyt i zamuła , w dodatku intelekt na poziomie Zespołu Downa . Nierzadko depresja o czym pisał Slow Down.

Sorry , nie mi sie kaleczyc takimi wypierdzinami mamuta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj weszłam na 300 setkę i kuźwa mózg mam jak z waty. Na 200 było ok.

 

-- 08 gru 2014, 14:46 --

 

A mam jeszcze pytanie :) co myślicie o dołączeniu Abilify'a (zostało mi jeszcze pół opakowania) do Ketrelu 300 i Lamitrinu 300? Da to kopa do działania?

Mam jeszcze fluanxol z poprzedniej kuracji, więc może kotkajl Lamitrin 300, Ketrel 300 i 1 mg Fluanxol? :D Bo normalnie jest 15 a ja zalegam na łożu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 napisał(a):

ZmieniającaNick

 

?

 

 

Tak jak widzisz .

No jeszcze rano widziałem ten sam Avatar z Arashą , a teraz jakiś Cyklop . No chyba ,że to inna osoba , to wtedy przepraszam ;)

 

-- 08 gru 2014, 15:35 --

 

raczej sami nie dobieramy leków, tylko lekarz nam dobiera...

:lol:

u mnie to przede wszystkim wypisuje recepty .

 

-- 08 gru 2014, 15:37 --

 

A mam jeszcze pytanie :) co myślicie o dołączeniu Abilify'a (zostało mi jeszcze pół opakowania) do Ketrelu 300 i Lamitrinu 300? Da to kopa do działania?

Mam jeszcze fluanxol z poprzedniej kuracji, więc może kotkajl Lamitrin 300, Ketrel 300 i 1 mg Fluanxol? Bo normalnie jest 15 a ja zalegam na łożu

 

Natalia , na co Ty chorujesz ,że bierzesz takie dawki tak silnych leków ?Nie chcesz , nie odpowiadaj, tak tylko z ciekawości pytam .

" Kopa do działania " ?.Hm u mnie to by była tytanowo-niklowa latająca trumna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest tytanowo-niklowa latająca trumna?

wyobraż sobie ,że latam w czymś takim będąc na granicy życia i śmierci ,,, po Twoim zestawie leków( rzecz jasna ) i nagle spadam na ziemię , bo sie spadachron nie otworzył . To własnie jest moja definicja latającej niklowo - tytanowej trumny .

Aaaaa potem jak juz spadnę , trumna sie otwiera i wychodze z niej ,,, mówiąc jak zawsze: ' kużwa nigdy więcej takich ulepszaczy, wynalazków;) "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natalia 7, abilify do kwetiapiny? Oba leki są przeciwmaniakalne, więc kopa nie dostaniesz, raczej wprost przeciwnie.

400mg lamitrinu? Masakra. W USA często się próbuje, mimo że miedzy 200 a 300 różnica jest prawie żadna. Chyba, że bierzesz go na padaczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slow down

 

hmm czyli uzyskałabym efekt przeciwny do zamierzonego. Chociaż fluanxol w małych dawkach bardzo dobrze mnie aktywizował, nie stracił swojego potencjału nawet po 8 latach zażywania.

Co do Lamitrinu, gdybym miała z dwojga złego wybierać, chętnie zamieniłabym moje borderline na padaczkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 napisał(a):

ZmieniającaNick

 

?

 

 

Tak jak widzisz .

No jeszcze rano widziałem ten sam Avatar z Arashą , a teraz jakiś Cyklop . No chyba ,że to inna osoba , to wtedy przepraszam ;)

Arasha ma avatar z ciasteczkowym potworem, tylko kolor podobny i wyłupiaste oczy. Jesteśmy dwiema różnymi osobami.

 

-- 08 gru 2014, 21:00 --

 

Cyklopka

 

Wiem wiem :) ale zawsze można coś lekarzowi zasugerować :)

Widzę, że też bierzesz kwetiapinę, ja się po niej czujesz?

Ogólnie jest poprawa, ale trudno powiedzieć czy od samego zażywania, czy też nastąpiły jakieś zmiany w życiu i widzeniu świata.

Na pewno zmieniło się to, że wcześniej się bałam różnych rzeczy, wydawały mi się smutne, wspomnienia mnie dołowały, unikałam rzeczy, miejsc, tematów, które mi się źle kojarzyły, no i że myślałam, że ludzie się namawiają przeciwko mnie.

 

Tego praktycznie teraz nie ma.

Natomiast jak zażyję 100 przed kolacją, to potem mi trochę słabo i niedobrze, więc na chwilę obecną czuję się źle.

 

Żadnego przypływu energii nie mam, ten lek nie działa pobudzająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slow down

 

hmm czyli uzyskałabym efekt przeciwny do zamierzonego. Chociaż fluanxol w małych dawkach bardzo dobrze mnie aktywizował, nie stracił swojego potencjału nawet po 8 latach zażywania.

Co do Lamitrinu, gdybym miała z dwojga złego wybierać, chętnie zamieniłabym moje borderline na padaczkę ;)

 

 

Rozumiem, więc wszystko jasne. Ja też bym swoje wahania nastrojów zamienił na padaczkę ale... Mam koleżankę, która na nią choruje. Co jakiś czas jest w szpitalu i dostaje końskie dawki Tegretolu (karbamazepinę). Choć depresja to chyba największe gówno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×