Skocz do zawartości
Nerwica.com

Urlop dziekański


Ponuraczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ktoś może wie czy mogę starać się o niego starać ze względu na problemy psychiczne albo choroby przewlekłe? I czy mogę to już zrobić w drugim semestrze I roku jeśli zaliczę wszystko na styczniowej sesji? Studiuję Finanse i Rachunkowość na UW, i powoli życie zaczyna mi się wymykać z rąk.Dostałem się na ten kierunek "rzutem na taśmę", zacząłem się przygotowywać jeszcze do egzaminu maklerskiego, i mnie to wszystko przerosło.Mam zdiagnozowaną depresję,nerwicę, i podejrzenie zaburzeń osobowości, leczyłem się przez długie lata, od podstawówki,przez gimnazjum i liceum.Później sam zrezygnowałem, w połowie ze względu na to że się przeprowadziłem, a w połowie dlatego że myślałem sobie "jest już ok". A teraz siedzę i planuję własne samobójstwo zamiast się uczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponuraczek, ja bez problemu dostałam 2 razy urlop zdrowotny ze względów psychiatrycznych na mojej uczelni, ale pierwszy raz po 3 semestrze. Generalnie urlopy dziekańskie przyznaje się zazwyczaj po zaliczeniu I roku, ale pewnie na każdej uczelni kwestie te stanowi odpowiedni regulamin - odsyłam :szukam: Myślę, że ze względów zdrowotnych może da się wcześniej, ale wtedy potrzebna jest specjalna komisja, która orzeknie, jaki jest Twój faktyczny stan zdrowia. Nie mam pojęcia jak jest na UW ( podejrzewam, że raczej rygorystycznie, podobnie jak na UJ, ale mogę się mylić ). Moja uczelnia jest wyjątkowo prostudencka pod tym względem :P ( wszystko załatwisz - coś o tym wiem 8) ) Uważam, że warto się dowiedzieć i powalczyć o swoje prawa. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponuraczek, urlop dziekański na 1 roku studiów - nie.

Urlop zdrowotny - jak najbardziej tak, nawet na 1 roku.

Z tym, że musisz mieć orzeczenie lekarskie, że taki urlop byłby wskazany. Mi swego czasu uczelnia nawet sama zaproponowała wzięcie urlopu zdrowotnego i stwierdzili, że jak przyniosę odpowiedni papierek od lekarza to dostane go od ręki po napisaniu wniosku. Z tym, ze ja akurat z tego nie skorzystałam, bo ani ja, ani mój lekarz nie widzieliśmy wskazań do takiego urlopu.

Zorientuj się jak to dokładnie wygląda na Twojej uczelni, poczytaj regulamin studiów, tam wszystko powinno być napisane w jakich sytuacjach przysługuje Ci urlop zdrowotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ala1983, bo generalnie urlopy przyznawane na studiach przez dziekana dzielą się na zdrowotne ( potrzebne zaświadczenie od lekarza / ewentualnie stawienie się na komisji - zależy od uczelni i przypadku ) i tzw. okolicznościowe. Te drugie zazwyczaj można otrzymać tylko raz w toku studiów, przy zdrowotnych nie ma ograniczeń ilościowych, pozostaje tylko kwestia, kiedy się te studia wreszcie skończy :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×